Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5828
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Klub Radnych PO o sprawie remontu ul. Widok (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 lutego 2015, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2015, 8:07
Autor: Klub Radnych PO
Fot. Archiwum
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zawsze w swych działaniach i decyzjach kieruje się dobrem mieszkańców oraz zasadami rzetelnego i celowego wydatkowania środków publicznych. Wybraliście nas Państwo po to, abyśmy zgodnie z prawem stali na straży właściwego wydatkowania Waszych
pieniędzy.

Pragnę przypomnieć, iż klub radnych widząc potrzebę remontu tej ulicy głosował za wprowadzeniem zadania pod tytułem remont ulicy Widok w Jeleniej Górze i pragniemy jego jak najszybszego zakończenia. Mieszkańcy ulicy Widok oraz ulic przyległych mają prawo oczekiwać szybkiego
zakończenia tej inwestycji, ale również mają prawo żądać od wykonawcy oraz służb prezydenta rzetelnego rozliczenia wszystkich wykonywanych prac.

Nasz oburzenie budzi kwestia nadzoru nad tym zadaniem, wystarczy przypomnieć iż skierowanie kontroli do MZDiM zapowiedział już zastępca prezydenta.

To kolejna inwestycja, której wartość ulega tak znaczącemu zwiększeniu podczas realizacji. Przypomnijmy, iż zgodnie z przetargiem remont ulicy Widok miał kosztować 1,7 mln zł. Teraz okazuje się, że planowane jest dodatkowe 800 tys. zł na to zadanie. To niebagatelna kwota, która będzie zapłacona z kieszeni mieszkańców Jeleniej Góry. Chcemy szybkiego i rzetelnego wyjaśnienia skąd nagle wzięła się tak znacząca różnica w tym co było pierwotnie szacowane i planowane z obecnymi kosztami. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Mieszkańców Jeleniej Góry nie stać na tego typu sytuacje.

Takie metody wydatkowania publicznych pieniędzy są dla większości radnych nie do przyjęcia. Będziemy wnioskowali aby komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę tej inwestycji.

Wnioskowaliśmy w trakcie tworzenia budżetu w trosce o zaspokojenie podstawowych potrzeb i bezpieczeństwa mieszkańców m. in o zwiększenie pensji pracowników kultury, opieki społecznej, nauczycieli, o remonty wielu dróg, budowę ronda w Goduszynie i Oś.Orle. Wtedy mówiono nam, że nie ma pieniędzy na te rzeczy, że miasta na to nie stać. Teraz nagle w ciągu paru tygodni znajduje się prawie milion złotych który trzeba dołożyć do trwającego remontu i co najgorsze nie ma winnych takiego stanu rzeczy. Od tak po prostu, prawie milion złotych więcej drodzy mieszkańcy z Waszych podatków trzeba dorzucić. Za ten milion można by było wiele rzeczy wykonać w naszym mieście, dlatego chcemy aby ta sprawa była dokładnie wyjaśniona.

Dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona a winni wskazani nasze stanowisko się nie zmieni. Będziemy chronić interes mieszkańców. Nie będziemy się godzić na takie praktyki w których w ten sposób
gospodaruje się pieniędzmi publicznymi

