Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4266
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Klonowanie świętych Mikołajów

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 12:31
Aktualizacja: 12:32
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Klonowanie świętych Mikołajów
Fot. KAM
Ponad ćwierć tysiąca uczestników jednego z największych mikołajowych zlotów w Europie paradowało wczoraj ulicami Lwówka Śląskiego. Mikołajów nie przestraszył trzaskający mróz. Było dzielenie się opłatkiem, gorąca wieczerza i sztuczne ognie.

Późnym popołudniem na lwóweckim rynku rozpoczęły się Lwóweckie Jasełka Uliczne, które zainaugurowało 260 uczestników Międzynarodowego Zlotu Mikołajów. Na początku parady uczestników zlotu prowadziła orkiestra, która zagrzewała wszystkich do marszu. Nie obyło się słodkich podarunków rozdawanych mieszkańcom.

Przy ratuszu rozstawiona została tradycyjna szopka przy, której każdy mógł zrobić zdjęcie Mikołajom. Po wspólnych fotografiach parada powędrowała do kościoła WNMP w, którym odbyło się nabożeństwo oraz otwarcie IV Powiatowego Konkurs Twórczości Plastycznej. W Rynku do późnych godzin wieczornych kolędowały chórki z Czech i Polskich, śpiewali harcerze i sami mieszkańcy.

Tuż po godzinie 17 ulicami miasta ruszył orszak z Betlejemskim Światłem Pokoju, które w asyście harcerzy wniesione zostało na scenę. Mikołaje trzymali specjalnie przygotowane pochodnie, a kiedy Światło samorządowcy przekazywali mieszkańcom, zrobiła się bardzo świąteczna i miła atmosfera.

Ze sceny płynęły kolędy i pastorałki. Wszyscy składali sobie życzenia. Nie zabrakło opłatka i wspólnej wigilijnej wieczerzy. Setki litrów gorącego barszczu i tysiące pierogów cieszyły się bardzo dużym wzięciem przez zmarzniętych lwówczan.

Na koniec Jasełek mieszkańcy mogli podziwiać rozświetlone niebo przez sztuczne ognie i kolorowy napis Wesołych Świąt z, którego wystrzeliwały fajerwerki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1035
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group