Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5364
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Klątwa na Kilińskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 9 września 2007, 8:23
Autor: Angela/ ROB
Fot. Agnieszka Gierus
– Prezydent miasta i jego zastępca złamali prawo – uważa Robert Prystrom.

Lider Wspólnego Miasta składa przeciwko nim doniesienie do prokuratury. – To niepoważne – odpiera atak Jerzy Łużniak. Skutek: oczekiwana przez tysiące jeleniogórzan galeria Focus Park na dawnym targowisku – może w ogóle nie powstać.

Kilkadziesiąt restauracji, nowoczesne kino multimedialne, parking na 200 miejsc oraz dziesiątki sklepów między ulicami 1 Maja i Kilińskiego – o tym możemy na razie zapomnieć. Burza rozpętała się po ubiegłotygodniowej decyzji wojewody, który uchylił plan zagospodarowania przestrzennego dla Jeleniej Góry – Śródmieścia. To z kolei skutkuje wstrzymaniem budowy galerii Focus Park przy ul. Kilińskiego. Nie wiadomo też, co z placem przy ul. Jasnej – gdzie także miała powstać galeria, tyle, że mniejsza.

<b> Lista Prystroma </b>
Co było powodem odrzucenia planu? Okazuje się, że uchwała była niezgodna z przyjętym w 2001 roku studium zagospodarowania przestrzennego miasta. Studium nie przewiduje powstania sklepu wielkopowierzchniowego w tym miejscu. &#8211; Rada powinna najpierw zmienić zapis w studium, a potem uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego &#8211; mówi Prystrom.
Jego zdaniem, za to niedopatrzenie odpowiedzialność ponoszą prezydent Marek Obrębalski, jego zastępca Jerzy Łużniak, przewodniczący rady miejskiej Hubert Papaj i pełniąca obowiązki naczelnika wydziału architektury &#8211; Magdalena Kwasiuk. To właśnie te nazwiska lider Wspólnego Miasta wymienił w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa, skierowanym do prokuratury.

<b>Miliony przeszły koło nosa? </b>
Robert Prystrom uważa też, że umożliwienie budowy sklepu wielkopowierzchniowego w tym miejscu podwyższa wartość działki. &#8211; Miasto straciło na tym kilka milionów złotych - mówi.
&#8211; Inna sprawa, że władze powinny odzyskać od spółki Atlant teren przy ul. Kilińskiego, bo ta nic tam nie zrobiła. A według pierwotnych ustaleń, budowa centrum handlowego miała zakończyć się w kwietniu 2002 roku. Teren można by było sprzedać nie za 1,5 miliona złotych &#8211; jak to miało miejsce w 2000 roku &#8211; a za 6 &#8211; mówi.
&#8211; Nie mamy nic przeciwko powstaniu w tym miejscu galerii handlowej. Ale niech to będzie zgodne z prawem &#8211; mówią Robert Prystrom i Miłosz Sajnog.

<b>Wspólne Miasto winne? </b>
&#8211; Robert Prystrom w poprzedniej kadencji wielokrotnie krzyczał, że chce, by ten plac zagospodarowano. I kiedy pojawiła się taka okazja, robi wszystko, żeby do zabudowy nie doszło &#8211; uważa z kolei Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta. &#8211; To przecież Wspólne Miasto zaskarżyło tę uchwałę do wojewody.
Decyzję wojewody nazywa polityczną.
&#8211; Podaliśmy przykłady podobnych uchwał podejmowanych w innych miastach. One nie były unieważnione a nasza tak. Odwołamy się do Naczelnego Sądu Administracyjnego &#8211; mówi Jerzy Łużniak.
Zapewnia, że w związku z placem przy ul. Kilińskiego nie popełniono przestępstwa. &#8211; Kiedy opracowywano &#8222;Studium zagospodarowania przestrzennego miasta&#8221;, nie było ustawy o sklepach wielkopowierzchniowych &#8211; mówi. &#8211; Poza tym, właściciel gruntu ma w umowie zapis, że może tam budować taki sklep.
Czy miasto powinno odzyskać grunt od spółki Atlant? &#8211; Być może, ale to powinny zrobić poprzednie władze miasta &#8211; mówi Jerzy Łużniak.