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~szofer 28-02-2015 8:20
Przy sposobności niech ww. komisja sprawdzi dlaczego nie zaprojektowano-wybudowano parkingów na ul Społdzielczej gdzie tworzą się już korki i przejazd blokują stojące tiry,
~marek11 28-02-2015 8:45
a jakby prezydent dał wam stanowisko vie prezydenta to co...
~... 28-02-2015 9:09
Gdyby były stanowiska viceprezydenta to Rada by decydowała kto to ma być, tak jak było do 2002 roku. Teraz są zastępcy, czyli substytuty Prezydenta więc osoby w pełni utożsamiające się z wybranym w wyborach bezpośrednio Prezydentem, a nie ralizującymi swoje ambicje czy interesy. Już był namaszczony pan Papaj, wcześniej pan Szereniuk... którzy okazali się albo nieudolni albo mocno nielojalni. Patrząc się na zachowanie pana Miedzińskiego i pana Sajnoga największą głupota ze strony Prezydenta byłoby dawanie im jakiegokolwiek stanowiska w mieście! A na chorych i nieuzasadnionych ambicjach niedowartościowanej grupy pana Papaja tracą tylko mieszkańcy miasta
~emeryt 28-02-2015 9:48
Rozumiem, że radni chcą rzetelnego rozliczenia prac. Ale jak to się ma do ich całkowitego wstrzymania. I o ile w związku z tym wzrosną jeszcze wydatki. Przecież rozpoczęte prace na skutek działania warunków atmosferycznych ulegają częściowemu zanikowi i trzeba będzie je wykonać od nowa. Przecież istnieje wiele sposobów rozliczenia poniesionych kosztów. Jeżeli radni ich nie znają tzn., że znowu wybraliśmy niewłaściwych ludzi. Podobnie jak podejmowanie decyzji o wstrzymaniu robót dopóki nie skaże się winnych. Ja już widzę winnych niegospodarności radnych z Pis i PO w związku z niedopuszczeniem do zakończenia rozpoczętego zadani.
~aa 28-02-2015 9:51
Choc nie jestem zwolennikiem PO, w tym akurat się z nimi zgadzam. Wszystko jest robione bezmyslnie, jak np. remont budynku na lesnej za 3 mln, zrobienie tam CKU a za dwa, trzy lata przeniesienie go gdzies indziej. A budynek latami stal pusty i zostal kompletnie zdewastowany. Przeniesiono tam teraz burse i znow robiono olbrzymi remont. Dlaczego ktos marnotrawi moje pieniadze i wyrzuca je w bloto, bo ma taka ochote? Niech te 800 tys zlotych zaplaci teraz ktorys z panow prezesow, ktory dopuscil do takiego stanu rzeczy.
~fan sekty po 28-02-2015 10:16
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zawsze w swych działaniach i decyzjach kieruje się dobrem mieszkańców....i tu PO zawdzięcza swój sukces nie propagandzie, tylko najgłupszej grupie społecznej (?) jaka pojawiła się w Polsce w całej jej historii.
~fan zośki cz 28-02-2015 10:19
miałem sen ...! wlazła jednak na Kilimandżaro
~Obserwer 28-02-2015 10:25
Latwo narzekać ,łatwo też sie krytykuje ,Kazdy robi remonty i w trakcie wchodzą różne rzeczy, Ktos zaplanował remont domniemajac ze kamnalizacja jest ok ,że uda sie zamknac inwestycje w mniejszym budrzecie . Może w trakcie odkrywek okazalo sie że poruszona zaczyna sie miejscami zapadac i dlatego potrzebne dodatkowe pieniadze , Ale napewno nie jest to zaniedbanie , Poprzednia wladza utopila nasze pieniadze w Parku zdrojowym i Termach i jakos nikt nie bije na ALARM .Brak kontynuacji obwodnicy ,czy drogi do nikąd w Cieplicach do stacji Wodociągowej. Cy naglacy problem SMOGU w miescie Pozdrawiam
~Nie dla takich działań 28-02-2015 10:47
A gdy by projektant ujął w projekcie wymianę ka...lizacji deszczowej to całe zadanie by kosztowało o 800 tyś. więcej. Pytam się autora tego stanowiska z której kieszeni by to było zapłacone? Jakie to jest dobro dla mieszkańców, jak swoimi decyzjami utrudniacie tylko życie mieszkańcom. Panie Hubercie Papaj proszę porozmawiać z radnymi z Klubu PO. Mam nadzieję że Pan ma jakiś wpływ na swoich kolegów z klubu?
