Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kobieta zmienną jest… na zdjęciach

Sobota, 15 marca 2008, 10:25
Aktualizacja: 10:26
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Kobieta zmienną jest… na zdjęciach
Fot. rylit
Zestawienie precyzyjnej fotografii Janiny Peikert „Geometria z krótkiej podróży” z subtelnymi obrazkami Karoliny Garczyńskiej „Przestrzenie kobiecości” to wspólna wystawa tych fotografujących pań otwarta w piątek w Galerii N…Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze.

Zdjęcia Janiny Peikert realistycznie ukazują świat podczas kolejnej podróży, a w zasadzie wszechobecny detal geometryczny zauważony przez autorkę prac. Temat przedstawiony i skadrowany został z precyzja godną przedstawiciela nauk ścisłych.

Fotografia Karoliny Garczyńskiej, kiedyś modelki, dziś stylistki, managera i dziennikarza, a przede wszystkim twórcy wspaniałej biżuterii, prostymi zabiegami artystycznymi, wykorzystując czerń i biel, daje autorce i widzowi swobodę w interpretacji otaczającego nas świata.

Odważne zestawienie odmiennego spojrzenia fotograficznego, dwóch kobiet, w fotografiach wystawionych w galerii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, daje możliwość szybkiego przestawienia się ze zgeometryzowanego, realnego świata w świat zmiennych przestrzeni kobiecości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group