Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14793
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD znowu pod sądem

Piątek, 23 sierpnia 2019, 10:08
Aktualizacja: 12:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD znowu pod sądem
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji ponownie spotykają się pod Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze. Tym razem chodzi o ostatnią aferę związaną z "hejtem", w którą zamieszani mają być niektórzy sędziowie i pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Protestujący pod Sądem Okręgowym domagają się m.in. odwołania prezesa jeleniogórskiego sądu, który według ogólnopolskich mediów miał być w grupie "Kasta Watch", która zajmowała się hejtowaniem sędziów, krytykujących działania rządu.

"Polityka" ujawniła, że prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze jest jednym z grupy hejterów, którzy brali czynny udział w hejtowaniu Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. Ta sprawa cały czas się rozwija - hejt jest nie tylko w sądach i Ministerstwie Sprawiedliwości, ale prawdopodobnie w Sejmie również. Służby wchodzą do niektórych posłów i wyciągają sprawy sprzed lat, żeby ich oczernić. Nikomu niczego nie udowodniono, a hejt dalej istnieje - powiedział Andrzej Życiniec z jeleniogórskiego KOD-u, który przyznaje, że hejt jest wszechobecny w naszym społeczeństwie, ale przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości powinni być ponad tym.
Jeżeli zagrożeni czują się sami sędziowie, to my jesteśmy zupełnie bezbronni - dodał A. Życiniec.

Przedstawiciele KOD-u i Platformy Obywatelskiej spotykają się od środy, o godz. 20:00 - pod jeleniogórskim sądem przy al. Wojska Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

40
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
5%
Nudzi
3
2%
Smuci
15
12%
Złości
59
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (166)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group