Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolędy i "Calineczka" w Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 grudnia 2015, 8:12
Aktualizacja: 8:20
Autor: Jel
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza do teatru na świąteczny koncert w niedzielę, 27 grudnia o godzinie 19.00 na „Jazzowe Kolędowanie”. W programie kolędy oraz piosenki świąteczne i zimowe w zaskakujących aranżacjach ( m.in. Frank Sinatra, Joni Mitchell, Jose Feliciano) w wykonaniu: Zbigniewa „Levandka” Lewandowskiego, Jakuba Olejnika, Łukasza Perka oraz Jacka Szreniawy.

Natomiast najmłodszych widzów teatr zaprasza już w w nowym roku - 3.01.2016r. o godzinie 16.00 na spektakl „Calineczka” Agnieszki Zaskórskiej (wg H. Ch. Andersena).

Reżyseria: Bogdan Nauka,
Scenografia: Dariusz Miliński
Muzyka: Agim Dżeljilji
Animacja komputerowa: Jerzy Kurowski
Asystent reżysera: Lidia Lisowicz

Obsada: Dorota Bąblińska, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Bardzo atrakcyjna i oryginalna jest teatralna realizacja bajki. Piękne lalki, zaprojektowane przez Dariusza Milińskiego, są animowane na podestach przy zastosowaniu elementów techniki „czarnego teatru” (niewidoczni aktorzy). Dekorację zastępuje przestrzenna animacja komputerowa obrazów. Zastosowanie współczesnych środków inscenizacyjnych nie odbiera widowisku magii, a przeciwnie potęguje wrażenie poprzez działanie kolorem i formą. Przedstawienie jest bogato ilustrowane muzycznie piosenkami, które nadają rytm spektaklowi i łatwo wpadają w ucho.

Dla czytelników Jelonki.com teatr ma jednym podwójnym zaproszeniu na oba wydarzenia. Obowiązkowe jest potwierdzenie zaproszenia w Dziale Organizacji Widowni, tel. 512 219 961

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group