Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 6710
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: „Kocham Cię Szklarska Porębo” – jutro V edycja

Poniedziałek, 7 listopada 2016, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: Robert Czepielewski
Szklarska Poręba: „Kocham Cię Szklarska Porębo” – jutro V edycja
Fot. Użyczone
W Szklarskiej Porębie, w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 13.00, odbędzie się turniej „Kocham Cię Szklarska Porębo! – Zostań Wolontariuszem – podziel się czasem, umiejętnościami i duszą ”. W turnieju wezmą udział dwie drużyny reprezentujące burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa oraz przewodniczącego rady miejskiej Szklarskiej Poręby Krzysztofa Jahna.

urniej zakończy cykl warsztatów i stanie się jednocześnie płaszczyzną do sprawdzenia umiejętności młodych wolontariuszy w zakresie współdziałania oraz pracy na rzecz innych. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Lokalni – Niebanalni, w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej oraz przy współudziale reprezentantów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.

Jak informują organizatorzy, turniej jest przede wszystkim do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z powiatu jeleniogórskiego. Łączy elementy profilaktyki uzależnień z edukacją obywatelską (szczególnie zagadnienie wolontariatu) i wzbudzaniem poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania. Ale uwzględnia współudział dzieci i seniorów, gdyż projekt - oprócz upowszechniania wiedzy o wolontariacie i budowaniu kapitału ludzkiego oraz promowania postaw obywatelskich - kładzie nacisk na poczucie odpowiedzialności za słabszych (dzieci, osoby chore) oraz zakłada realizację zadań sprzyjających współpracy międzypokoleniowej.

Impreza dofinansowana jest z budżetu Miasta Szklarska Poręba.

Zdjęcia pochodzą z zeszłorocznej edycji turnieju.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group