Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6330
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kleszcz spoza rejonu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 3 czerwca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dwie godziny szukałam lekarza, który wyjąłby kleszcza z mojej skóry. Gdy w końcu trafiłam na ostry dyżur w szpitalu im. Babińskiego dowiedziałam się, że mnie nie przyjmą, bo
to nie mój rejon - opowiada "Słowu Polskiemu Gazecie Wrocławskiej" Magda Piekarska.

Magda odkryła kleszcza na swoich plecach wieczorem, gdy przychodnie były już zamknięte. Pojechała na ostry dyżur do najbliższego szpitala, na placu Jana Pawła II we Wrocławiu.

Gabinet chirurgiczny był zamknięty i na moją prośbę otworzyła go kobieta, która piła kawę na korytarzu. Była w kitlu, sądziłam, że to lekarka. Zaprosiła mnie do gabinetu. Gdy dowiedziała się, że mieszkam w Leśnicy stwierdziła, że to nie mój rejon - dodaje.

Gazecie udało się ustalić, że na wieczornym dyżurze Magdę przyjmowała pielęgniarka. Lekarze dyżurni prawdopodobnie przeprowadzali jakiś zabieg. Może pielęgniarka zasugerowała, że teraz jej nie pomogą, ale kleszcza może usunąć w innym szpitalu -
tłumaczy naczelna pielęgniarka ze szpitala im. Babińskiego Anna Szafran.

Ta kobieta przewertowała kilka stron dużego skoroszytu i stwierdziła, że muszę jechać do Szpitala Kolejowego. Dodała, że tam jest mój rejon i tam mogę szukać pomocy - upiera się Magda.

Co grozi pielęgniarce, która nie dopełniła swoich obowiązków? Najwyżej upomnienie. To pierwsza z kar służbowych, którą można zastosować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~poco 3-06-2006 8:56
Chyba nie ma sensu opisywac takich przypadków bo wiadomo że nasza służba zdrowia to tak mniej więcej Afryka wschodnia.Po co denerwowac. Nic to nie zmieni,poprawy nie ma i nie bedzie nie ma na to mądrych w tym kraju i nie bedzie. Wracajmy do ziół i szamaństwa to jedyne wyjście. No i dbajmy o zdrowie. pozdrawiam
~ed 3-06-2006 12:09
ale podwyżki 100% to im się należą ;-), w końcu trzeba odmalować piękne wille, w których mieszkają i wymienić luksusowe samochody na nowe, bo przecież już mają ze 2 lata. No i jak można przeżyć pracując na trzech etatach po 4 godziny na każdym. Przecież jeszcze na prywatną praktykę trzeba mieć chwilę czasu w ciągu tak krótkiego dnia.
~rycho 3-06-2006 12:38
To Afryka srodkowa,obrazasz wschodnia.Pozdrawiam.
~rycho 3-06-2006 12:41
To Afryka srodkowa,obrazasz wschodnia.Pozdrawiam.
~Tiger 3-06-2006 14:20
Ja miałem małego kleszcza na nodze przy kolanie - chyba ze 2 dni. Nic przy nim nie grzebałem tylko "wyskoczyłem" na piwko (kilka piwek) kleszcz sam odpadł :)
~Misiek 3-06-2006 22:30
heh a ja mniałem kleszcza na brzuchu i wyrwałem go sobie szczypcami, nic mi nie jest a przyznam, że był duży... trzymał się jak wściekły:P Jak widzicie żyję i nic mi nie jest. heh a Tiger napisał, że mu po piwku odpadł:P Pozytywnie:D Jak widzicie też żyje. Nie wiem może i powinno się iść z tym do lekarza ale jak widać nie ma sensu:/ Podobno jak przykładowo samemu się usunie kleszcza lub sam odpadnie należy go wziąć w np. pudełeczko lub coś w tym stylu i też zanieść do lekarza, aby go sprawdzili. Hmm...Teraz to już wiadomo, że nie warto. Zmarnuje się tylko cały dzień chodzenia od przychodni do przychodni. Lekarze popijają kawkę i mają w d*** wszystko i wszystkich. No i tu Ed też dobrze wpisał... MASZ RACJĘ bo tak właśnie jest. Autka mają już stare bo aż dwuletnie, wille się sypią, a inni zwykli ludzie jeżdżą gratami i mieszkają w ciasnych klitkach... A te palanty jeszcze strajkują co chwilę bo mają mało kasy:/ Co za kraj porypany:/ Pozdrawiam:))
~zyrant 4-06-2006 0:06
Nie chodzcie po lekarzach, bo żeby chodzic do lekarza to trzeba mieć zdrowie, żeby to wytrzymać. A jak ktoś jest chory i zacznie chodzić do lekarza to może się wykończyć.
~aliwko 5-06-2006 13:44
szkoda gadać znieczulica poparta nieżyciowymi przepisami i tyle,wyć się chce z rozpaczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group