Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7762
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klub Radnych PO o sprawie remontu ul. Widok (komunikat)

Sobota, 28 lutego 2015, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2015, 8:07
Autor: Klub Radnych PO
Jelenia Góra: Klub Radnych PO o sprawie  remontu ul. Widok (komunikat)
Fot. Archiwum
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zawsze w swych działaniach i decyzjach kieruje się dobrem mieszkańców oraz zasadami rzetelnego i celowego wydatkowania środków publicznych. Wybraliście nas Państwo po to, abyśmy zgodnie z prawem stali na straży właściwego wydatkowania Waszych
pieniędzy.

Pragnę przypomnieć, iż klub radnych widząc potrzebę remontu tej ulicy głosował za wprowadzeniem zadania pod tytułem remont ulicy Widok w Jeleniej Górze i pragniemy jego jak najszybszego zakończenia. Mieszkańcy ulicy Widok oraz ulic przyległych mają prawo oczekiwać szybkiego
zakończenia tej inwestycji, ale również mają prawo żądać od wykonawcy oraz służb prezydenta rzetelnego rozliczenia wszystkich wykonywanych prac.

Nasz oburzenie budzi kwestia nadzoru nad tym zadaniem, wystarczy przypomnieć iż skierowanie kontroli do MZDiM zapowiedział już zastępca prezydenta.

To kolejna inwestycja, której wartość ulega tak znaczącemu zwiększeniu podczas realizacji. Przypomnijmy, iż zgodnie z przetargiem remont ulicy Widok miał kosztować 1,7 mln zł. Teraz okazuje się, że planowane jest dodatkowe 800 tys. zł na to zadanie. To niebagatelna kwota, która będzie zapłacona z kieszeni mieszkańców Jeleniej Góry. Chcemy szybkiego i rzetelnego wyjaśnienia skąd nagle wzięła się tak znacząca różnica w tym co było pierwotnie szacowane i planowane z obecnymi kosztami. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Mieszkańców Jeleniej Góry nie stać na tego typu sytuacje.

Takie metody wydatkowania publicznych pieniędzy są dla większości radnych nie do przyjęcia. Będziemy wnioskowali aby komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę tej inwestycji.

Wnioskowaliśmy w trakcie tworzenia budżetu w trosce o zaspokojenie podstawowych potrzeb i bezpieczeństwa mieszkańców m. in o zwiększenie pensji pracowników kultury, opieki społecznej, nauczycieli, o remonty wielu dróg, budowę ronda w Goduszynie i Oś.Orle. Wtedy mówiono nam, że nie ma pieniędzy na te rzeczy, że miasta na to nie stać. Teraz nagle w ciągu paru tygodni znajduje się prawie milion złotych który trzeba dołożyć do trwającego remontu i co najgorsze nie ma winnych takiego stanu rzeczy. Od tak po prostu, prawie milion złotych więcej drodzy mieszkańcy z Waszych podatków trzeba dorzucić. Za ten milion można by było wiele rzeczy wykonać w naszym mieście, dlatego chcemy aby ta sprawa była dokładnie wyjaśniona.

Dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona a winni wskazani nasze stanowisko się nie zmieni. Będziemy chronić interes mieszkańców. Nie będziemy się godzić na takie praktyki w których w ten sposób
gospodaruje się pieniędzmi publicznymi

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group