• Niedziela, 25 sierpnia 2019
  • Godz. 8:35
  • Imieniny: Józefa, Luizy, Ludwika
  • Czytających: 2891
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kochają Cieplice. Piórem i kredkami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 czerwca 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Organizatorzy
Fot. Organizatorzy
Wczoraj przed Pałacem Schaffgotschów (ZOD Politechniki Wrocławskiej) w Cieplicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XI Konkursie plastycznym i literackim "Cieplice – miasto moje i moich rodziców". Tym razem autorzy prac mieli za zadanie opisać lub przedstawić swoją wizję Parku Norweskiego.

Imprezę uświetniły występy dzieci z Przedszkola nr 10, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Katarzyna Białkowska, tegoroczna absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki (wokal i klarnet), która brawurowo wykonała kilka dzieł z repertuaru klasycznego.

Przewodniczący Zarządu Rady jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice Robert Futerhendler, prezes Stowarzyszenia "Miłośnicy Cieplic" Marcin Kaflik, oraz kierownik Książnicy Karkonoskiej filia nr 4 Regina Firszt wręczyli 33 nagrody laureatom konkursu, wybranym spośród autorów 235 prac, które wpłynęły w regulaminowym terminie.

I Nagrodę Grand Prix - rower górski otrzymała Oliwia Gutowska z kl. V SP 11. W konkursie literackim poświęconym Parkowi Norweskiemu wygrał Hubert Piątkowski z kl. IV b SP 11, a drugą lokatę zajęła Klaudia Grygieniec z cieplickiej „trójki”. Wśród wyróżnionych znaleźli się również Florentyna Naumowicz, Agnieszka Jarosz oraz Fabio Proietti (także z „trójki).

Wyniki konkursu plastycznego
w kategorii „ PRZEDSZKOLA” (nadesłano 43 prace)
I nagroda Zofia Nowak z Przedszkola nr 10
II nagroda Julia Nowicka z Przedszkola nr 10
III nagroda Magdalena Deka z Przedszkola nr 10
wyróżnienie Kacper Zwonik lat 5

w kategorii „KL. I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH” (nadesłano 84 prace)
I nagroda Zuzanna Szranik z kl. II SP 3
II nagroda Patryk Panasiewicz z kl. II SP 3
III nagroda Natalia Krajewska z kl. II SP 3
wyróżnienie Gabrysia Sokołowska z kl. II SP 3
wyróżnienie Viktoria Więcek z MDK
wyróżnienie Kacper Macioch z kl. I SP 3

w kategorii „KL. IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH” (nadesłano 48 prac)
prace rysunkowe:
I nagroda Sara Herba z kl. IV SP 3
II nagroda Antonina Olszewska z MDK
III nagroda Klaudia Grygieniec z kl. VI SP 3
wyróżnienie Marcel Archutowski z kl. VI SP 3
wyróżnienie Kacper Tarłowski lat 12 (Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zdziwiona 12-06-2011 11:18
Była jeszcze kategoria grafika komputerowa i tam też byli zwycięzcy. Oni nie zasługują na wyróżnienie w Jelonce?
~zdziwienie 12-06-2011 11:59
a grafika to co 2 miejsce miałem i na wyroznienie nikt z tej kategorii nie zasługuję
~Marcin73 12-06-2011 12:19
Rzeczywiście, redakcja odrobinę przycięła listę laureatów. Podaję dalszy ciąg listy laureatów: grafiki komputerowe: I nagroda Michał Szczepański z kl. VI SP 3 II nagroda Michał Mazurkiewicz z kl. VI SP 3 III nagroda Kacper Hałak z kl. VI SP3 kompozycje przestrzenne: I nagroda „Grand Prix” Oliwia Gutowska z kl. V SP 11 II nagroda Ewa Bondarowicz z kl. VI SP 11 III nagroda Agnieszka Jarosz z kl. V a SP 3 wyróżnienie Magdalena Mydłowska z kl. V m SP 11
~Marcin73 12-06-2011 12:24
w kategorii „GIMNAZJUM” (nadesłano 6 prac) I nagroda Agnieszka Harić z kl. II (Dom Dziecka „Dąbrówka”) II nagroda Szymon Krasucki z kl. I ZSRA III nagroda Natalia Karasiewicz lat 15 (Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa) w kategorii „MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA” (nadesłano 7 prac) wyróżnienie Daria Zagozda lat 19 (Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa). Jeszcze raz gratuluję laureatom dziękuję uczestnikom i sponsorom, serdecznie pozdrawiam. Marcin Kaflik Stowarzyszenie "Miłośnicy Cieplic"
~qqq 12-06-2011 20:45
gratuluję, miła atmosfera, fajna impreza, świetny mini koncert dopasowany do młodych słuchaczy (dorosłym też się podobało) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group