Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6303
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD nie ustaje w protestach

Piątek, 15 grudnia 2017, 15:23
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2017, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD nie ustaje w protestach
Fot. kawonz
Działacze i sympatycy jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji po raz kolejny spotkali się w centrum miasta, aby zaprotestować przeciwko działaniom Zjednoczonej Prawicy. Zmianę na stanowisku Prezesa Rady Ministrów nazywają wymianą jednej marionetki na drugą.

W czwartkowy wieczór na Placu Ratuszowym zjawiło się około 100 mieszkańców Jeleniej Góry i okolicznych gmin. Wszyscy o różnych sympatiach politycznych, z wyjątkiem jednego ugrupowania - Prawa i Sprawiedliwości. - Będziemy protestować do skutku - zapewnia Krzysztof Moździerski, lider jeleniogórskiego KOD-u.

Zdaniem uczestników, PiS dewastuje Polskę, a rekonstrukcja rządu do niczego nie prowadzi. - Podejrzewam, że tym razem podpisze ustawy dotyczące KRS i Sądu Najwyższego - obawia się K. Moździerski, który krytycznie odnosi się również do zmian w Kodeksie Wyborczym i nie wierzy w ostatnie wyniki sondażowe, gdzie PiS zanotował 50 proc. poparcie. - Zawsze wspominam sondaż w wyborach prezydenckich, gdy Donald Tusk prowadził, a wygrał Lech Kaczyński - mówił działacz komitetu, który korzystając z okazji złożył wszystkim świąteczne życzenia, aby upłynęły spokojnie.

Zdaniem uczestników, partie opozycyjne powinny podjąć bardziej zdecydowane kroki. - Jeżeli opozycja się nie zjednoczy, nie będzie jednych list wyborczych, to być może PiS po raz kolejny wygra wybory. Co dalej? Ja nie widzę przyszłości w kraju, w ktrym jest prowadzona polityka PiS - dodał Krzysztof Moździerski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (111) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group