Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6017
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Klonowanie świętych Mikołajów

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 12:31
Aktualizacja: 12:32
Autor: KAM
Fot. KAM
Ponad ćwierć tysiąca uczestników jednego z największych mikołajowych zlotów w Europie paradowało wczoraj ulicami Lwówka Śląskiego. Mikołajów nie przestraszył trzaskający mróz. Było dzielenie się opłatkiem, gorąca wieczerza i sztuczne ognie.

Późnym popołudniem na lwóweckim rynku rozpoczęły się Lwóweckie Jasełka Uliczne, które zainaugurowało 260 uczestników Międzynarodowego Zlotu Mikołajów. Na początku parady uczestników zlotu prowadziła orkiestra, która zagrzewała wszystkich do marszu. Nie obyło się słodkich podarunków rozdawanych mieszkańcom.

Przy ratuszu rozstawiona została tradycyjna szopka przy, której każdy mógł zrobić zdjęcie Mikołajom. Po wspólnych fotografiach parada powędrowała do kościoła WNMP w, którym odbyło się nabożeństwo oraz otwarcie IV Powiatowego Konkurs Twórczości Plastycznej. W Rynku do późnych godzin wieczornych kolędowały chórki z Czech i Polskich, śpiewali harcerze i sami mieszkańcy.

Tuż po godzinie 17 ulicami miasta ruszył orszak z Betlejemskim Światłem Pokoju, które w asyście harcerzy wniesione zostało na scenę. Mikołaje trzymali specjalnie przygotowane pochodnie, a kiedy Światło samorządowcy przekazywali mieszkańcom, zrobiła się bardzo świąteczna i miła atmosfera.

Ze sceny płynęły kolędy i pastorałki. Wszyscy składali sobie życzenia. Nie zabrakło opłatka i wspólnej wigilijnej wieczerzy. Setki litrów gorącego barszczu i tysiące pierogów cieszyły się bardzo dużym wzięciem przez zmarzniętych lwówczan.

Na koniec Jasełek mieszkańcy mogli podziwiać rozświetlone niebo przez sztuczne ognie i kolorowy napis Wesołych Świąt z, którego wystrzeliwały fajerwerki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Rudebwoy 21-12-2009 14:41
"ĆWIERĆ TYSIĄCA" brzmi lepiej niż 250 osób? ;D
~ 21-12-2009 17:33
A W JELONCE ZORGANIZOWANO HANDEL BADZIWEIEM NA PLACU RATUSZOWYM I TEŻ DOBRZE. PREZYDENCIKOWI NIKT NIE ZARZUCI ŻE NIC NIE ROBI DLA MIASTA.
*piipi* 21-12-2009 18:28
~Hi, .. *klon chce byc teraz świętym i .. odczepił się ode mnie ! ~FAJNIE ..
~WSTYD 21-12-2009 23:36
Władze Jeleniej Góry wstydźcie się, ze mały Lwówek potrafi takie święto zoorganizowac. W mediach więcej słychać o lwówku niż o Jeleniej Górze czas chyba na zmiany GRATULUJEMY WŁADZOM LWÓWKA ZA TAKI DOBRY POMYSŁ I WSPANIAŁE JASEŁKA.
~ 22-12-2009 9:28
he, dobra akcja, szkoda ze nie w JG

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group