Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Klęska referendarzy pod Szrenicą

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Rekordowo niska frekwencja – zaledwie pięć procent – podczas wczorajszego referendum o odwołanie władz miasta oznacza porażkę przeciwników samorządowców rządzących Szklarską Porębą.

reklamy
reklamy

Jak podało Polskie Radio Wrocław, w głosowaniu wzięło udział zaledwie 300 mieszkańców z 6000 uprawnionych. – To prawdopodobnie najgorszy wynik w historii referendów lokalnych, których celem jest odwołanie władzy – informuje rozgłośnia. Aby szef miasta Arkadiusz Wichniak stracił urząd, musiałoby głosować przeciwko niemu 1700 mieszkańców.

Jak już wczoraj informowaliśmy, członkowie komisji referendalnych wczoraj nudzili się przez cały dzień w lokalach. PRW podaje też, że wieczorem rozrzucono anonimowe ulotki, które miały zachęcić do głosowania. Bezskutecznie. Za organizację referendum zapłacą tymczasem z miejskich pieniędzy wszyscy mieszkańcy miasta.

To drugie w historii Szklarskiej Poręby referendum. Pierwsze z roku 1997 zakończyło się sukcesem referendarzy i zmusiło do odejścia ówczesnego burmistrza Andrzeja Kusztala.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka