Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 8161
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Klęska referendarzy pod Szrenicą

Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 10:52
Aktualizacja: 10:53
Autor: TEJO
REGION: Klęska referendarzy pod Szrenicą
Fot. Ania
Rekordowo niska frekwencja – zaledwie pięć procent – podczas wczorajszego referendum o odwołanie władz miasta oznacza porażkę przeciwników samorządowców rządzących Szklarską Porębą.

Jak podało Polskie Radio Wrocław, w głosowaniu wzięło udział zaledwie 300 mieszkańców z 6000 uprawnionych. – To prawdopodobnie najgorszy wynik w historii referendów lokalnych, których celem jest odwołanie władzy – informuje rozgłośnia. Aby szef miasta Arkadiusz Wichniak stracił urząd, musiałoby głosować przeciwko niemu 1700 mieszkańców.

Jak już wczoraj informowaliśmy, członkowie komisji referendalnych wczoraj nudzili się przez cały dzień w lokalach. PRW podaje też, że wieczorem rozrzucono anonimowe ulotki, które miały zachęcić do głosowania. Bezskutecznie. Za organizację referendum zapłacą tymczasem z miejskich pieniędzy wszyscy mieszkańcy miasta.

To drugie w historii Szklarskiej Poręby referendum. Pierwsze z roku 1997 zakończyło się sukcesem referendarzy i zmusiło do odejścia ówczesnego burmistrza Andrzeja Kusztala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group