Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9309
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD manifestował

Piątek, 14 grudnia 2018, 15:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD manifestował
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji spotkali się wczoraj (13.12) przy pomniku "Porwanie Europy" na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Pocztowej, aby uczcić pamięć o ofiarach stanu wojennego oraz poruszyć kilka innych kwestii.

Organizatorzy manifestacji przyznają, że coraz mniej osób wie, co wydarzyło się 13 grudnia 1981 roku i obawiają się, że młode pokolenie będzie poznawać całkiem inną historię, niż była w rzeczywistości.

Nie wiadomo, w którą stronę pójdzie historia - już nie ma Lecha Wałęsy w podręcznikach - mówił Tadeusz Waliczek, lider jeleniogórskiego KOD-u.

W czasie spotkania w Jeleniej Górze uczestnicy chcieli oddać hołd wszystkim, którzy walczyli z komunizmem.

Było to około 40 ofiar stanu wojennego. Chcemy też oddać hołd "szaremu człowiekowi", który już w naszych czasach oddał swoje życie dla Polski. Chcemy mobilizować ludzi, żeby przeciwstawiali się obecnym rządom, które idą bardziej na wschód - w stronę Putina - tak, jak Orban na Węgrzech - argumentował działacz organizacji.

Wśród podnoszonych tematów była afera KNF, zamiary sprzedaży Radia Zet braciom Karnowksim czy proces Władysława Frasyniuka, który zaplanowany był właśnie na 13 grudnia.

Zgodnie z zapowiedziami manifestacji, uczestnicy założyli żółte kamizelki na wzór Francuzów.

Dla mnie żółte kamizelki są oznaką walki. To, co dzieje się we Francji porównuję z tym, co dzieje się u nas na Marszu Niepodległości, gdzie są również rodziny z dziećmi, ale nie brakuje też kiboli, którzy szukają rozróby. Chuligaństwo, rozbijanie sklepów, podpalanie aut to nie jest walka z rządem i absolutnie się z tym nie identyfikujemy - podkreślił T. Waliczek.

Twoja reakcja na artykuł?

34
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
3
3%
Smuci
11
11%
Złości
53
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (96) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group