<b>Wyścig z czasem </b>
Co dalej z galerią? Zanim rada ponownie przyjmie plan zagospodarowania przestrzennego, może minąć nawet rok. Wątpliwe, by inwestor &#8211; Parkridge (właściciel spółki Atlant) czekał tyle czasu, skoro chciał rozpocząć budowę jeszcze w tym roku.
Jest jeszcze jedno wyjście, aby przyśpieszyć budowę. Zamiast czekać na uchwalenie planu, inwestor może się zwrócić o decyzję o warunkach zabudowy, która pozwoli na ruszenie sprawy. Ale z tym musiałby się pośpieszyć. Od 18 września wchodzi w życie ustawa o sklepach wielkopowierzchniowych. Jeśli do tego czasu Atlant nie otrzyma decyzji, to &#8211; zgodnie z nową ustawą &#8211; będzie musiał się o nią zwrócić nie do prezydenta, ale do marszałka dolnośląskiego. To może znacznie odwlec sprawę w czasie.
Jerzy Łużniak nie ukrywa, że będzie chciał wydać decyzję o warunkach zabudowy przed 18 września. &#8211; Musimy umożliwić inwestorowi budowę tej galerii. W przeciwnym razie, śródmieście stanie się handlową pustynią, a kupujący przeniosą się na Zabobrze &#8211; mówi.
Angelika Grzywacz Robert Zapora

<b> Sporo do stracenia </b>
Focus Park łącznie ma mieć 35 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w tym 18 tysięcy m. kw. powierzchni handlowej. Na najwyższym piętrze byłoby multikino, na najniższym &#8211; parking dla samochodów z wjazdem od ul. Kilińskiego. Pomiędzy nimi: szereg sklepów oraz restauracji. Byłby m.in. sklep ze sprzętem rtv &#8211; prawdopodobnie sieci Saturn, oraz delikatesy Alma.
Inwestorem jest Parkridge, brytyjski deweloper, który od niedawna jest właścicielem spółki Atlant, mającej prawo do terenu przy ul. Kilińskiego.
Focus Park byłby pierwszą tego typu galerią handlową w Jeleniej Górze.

<b>Co ukrył prezydent? </b>
Niezgodność ze studium to tylko jeden z powodów unieważnienia uchwały o planie zagospodarowania przestrzennego. I to nie najważniejszy! Okazało się, że prezydent nie przedstawił radzie pełnego wykazu poprawek zgłoszonych do planu.
&#8211; Artykuł 17. pkt 14 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym obliguje prezydenta, w razie gdy negatywnie rozpatrzy uwagi do planu, do przedstawienia ich radzie miejskiej &#8211; czytamy w uzasadnieniu wojewody. &#8211; Rada może we własnym zakresie uwagi te uwzględnić. (...) Tym samym zamknięto osobom zgłaszającym te uwagi drogę do obrony swoich praw przed dwoma organami miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (119) Dodaj komentarz

