Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5344
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KNP przetrwał odejście Korwin–Mikkego

Wtorek, 3 marca 2015, 8:45
Aktualizacja: 8:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KNP przetrwał odejście Korwin–Mikkego
Fot. Przemo
W regionie jeleniogórskim odejście z Kongresu Nowej Prawicy jej założyciela, Janusza Korwin–Mikkego nie pociągnęło za sobą wielkich zmian. Lokalni działacze postanowili w większości pozostać w partii i rozpoczynają zbiórkę podpisów poparcia dla kandydata na Prezydenta RP – Jacka Wilka.

Po rozstaniu na szczeblu ogólnokrajowym wielu działaczu postanowiło pozostać w Kongresie Nowej Prawicy, a w terenie doszło do reorganizacji. Decyzją władz wojewódzkich oddzielono region jeleniogórski od legnickiego i w minioną sobotę doszło do konwentu założycielskiego, gdzie wybrano nowe władze jeleniogórskiego KNP.

Prezesem lokalnych władz został Marcin Krzyżowski, który wkrótce (zgodnie ze statutem) wybierze sekretarza i skarbnika, a na szefa komisji rewizyjnej wybrano Tomasza Elbla.

Dotychczasowy prezes Kacper Kozłowski nie przeszedł ani do partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN), ani do UPR-u. Jeden z dotychczasowych członków utworzył w Jeleniej Górze Unię Polityki Realnej. - Ona ma pewną autonomię, są bliźniaczą partią jeśli chodzi o postulaty ekonomiczne, ustrój prawny w Polsce, natomiast są w ramach większego Ruchu Narodowego – tłumaczy Tomasz Elbl.

Dlaczego działacze, których do polityki przyciągnął Janusz Korwin-Mikke nie zdecydowali się pójść za nim? - My nadal podzielamy jego poglądy, jesteśmy „korwinistami” w tym sensie, że Janusz Korwin-Mikke był prekursorem myśli konserwatywno-liberalnej, wolnościowej. Natomiast tutaj poszło o kwestie personalne. Źle się stało, że nastąpił ten podział akurat w roku wyborczym, ale są pewne siły w Polsce, które dążą do tego, żeby ugrupowania wolnościowe zostały rozdrobnione właśnie w roku wyborczym – wyznał Tomasz Elbl.

Kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na Prezydenta RP jest adwokat Jacek Wilk. Pochodzi z Warszawy, obecnie jest III wiceprezesem KNP. Działacze w całej Polsce zbierają wymagane podpisy pod listami poparcia, w Jeleniej Górze koordynatorem zbiórki jest Marcin Krzyżowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group