Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6071
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłusował w Parku Norweskim

Poniedziałek, 20 października 2014, 9:35
Aktualizacja: 10:18
Autor: SM
Jelenia Góra: Kłusował w Parku Norweskim
Fot. SM
Strażnicy miejscy zatrzymali 57–letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który nielegalnie łowił ryby w Parku Norweskim. – Mężczyzna nie posiadał żadnych uprawnień ani zezwoleń, wprowadził strażników w błąd, a z rybami brutalnie się obchodził – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

O zdarzeniu dyżurnego straży miejskiej poinformował jeden ze spacerowiczów. Kiedy strażnicy dojechali na miejsce, 57-latek zaczął uciekać.

- Po drodze mężczyzna wyrzucił reklamówkę, w której były trzy zakrwawione, jeszcze żywe karpie. Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany. Tłumaczył, że nie potrafił fachowo wyjąć sporego haczyka i stąd tyle krwi. Ryby zostały wypuszczone przez strażników do stawu, ale nie wiadomo czy przeżyją – dodaje A. Wilimek.

To jednak nie koniec tej historii. Podczas legitymowania, zatrzymany podał fałszywe dane.

- Okazało się jednak, że posiada przy sobie dowód osobisty. Strażnicy usłyszeli, że dane z dowodu są nieaktualne i teraz jest osobą bezdomną. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu policji celem ustalenia aktualnych danych. Ustalono tam, że informacje o meldunku są aktualne jak również to, że był już zatrzymywany i karany za podobne czyny. Teraz czeka go sprawa w sądzie – dodaje strażnik miejski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group