~ 28-02-2015 10:49
wasz wuc wlazł na krzesło
~ 28-02-2015 11:04
A dlaczego radni nie są tak skrupulatni i poprawni w innych kwestiach np. miejsce zamieszkania przewodzącego Rady. Tu nie należy się uczciwość mieszkańcom?
~ 28-02-2015 11:26
Czyżby radni znależli sposób na pozyskanie lukratywnych posadek, proszę o komunikat w jakim terminie miasto zwróci pieniądze za niesłuszną daninę za wywóz smieci za m-c luty
~ 28-02-2015 11:59
Czy są już znane nazwiska odpowiedzialnych za wybudowanie nowej pętli na oś XX lecia? Jedyna pętla autobusowa w kraju nie przystosowana do autobusów, a wyjazd z pętli to szorowanie podwoziem o asfalt.
~ 28-02-2015 12:39
Szkoda ze po nie oglosilo przed wyborami ze chetnie stworzy koalicje z pis.
~Error 28-02-2015 13:09
Popieram stanowisko klubu radnych PO. Nie może być tak, że przy uchwalaniu budżetu na wszystko brakuje pieniędzy, a tu lekką ręką dorzuca się 800 tys. zł , jakby się nic nie stało. Kto jest odpowiedzialny za ten bałagan?
~Zemsta przewodniczącego? 28-02-2015 13:45
Radni wypowiedzieli wojnę mieszkańcom. Niby pod płaszczykiem starań o rzetelność, bezpieczeństwo,..itp W rzeczywistości odbieram to jako pokazanie mieszkańcom gestu Kozakiewicza. Ta dosyć humorystyczna koalicja PO i PiS ośmiesza nas mieszkańców /przeciez wyborców / przed Polską. Rozumiem wściekłość Wrotniewskiego, który musi dojeżdżać do swojego domu w Dziwiszowie po zlekka utwardzonej drodze a nie asfalcie. To jest takie polskie myślenie: jak ja nie mam to i ty nie będziesz miał.
~Judejski Front Ludowy 28-02-2015 14:14
Radnym z Klubu PO gratulujemy inteligencji i zdrowego rozsądku. Dzięki waszej decyzji: 1. Mieszkańcy ul. Widok będą mieli teraz rozgrzebaną ulicę po której nie da się chodzić i jeździć. 2. Miasto kończy przebudowę ulicy bez wymiany ka...lizacji deszczowej, skutkuje to tym że trzeba będzie pózniej zrywać świeżo położony asfalt i w efekcie wydać dużo więcej pieniędzy... i że to niby w interesie mieszkańców ?
~Judejski Front Ludowy 28-02-2015 14:23
Radnym z Klubu PO gratulujemy inteligencji i zdrowego rozsądku. Dzięki waszej decyzji: 1. Mieszkańcy ul. Widok będą mieli teraz rozgrzebaną ulicę po której nie da się chodzić i jeździć. 2. Miasto kończy przebudowę ulicy bez wymiany ka...lizacji deszczowej, skutkuje to tym że trzeba będzie pózniej zrywać świeżo położony asfalt i w efekcie wydać dużo więcej pieniędzy... i że to niby w interesie mieszkańców ?
~darojg 28-02-2015 14:30
Szkoda ,że nie mieli takiego stanowiska na etapie uchwalenia prac na ul. Widok. Przecież to było w zeszłej kadencji,gdy rządziła PO .Sobie sami podrzucili kukułcze jajo i teraz wyrzucają je z gniazda. To jakaś schizofrenia partyjna
~AD966 28-02-2015 15:08
Obserwatorze!! Jak przystępuję do remontu domu,auta ,to robię rozeznanie ,części ,warsztat, budowlaniec, kosztorys czy mnie stać a nie hej siup,.Decydenci nie ponoszą kar finansowych ,spróbuj Ty dokonać strat w swojej firmie to trzeba bulić. Pan Paczuski mówił że będą straty ze wzg. na kary niech pokryją urzędnicy ,jak nie ma to komornik i konfiskata majątku.
~Ploty obserwera 28-02-2015 15:18
Do obsewatora. Nie pleć. Jak się mówi o utopieniu pieniędzy w Termach lub Parku Zdrojowym to trzeba mieć dowody a nie szerzyć ploty i pomówienia. Masz jakieś dowody, zgłaszaj do prokuratury!
~won 28-02-2015 15:21
