Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10290
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolędy z Marcinem Wyrostkiem

Wtorek, 24 grudnia 2019, 11:03
Aktualizacja: 11:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolędy z Marcinem Wyrostkiem
Fot. Przemek Kaczałko
Już 5 stycznia w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (dawny garnizonowy) odbędzie się koncert Marcina Wyrostka z zespołem Corazon. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty pochodzącego z Jeleniej Góry akordeonisty, ale również włączyć się w śpiewanie, bowiem album "Harmonia świąt" zawiera doskonale znane kolędy.

Sponsorem najnowszej płyty Marcina Wyrostka jest Miasto Jelenia Góra, z którego artysta pochodzi i przy każdej okazji chętnie wraca do stolicy Karkonoszy, identyfikując się z tym miastem i doceniając jego uroki. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej najbliższy koncert (5 stycznia 2020 r. w kościele "garnizonowym" o godz. 19:00), muzyk opowiadał o przywiązaniu do rodzinnego miasta oraz tradycjach świątecznych.

Gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców - wejście na koncert jest darmowe - mówił na wstępie konferencji Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Jestem jeleniogórzaninem i do tego zawsze wracam. Ważne są korzenie, gdzie człowiek zaczynał - tu był mój najważniejszy etap edukacji muzycznej w szkole muzycznej przy ul. Piłsudskiego - podkreślił Marcin Wyrostek. - Kolędowanie, które jest ideą płyty "Harmonia świąt" to tradycja, którą wyniosłem z domu, z Jeleniej Góry. Mój tato zawsze brał akordeon, wujkowie, ciocie, kuzyni - wszyscy śpiewali. Tak będzie i tym razem - kontynuował muzyk, który aktualnie mieszka w Katowicach, ale chętnie wraca do domu rodzinnego. - Koncert jest moim ukłonem dla Jeleniej Góry. Mam nadzieję, że mieszkańcy tego cudownego miasta, które z dystansu jeszcze bardziej doceniam - przyjdą i wezmą udział w kolędowaniu - dodał M. Wyrostek.

W albumie znajduje się śpiewnik z tekstami kolęd, jest też niespodzianka... Warto zaznaczyć, że Czytelnicy portalu Jelonka.com będą mogli wygrać najnowszą płytę z autografem Marcina Wyrostka - śledźcie nasz portal, wypatrując konkursu - do rozdania mamy 3 albumy "Harmonia świąt"!

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group