~socjolog 8-09-2007 9:18
Moim zdaniem uważam (nie chwaląc obecnej władzy), że są to zaniedbania poprzedniej ekipy, w tym Roberta Prystroma. Gdzie on był przez dwie kadencje jako radny, gdy ważyły się losy tegp placu? Dlaczego wówczas nie zwracał na to uwagi i nie protestował? Gdyby wówczas dbano o wszystkie aspekty formalno–prawne, to dziś już by był zmieniony plan i studium i sentrum by stało. Teraz faktycznie czepianie się szczegółów jest zwykłym donosicielstwem na własne miasto (jak Kwaśniewskiego na Polskę), wkładaniem kija w szprychy, żeby nie powiedzieć sabotażem gospodarczym. Potem pan Robert w kampani wyborczej powie, że władze nic w mieście nie zrobiły, ale niewielu będzie pamiętać, że był głównym hamulcowym...
~Pyniu 8-09-2007 9:26
Lepiej niech Wspólne Miasto wspólnie pomoże wypełnić PIT Prystromowi coby się znowu nie pomylił. Zchowuje się gorzej niż samoobrona.Mam nadzieję że Robert P. i Miłosz S. nigdy nie będą żądzić miastem. Pozdrawiam wszystkich Jeleniogórzan.
~pesymist 8-09-2007 9:33
To już nie jest kolejna gafa ze strony jeleniogórskich władców,ale poważne uchybienie,które na całym świecie kończy się odwołaniem ze stanowisk lub honorową rezygnacją. Nigdy nie przypuszczałem,że są tak słabi merytorycznie.Okazuje się,że kierowanie miastem to nie wygłaszanie teorii na wykładach,czy płomienne mowy na Komisji Gospodarki Komunalnej w poprzedniej kadencji,za które nie bierze się odpowiedzialności. Pan Łużniak wygłosił kolejne kłamstwo przed kamerami DAMI,że galeria była wzorowo przygotowana i jako projekt i od strony prawa lokalnego,tylko pewien pan, kalający własne gniazdo, coś jakoby doniósł do Wojewody. Gdyby to był wzorowo przygotowany projekt i uchwała Rady Miejskiej, to dziesięciu panów nie przeszkodziłoby niczemu. Z jednej strony szkoda,że Kiliński będzie jeszcze jakiś czas niezagospodarowany,z drugiej jednak strony incydent ten nauczy naszych władców trochę pokory.
~Zet 8-09-2007 9:36
Tak to się kończy gdy dyletanci dorwą się do władzy. Prezydent– nauczyciel akademicki, I vice – inżynier rolnik, II vice – geograf. Do tego jeszcze kwiat jeleniogórskich radców prawnych zatrudnionych w ratuszu...
~MEFI 8-09-2007 9:37
Prystrom nie otrzymal łapówki których żądał w innych przypadkach. Jest to człowiek który zamiast wspólnie z władzami miasta tworzyć robi wszystko by nic w tym mieście nie było. SKORUMPOWANY NIEUDACZNIK Z URAŻONĄ DUMĄ NIEZREALIZOWANYCH MAŻEŃ BYCIA PREZYDENTEM.
~MEFI 8-09-2007 9:41
TO PANEM PRYSTROMEM POWINIEN ZAJĄĆ SIE PROKURATOR I ZANIEDBANIAMI Z POPRZEDNICH KADENCJI. WIDAĆ ŻE WŁADZE CHCIAŁY STWORZYC COŚ DLA 86 TYŚ MIESZKAŃCÓW COŚ W TYM MIEŚCIE A PRYSTROM RUJNUJE. MOŻE WSKAŻE PAN PRYSTROM GDZIE SĄ GRUNTY JEGO KOLESI Z POPRZEDNIEJ WŁADZY BY MOŻNA BYŁO BUDOWAĆ I ILE POWINIEN DOSTAĆ ŁAPÓWKI. MOŻE NIM SIĘ WKOŃCU ZAJMIE PROKUTATOR I JEGO KOLESIAMI Z BYŁEGO RATUSZA
~Ziomek 8-09-2007 9:52
Problemy mają z zagospodarowaniem terenu... Przecież to jest śmiech na sali. Ile jest inwestorow ktorzy chcieliby tam cos postawic??? na pewno wielu ale coz... jak się myśli tylko ile tu dla siebie z tego wyciągnąć to w tej Polsce zawsze gowno sie zrobi i nie bedzie nic z tego dobrego
~frajer 8-09-2007 9:58
Zgadzam się z socjologiem, że znaczna część winy przypada na poprzednią ekipę, lecz widzę innych odpowiedzialnych – ówczesnego prezydenta wraz z jego ekipą. Przypisywanie winy radnemu opozycyjnemu jest manipulacją. Przecież za ten stan odpowiadają radni koalicji rządzącej, to oni wykazali się niekompetencją i wyborcy powinni o tych osobach pamiętać. Natomiast obecna ekipa też popełniła błąd forsując nieprzygotowane inwestycje.
~yoyo 8-09-2007 9:58