Radni PO won z rady JG do Dziwiszowa i na Słoneczną Polanę albo do szpitala w Janowicach. Nieroby, tumany, człony rad nadzorczych, karierowicze na ciepłych posadkach, politykierzy od siedmiu boleści, którzy wszystko robią "w imię zgody i dla dobra mieszkańców". Na sam wasz widok mam torsje. Won z JG!!
~ 28-02-2015 15:32
Po pierwsze do bajdurzenia niestety polszewizm w Jeleniej jest obecny
~AD966 28-02-2015 15:35
Ploty obserwera 1518>park zdymany ,termy przepłacone no i nie termy tylko basenik .
~Apel do AD966 28-02-2015 16:08
AD966. Czy w twoim Wrocławiu nie ma problemów? Zajmując się sprawami Jeleniej Góry przeciążasz niepotrzebnie swój umysł wrocławianinie.
~s. 28-02-2015 16:35
Tutaj nie chodzi o dobro mieszkańców, tutaj trzeba dopieprzyć Zawile. Takie lokalne, prowincjonalne przepychanki.
~tor 28-02-2015 19:49
Dopóki Kółko Rolnicze Siedlęcin będzie prowadziło "remonty "dróg zawsze będzie brakowało kasy!
~ 1-03-2015 7:20
Kompromitacja PO - po co to publikujecie.
~Krzysztof 44 1-03-2015 8:13
Ten cały komunikat to jeden wielki demagogiczny bełkot.I jeszcze mają czelność podpierać się dbałością o interes mieszkańców - tak jest, niech jeżdża po dziurach i wertepach bo "ich" radni są bardzo zasadniczy. A ka...lizację i tak trzeba będzie zrobić od nowa.
~ 1-03-2015 9:57
DOLNOŚLĄZAK. Najpierw POsklejajcie w jedną całość swoją grupkę towarzyską. Radni PO przeciwko facetowi też z PO, który z was zakpił a mieszkańcy wybrali go prezydentem. Szefujący PO /Papaj/ nie potrafi zdyscyplinować partyjnego kamrata /Zawiła/. Głosowanie na PO-partyjkę - przeciętnie 200/250 głosów przy ponad 60000 uprawnionych do głosownia - to społeczna mizeria. Gorsza niż kandydatura Ogórek na szefa państwa. Światli Jeleniogórzanie ciepłym strumieniem traktują wasze wewnątrzpartyjne swary. Kompromitować się można w różny sposób. Ale jeleniogórskie PO robi to po mistrzowsku. Szkoda, gdyż PO nie tylko w Kotlinie Jeleniogórskiej ale także kraju -ma dużo wartościowych ludzi. Zjednoczcie się! Łatwiej chyba wybrać nowego szefa partii, aniżeli zmieniać dobrze ułożonego Prezydenta.
~Bezdomny 1-03-2015 14:04
Za gospodarkę komunalną w mieście odpowiada,Jerzy Łużniak i to jego w pierwszej kolejności trzeba pociągnąć do odpowiedzialności.
~Dolnośląski zrzęda 1-03-2015 14:39
Może lepiej opisz jak wyglądały preferencje wyborcze w twoim Wrocławiu Dolnoślazaku, ilu twoich wrocławskich ziomków polazło na wybory w drugiej turze. Perorujesz, rozliczasz nas, pouczasz nas, nakazujesz nam, pleciesz coś o Ogórek, zresztą bez związku z tematem. Zrzędzisz o PO w stylu nakazowym: uporządkujcie, posklejajcie,..itp bzdury
~AD966 1-03-2015 17:06
>DOLNOŚLĄZAKU< Dobre określenie"facet",oczywiście że mieszkańcy wybrali ale to ludzie uzależnieni od WADZY,pracownicy UM spółek i pochodne czerpiące kasztany pieczone na pracy niewolniczej,60000 uprawnionych ? Tu trzeba zmienić "dobrzeułożopnego" .
~ 1-03-2015 19:10
ad.~14:39. W moim Wrocku Protas skumał się z Dudkiem wskutek czego "mańkuty" na aucie. Wydaje się, że jest to dla lewusów pozycja trwała. Ale tak bywa, gdy gówniarzeria po amatorsku bierze się za politykę. W Jelonce, dzięki eks "komuchowi" po "Cambridge" i praktycznej nauce zawodu w PZPR, nawet przewodniczący rady parafialnej z Godszyna wlazł do rady z namaszczenia tej partii. Aż żal pośladki ściska, gdy potencjalny elektorat LSD, dowiaduje się o tej przewałce. Wskutek tego LSD punktuje wstecz. Partia traci wiarygodność. A szkoda! DOLNOŚLĄZAK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group