Czytających: 9226

Karpacz: Klubowe derby z emocjami do 17. minuty

Czwartek, 5 listopada 2020, 21:40
Aktualizacja: 21:41
Za juniorkami Karkonoszy pierwszy mecz rundy rewanżowej ligi wojewódzkiej. W hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół zmierzyły się dwie drużyny z Jeleniej Góry - zdecydowanie wygrały starsze zawodniczki prowadzone przez Dilę Samadovą, ale do 17. minuty młodszy zespół Izabeli Prudzienicy dzielnie stawiał czoła klubowym koleżankom.

Początek meczu był wyrównany, z lekkim wskazaniem na młodszy zespół, który w 16. minucie prowadził niespodziewanie 9:7. Od tego momentu druga drużyna Karkonoszy nie zdołała zdobyć żadnej bramki przez ponad 10 minut, a rywalki zdobyły ich 11, więc zrobiło się 9:18, a do przerwy 10:21. Po zmianie stron ekipa Dili Samadovej kontrolowała przebieg meczu, który zakończył się wynikiem 17:44.

Po ostatniej syrenie szczypiornistki zaśpiewały "sto lat" dzisiejszej jubilatce - Aleksandrze Kołeckiej, która skończyła 18 lat.

Karkonosze II Jelenia Góra - Karkonosze I Jelenia Góra 17:44 (10:21)

Karkonosze II: Gozdowska, Napieraj - Kulas 7, Podobińska 5, Rzadkosz 2, Jadeszko 2, Poznańska 1, Stankiewicz, Wąs, Leśniańska, Serdakowska.
Karkonosze I: Lambrinow, Prokop - Zięba 7, Kołecka 6, Szramik 6, Jarosz 6, Gałuszka 6, Jurgiewicz 5, Warchoł 4, Steczek 1, Jośko 1, Jesionek-Wróblewska 1, Ziemkiewicz 1.