Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6176
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KO sprytnie podzieliła PiS

Środa, 28 listopada 2018, 14:16
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2018, 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KO sprytnie podzieliła PiS
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (28.11) podczas II sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry wybrano dwie osoby na stanowisko wiceprzewodniczących rady, trzeci będzie wyznaczony na następnym posiedzeniu. Tradycyjnie, każdy z klubów radnych ma po jednym przedstawicielu w prezydium, ale jak się okazało – proces wyboru nie był taki oczywisty...

W nowej kadencji zgłoszono trzy kluby radnych: Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz "Zadbajmy o Miasto". Przy wyborze pierwszej osoby na stanowisko wiceprzewodniczącego nie było żadnych znaków zapytania, bowiem klub KO zgłosił Bożenę Wachowicz-Makiełę, która uzyskała 20 z 21 głosów (sama na siebie nie głosowała).

Następnie swojego przedstawiciela chciał zgłosić szef klubu radnych PiS, jednak wcześniej kandydaturę Rafała Szymańskiego z PiS zgłosił Wojciech Chadży z KO, rewanżując się za podobną sytuację sprzed tygodnia, gdy radny PiS zaproponował radnego KO na przewodniczącego Rady Miejskiej. Co ciekawe, Rafał Szymański zgodził się kandydować na wiceprzewodniczącego Rady, ale Paweł Piotrowicz i tak postanowił zgłosić kandydaturę Józefa Rypińskiego. W efekcie, doszło do niezręcznej sytuacji (szczególnie dla radnych związanych z PiS), bowiem musieli wybierać między osobami ze swojego otoczenia. Jak się okazało, na 21 obecnych radnych, 18 głosów było ważnych, z czego 4 otrzymał Józef Rypiński, a 14 Rafał Szymański. Tym samym, były współzałożyciel Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej.

Na wybór trzeciej osoby na to stanowisko postanowiono poczekać do następnego posiedzenia, gdyż klub radnych ZoM chce zgłosić Zbigniewa Ładzińskiego, który tego dnia był nieobecny ze względu na wyjazd do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka.

Jak się dowiedzieliśmy, po posiedzeniu Rady zebrał się Klub Radnych PiS, który podjął decyzję o wykluczeniu ze swojego grona Rafała Szymańskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

71
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
3%
Nudzi
4
3%
Smuci
7
6%
Złości
35
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group