Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłopot z PET-em

Poniedziałek, 31 lipca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie nadąża z opróżnianiem kubłów – donosi w poniedziałkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Do pojemników trafia tak dużo posegregowanych opakowań, że zakład ma trudności z ich wywożeniem.

Z jednej strony to dobrze, bo ludzie coraz częściej myślą w sposób ekologiczny. Zwłaszcza ostatnio, podczas fali upałów, kiedy pili więcej płynów w plastykowych butelkach. Więcej też produkowali odpadów.

Dzięki rozpoczętej kilka lat temu przez MPGK akcji segregowania takich opakowań, trafiają one do specjalnych pojemników, skąd wywożone są do zakładu. Tam segreguje się je według kolorów.

Dyrekcja przedsiębiorstwa uważa, że gdyby klienci przed wrzuceniem butelki do pojemnika zgnietli ją i odkręcili nakrętkę, znacznie ułatwiłoby to pracę zatrudnionym w firmie.

Oprócz plastyku segregowane jest także szkło. W tym roku przewinęło się przez boksy zakładu 75 tysięcy kilogramów tego tworzywa. W roku ubiegłym – 90 tysięcy.
Posegregowane odpady sprzedawane są zakładom zajmującym się przetwórstwem.

Jeleniogórzanie przyzwyczajają się do segregacji. Dlatego jeszcze do końca roku MPGK postawi w mieście 80 nowych pojemników na różne odpady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group