Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10625
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD zaznaczył obecność

Poniedziałek, 4 maja 2020, 9:04
Aktualizacja: Środa, 6 maja 2020, 14:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD zaznaczył obecność
Fot. Przemek Kaczałko
Lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji spotkali się wczoraj (3.05), aby uczcić święto Konstytucji 3 Maja. W trakcie spaceru deptakiem za pomocą transparentów apelowali o demokratyczne wybory prezydenckie, a następnie udali się na skromne obchody święta pod kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego.
W tym roku nie ma oficjalnych obchodów Konstytucji 3 Maja, ale każda okazja jest dobra, aby zaprotestować, a także uczcić to święto. Wiemy, że od kilku lat Konstytucja jest łamana przez pana, który dzisiaj jest prezydentem - powiedział Tadeusz Waliczek, szef lokalnych struktur KOD-u.

Działacze i sympatycy organizacji opozycyjnej podkreślali przede wszystkim swoje zastrzeżenia do planowanych wyborów prezydenckich.

Są one niekonstytucyjne, złamano prawa wyborcze, bo nie można zmieniać przepisów 6 miesięcy przed wyborami. Podpisało się pod tym 430 profesorów. Najśmieszniejsze jest to, że obecnie PiS powołuje się na Konstytucję, którą tyle razy złamali...

Jak podkreśla przewodniczący jeleniogórskiej grupy KOD, opinia międzynarodowa również podważa legalność wyborów w takich warunkach.

Od 5 lat demokracja jest zamiatana pod dywan, zmierzamy prosto do autorytaryzmu - uważa T. Waliczek.

Uczestnicy akcji po spacerze przez centrum miasta udali się pod kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie złożyli kwiaty przy pomniku "Wolność i Niepodległość".

Twoja reakcja na artykuł?

30
29%
Cieszy
1
1%
Hahaha
14
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
4%
Złości
53
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (128) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group