Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3288
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kobiety dla kobiet przygotowały ucztę dla ducha i ciała w JCK

Niedziela, 10 marca 2013, 7:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2013, 7:19
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kobiety dla kobiet przygotowały ucztę dla ducha i ciała w JCK
Fot. Mea
Minutą ciszy dla uczczenia pamięci zamordowanych w Filharmonii Dolnośląskiej rozpoczęto wczoraj (09.03.) spotkanie kulturalno – artystyczne „Ach, Kobiety…”. Odbyło się ono w sali kinowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. – Celem była edukacja zdrowotna i pielęgnacja wyższych uczuć przez artyzm – powiedziała posłanka Zofia Czernow, która objęła imprezę patronatem.

Podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet, na które przybyło wiele pań, były się porady kosmetyczne, pokaz makijażu i doboru właściwych kosmetyków, porady dotyczące zdrowia z zakresu dietetyki i prawidłowego odżywiania. Prezentowano techniki relaksu i aktywności fizycznej.

- Zaprosiłyśmy również regionalne artystki z Pogórza Izerskiego, by zaprezentowały swoje prace. Można było zobaczyć wiele akcentów wielkanocnych: pisanek, palm, wieńców, itp. Była biżuteria wykonana ręcznie czy ceramika – powiedziała Aleksandra Wochal z biura poselskiego Zofii Czernow.

Artystki przygotowały bardzo różnorodną ofertę swoich produktów. - Pomysły na własnoręczne wyroby biorę z głowy. Ostatnio wpadłam na to, by ze skorupek zrobić kurę i kurczaka. Moja pasja narodziła się w domu, zawsze lubiłam piec, stąd pierniczki, a na święta robiłam z mamą pisanki różnymi technikami oraz inne ozdoby – mówiła Barbara Pasiak z Wieży.

Ponadto odbył się finał konkursu metamorfozy, podczas którego pokazano, jak zmieniły się trzy wybrane panie po zabiegach kosmetycznych oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Nie zabrakło zdrowotnych porad.

- Zachęcałyśmy panie między 25 a 59 rokiem życia do regularnych badań cytologicznych oraz kobiety w wieku między 50 a 69 do badań mammograficznych, które są darmowe – opowiadała Barbara Krzemińska z przychodni Ginekomed.

Licznie przybyłe panie były zadowolone. – Bardzo podobały mi się lokalne produkty, naprawdę trzeba doceniać rękodzieło, bo jest go niestety coraz mniej. Widać, że artystki włożyły w swoją prace nie tylko wiele czasu, ale co najważniejsze, swoje serce – powiedziała Anna Poręba, z Sobieszowa.

- Pomysł jest świetny i widać, że przyciągnął wiele kobiet. Każda z nas lubi tematy związane z makijażem, urodą i zdrowym stylem życia. Ciekawym dopełnieniem jest mini jarmark regionalnych twórczyń, co może być inspiracją dla innych pań, by odkryły w sobie ukryte talenty rękodzielnicze. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej takich imprez – podkreśliła Violetta Pietrzak z Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Na koniec odbył się koncert Grzegorza Wilka, który zaśpiewał utwory przeznaczone specjalnie dla pań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
902
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group