Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6200
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobiety dla kobiet przygotowały ucztę dla ducha i ciała w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 marca 2013, 7:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2013, 7:19
Autor: Mea
Fot. Mea
Minutą ciszy dla uczczenia pamięci zamordowanych w Filharmonii Dolnośląskiej rozpoczęto wczoraj (09.03.) spotkanie kulturalno – artystyczne „Ach, Kobiety…”. Odbyło się ono w sali kinowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. – Celem była edukacja zdrowotna i pielęgnacja wyższych uczuć przez artyzm – powiedziała posłanka Zofia Czernow, która objęła imprezę patronatem.

Podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet, na które przybyło wiele pań, były się porady kosmetyczne, pokaz makijażu i doboru właściwych kosmetyków, porady dotyczące zdrowia z zakresu dietetyki i prawidłowego odżywiania. Prezentowano techniki relaksu i aktywności fizycznej.

- Zaprosiłyśmy również regionalne artystki z Pogórza Izerskiego, by zaprezentowały swoje prace. Można było zobaczyć wiele akcentów wielkanocnych: pisanek, palm, wieńców, itp. Była biżuteria wykonana ręcznie czy ceramika – powiedziała Aleksandra Wochal z biura poselskiego Zofii Czernow.

Artystki przygotowały bardzo różnorodną ofertę swoich produktów. - Pomysły na własnoręczne wyroby biorę z głowy. Ostatnio wpadłam na to, by ze skorupek zrobić kurę i kurczaka. Moja pasja narodziła się w domu, zawsze lubiłam piec, stąd pierniczki, a na święta robiłam z mamą pisanki różnymi technikami oraz inne ozdoby – mówiła Barbara Pasiak z Wieży.

Ponadto odbył się finał konkursu metamorfozy, podczas którego pokazano, jak zmieniły się trzy wybrane panie po zabiegach kosmetycznych oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Nie zabrakło zdrowotnych porad.

- Zachęcałyśmy panie między 25 a 59 rokiem życia do regularnych badań cytologicznych oraz kobiety w wieku między 50 a 69 do badań mammograficznych, które są darmowe – opowiadała Barbara Krzemińska z przychodni Ginekomed.

Licznie przybyłe panie były zadowolone. – Bardzo podobały mi się lokalne produkty, naprawdę trzeba doceniać rękodzieło, bo jest go niestety coraz mniej. Widać, że artystki włożyły w swoją prace nie tylko wiele czasu, ale co najważniejsze, swoje serce – powiedziała Anna Poręba, z Sobieszowa.

