Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11261
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD ze zniczami pod Sądem Okręgowym

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 21:37
Aktualizacja: Wtorek, 18 lipca 2017, 19:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD ze zniczami pod Sądem Okręgowym
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórscy działacze Komitetu Obrony Demokracji spotkali się pod Sądem Okręgowym przy Al. Wojska Polskiego, aby symbolicznie zapalić znicze w związku z reformami, jakie wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości. Podobna akcja odbyła się w wielu miastach Polski.

Przed sądem w Jeleniej Górze zebrało się około 40 osób, które wcześniej protestowały również na Placu Ratuszowym podczas manifestacji zjednoczonej opozycji. Uczestnicy podkreślali, że ich zdaniem to koniec demokracji w Polsce.

- Jestem tutaj nie dla sądu, tylko wstydziłbym się przed moimi dziećmi widząc, co się szykuje dla moich wnuków – wyznał Tadeusz Titow, były sędzia z czasów PRL, który obecnie działa w jeleniogórskim KOD-zie. - Prezes (Kaczyński – przyp. red.) robił pracę doktorską z prawa państwowego. To dział prawa, który precyzyjnie opisuje, jak wygląda sprawa rządzenia państwem. Od początku widzę, że jemu zależy na jednoosobowej władzy absolutnej. Jest teraz cała masa niekonstytucyjnych ustaw, łącznie z przerażającymi ustawami o sądownictwie. W życiu się nie spodziewałem, że na podstawie ustawy można zlikwidować cały Sąd Najwyższy – odesłać sędziów na emerytury, a potem minister sprawiedliwości dowolnie sobie dobierze następców – powiedział działacz KOD-u.

Czy uda się załagodzić konflikt bez agresji i rozlewu krwi? - Przy takim nastawieniu - jeżeli Kaczyński nie ustąpi - to musi dojść do jakiegoś spięcia, a jeżeli do niego nie dojdzie, to konflikt będzie trwał – uważa Tadeusz Titow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
914
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group