Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8989
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kłusownicy zatrzymani

Piątek, 15 października 2021, 8:00
Autor: WAC
Region: Kłusownicy zatrzymani
Fot. policja
Zarzut nielegalnego połowu ryb usłyszało czterech mężczyzn zatrzymanych przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Leśnej. Kłusownicy ustawili w pobliżu przepustu awaryjnego przy koronie Zapory Złotnickiej drygawicę, czyli sieć rybacką służącą do całorocznego połowu ryb.

Podczas połowu ryb w Zbiorniku Złotnickim wędkarze zauważyli wyłaniającą się z wody sieć. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomili lubańską społeczną straż rybacką, a ta policję. Mundurowi potwierdzili, że pomiędzy betonowym murkiem, a skałą na brzegu jeziora rozstawiona została 20-metrowa drygawica. Podczas wyciągania jej z wody funkcjonariusze zobaczyli 40-centymetrowego żywego okonia, który był w tę sieć zaplątany. Ryba wróciła do wody.

W wyniku przeprowadzonych w sprawie czynności, mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat. Byli to mieszkańcy powiatu karkonoskiego oraz obywatel Ukrainy. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kłusownictwo ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

20
48%
Cieszy
10
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
7%
Smuci
5
12%
Złości
4
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group