- Pomysł jest świetny i widać, że przyciągnął wiele kobiet. Każda z nas lubi tematy związane z makijażem, urodą i zdrowym stylem życia. Ciekawym dopełnieniem jest mini jarmark regionalnych twórczyń, co może być inspiracją dla innych pań, by odkryły w sobie ukryte talenty rękodzielnicze. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej takich imprez – podkreśliła Violetta Pietrzak z Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Na koniec odbył się koncert Grzegorza Wilka, który zaśpiewał utwory przeznaczone specjalnie dla pań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 10-03-2013 9:47
Niektóre panie (Bałkowska,Ragiel, Wrotniewska) naprawdę godnie uczciły to święto. W czwartek w filharmonii, wczoraj w JCK. Czy tu chodzi o święto czy chęć pokazania się gdzie trzeba, a zwłaszcza koło kogo trzeba?
~ 10-03-2013 10:23
minuta ciszy nie zalatwia sprawy impreza nie powinna sie odbyc.
~ 10-03-2013 10:31
Też uważam , że w takiej sytuacji kiedy spotkała nasze jeleniogórskie środowisko taka tragedia , Prezydent ogłosił żałobę , to taka impreza nie powinna się odbyć , szczególnie , że Pani Czernow jest blisko związana z filharmonią . No cóż , ale może pojawi się dzisiaj na mszy w Kościele za ofiary mordu .
~... 10-03-2013 12:07
Impreza była przygotowywana dużo wcześniej nim stała się ta tragedia i w jej obliczu organizatorzy wykazali wiele taktu i zmienili formułę tego spotkania. To nie była potańcówka, tylko porady i zachęcanie pań o zadbanie o własne zdrowie. Nawet występujący, dostosował swój repertuar do zaistniałej sytuacji.
~gość... 10-03-2013 12:16
Tylko Filharmonia odwołała swoje koncerty, bo policja prowadzi tam śledztwo. Wszystkie inne instytucje kultury działają normalnie przez te 3 dni.
~~czytelnik 10-03-2013 12:28
Popieram, dlaczego miałaby być odwołana? Jeśli zmienili formułę spotkania, jeśli uczcili pamięć Ofiar minutą ciszy zachowali się bardzo ok.
~smutny 10-03-2013 13:34
To była inauguracja kampanii wyborczej lub jak niektorzy twierdzą kontynuacja kampanii wciąż trwającej i nie mogło być mowy o odwołaniu imprezy, mimo że nawet ogólnopolskie media zapowiadały trzydniową żałobę w Jeleniej Górze...
~face 10-03-2013 13:38
większość zdjęć świadczy o atmosferze śmiechu i radości
~ 10-03-2013 13:42
Tym razem Zofia Czernow przedobrzyła i wbiła sobie samobójczego gola.
~### 10-03-2013 13:55
Zamiast żałoby powiesić ..... znając polskie prawo wyjdzie po 5 latach na głowę albo serce jak ten bandyta z Rybnicy
~do face 10-03-2013 14:54
Jeśli jest żałoba, to do sklepu, czy lekarza nie chodzisz ? Ponadto forma żałoby jest określona taka : W związku z dramatycznymi wydarzeniami jakie miały miejsce w nocy z 7/8 marca br. w Filharmonii Dolnośląskiej, Prezydent Miasta Jeleniej Góry podjął decyzję o opuszczeniu do połowy flag jeleniogórskich na masztach przez okres najbliższych trzech dni.
~bez przesady 10-03-2013 14:59
Skoro przyszło tyle ludzi, widocznie mieli na to ochotę... Odwoływać wydarzenia i inicjatywy - sztuka dla sztuki
~marek 11 10-03-2013 16:17
1.jeśli ogłoszono w mieście żałobę to impreza nie powinna sie odbyć/ bez zaciemniania o zmianie formuły co widać na zdjęciach pełnych radości/ 2.nawet nawieksza impreza nie przykryje glosowań w sejmie pani posel a to związki partnerskie a to obrona niesiolowskiego ktory obraził kobietę i chował się za immunitetem i tutaj pani poseł zabrakło wspierania kobiet przez strach o karierę
~do 16:17 10-03-2013 16:40
Czepiasz się tego wydarzenia, a zapytaj się ile wczoraj imprez odbyło się w mieście ! Ponadto daj spokój ... do wszystkiego mieszać politykę. Ja dziękuję - przynajmniej skorzystałam z porad specjalistów.
~No tak... 10-03-2013 17:08
Żyjemy w takich czasach, kiedy codziennie na naszych drogach giną ludzie, bo ktoś kierował samochodem po alkoholu, narkotykach lub miał ułańską fantazję i jechał nie przestrzegając przepisów. Smutne, że dziś jest to normalnością !!! W Filharmonii - stała się wielka tragedia a , że jest to budynek państwowy, została ogłoszona żałoba w takiej formie jak zrobił to Prezydent Miasta.Organizatorom, którzy mieli przygotowane imprezy i je odwołali , czy zmienili formę zachowując umiar - należą się podziękowanie. Smutne, że było wielu takich, co tego nie uczynili.
~galina 10-03-2013 20:31
Potwierdzam, smutne że są ludzie którzy nie zwracają uwagi na to co wydarzyło się w mieście i są Panie które wiedza kiedy i z kim należy błyszczeć i pokazać się bo to się opłaca:))śmiechu warte
~jakoś nie 10-03-2013 21:41
Te imprezy finansuje budżet miasta czyli My -wszyscy mieszkańcy. Aby w nich uczestniczyć trzeba mieć zaproszenie. A wiecie państwo, kto dostaje te zaproszenia? I kto bywa za darmo na tych imprezach? Otóż pracownicy Magistratu. Biorą zaproszenia dla swoich rodzin, i w ogóle dla Swoich. A reszta kobiet - siedzi w domu, bo nawet nie wie, że takie imprezy są. Teraz wiecie - dlaczego o tych imprezach pisze się po fakcie. Bo wtedy już nikt NIE podskoczy, no i jedzonka więcej !!!
rymcycymcy 10-03-2013 22:21
Tak, tak, też jestem takiego zdania jak autor artykułu ! :) Bardzo dobrze powiedziane ..znakomite ! :)
~do 21:41 11-03-2013 0:28
Miasto nie było organizatorem tej imprezy lecz pani poseł i sponsorzy. O tej imprezie pisano wcześniej na Jelonce i na ..., mówiła też o tym telewizja Karkonosze, a zaproszenia można było min i tam otrzymać - za darmo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group