...jakby się chciało to by się zrobiło, stara dewiza życiowa (koneksje pienądze=znajomości). Dietetyczni są w ratuszu i tyle... nasza strata, w sumie każdy jest taki ratuszowy gdy tylko dorwie się do władzy...
~ania 8-09-2007 10:09
Pan Prystrom ma jeden pomysł na zaistnienie w lokalnych mediach protestować przeciw wszystkiemu. Wspólne Miasto chyba powinno się nazywać Jeleniogórski Odłam Polskiej Partii Protestującej :–) Nie słyszałam o żadnej konstruktywnej inicjatywie tego człowieka. Zgadzam się z "Socjologiem"
~penelopa 8-09-2007 10:10
Zdniem otwarcia OBEKTU zakaz wstępu dla ROBERTINO i KLIKI.
~sokól 8-09-2007 10:12
Nie ma sensu już tak się wysilać i tworzyć wizje czy szukać winnych , glupich czy nieudaczników, bo na Jelonkę wielu wartościowych ludzi polożylo przyslowiową lagę a większość wyjechala.. Czas na rozkwit byl w latach 92–2000 wówczas byl potencjal rozwojowy ludzi , optymizm i energia dzialania. Nieszczęściem byl slaby zarząd miasta z czterema prezydentami !!, nieudolna, chytra, zachlanna rada niepojmująca przeobrażeń. Dzisiaj są tego skutki, miasto się wyludnia – często migranci mlodzi ludzie motywują to– brak rozwoju i perspektyw – i to jest prawda.A na Kilińskiego , którego zmiena natura w krajobraz księżycowy – należaloby ogrodzić i wpuśćić malpy różnych gatunków. Nie powiem kto powinien zajmować stanowisko nadzorcy tej malpiarni, zapewne ktoś z bylych wysokich utrzymanków budżetu bo bylby to symbol ich wyobrażni i dokonanego rozwoju.A miasto faktycznie byloby turystyczne bo z autokarów podziwiali by turyści stado biegających malp na czele z jednym np. z bylych Vicków.
~OH HO 8-09-2007 10:16
Do Robertino i WM !!! Odezwał się uczciwy i sprawiedliwy. OBOK winnw być stadnina KONI , bo jedna szkapa zaśmialaby się na śmierć . Robuś BYŁ u spowiedzi , bo rozgrzeszył się ze SWOICH PRZEKRĘTÓW..Uh ha UH HA HA.Zdrowe zredię to napisało z mamusią klaczką czystej Krwi Polskiej.Jedziemy na łakę się pośmiać.
~donosicielstwo prystroma 8-09-2007 10:17
w tym akurat momencie łatwo wyjaśnić – choćby tym, że wybory tuż tuż, być może obrębalski będzie startować do parlamentu i a nóż widelec się załapie, a wtedy mamy wybory prezydenckie w jeleniej... żenujący i szkodliwy popis gościa, ktory chce zaistnieć medialnie. jakoś nie składał zawiadomienia do prokuratury w czasie, gdy sam zasiadał w radzie... swoją drogą ciekawe, czy facio zdaje sobie sprawę, ile lat trwałby proces wywłaszczenia firmy atlant, która nie wywiązała się z terminem rozpoczęcia budowy. wkładanie kija w szprychy teraz – gdy jest realny inwestor, to jak słusznie zauważa socjolog –faktycznie sabotaż. a może prystrom najzwyczajniej chciałby, aby na kilińskiego wróciły stragany?
~ciepliczanin 2 8-09-2007 10:24
Śledzę karierę niejakiego Roberta P. od jakiegoś czasu. Jedno jest pewne. Nie ważne kto sprawuje władzę. Pan Prystrom będzie zawsze przeciw. Trochę żałowałem, że jego zausznik niejaki Miłosz S. przegrał z Obrębalskim (Prystrom jako skazany oszust podatkowy nie mógł startować). Prawdopodobnie w razie wygranej, Sajnog w ciągu miesiąca byłby wrogiem nr 1 Prystroma.
~DO WSZYSTKICH INERNAUTÓW 8-09-2007 10:45
Robertino na wzór Ojca Rydzyka musi założyć Wyższą Uczelnię z kierunkiem wiodącym:CO Robić, aby Nic Nie Robić a Mieć "kupę" KASY.Frekfencja zapewniona, zaplecze podagogiczne /niestety niskich lotów–tyle nauczycielek i przeczkolanek jest we WM/posiada.uha ha jeszcze nie poszliśmy na łąkę uhhać się.
~Do INTERNAUTÓW miłych 8-09-2007 10:58
A niech szaleje Roberto Prystromo, przecież Jeleniogórzanie wykarzą potem straty jakie poniosło przez ZŁOTOUSTNEGO Robcia. Jestem zniesmaczona istnieniem tego MONSTRUM.
~do SOCJOLOGA 8-09-2007 11:17
Wykształcony – a durny i nie rozumiejący prawa, kto ci dał dyplom, głupota jest nieskonczona jak miłosierdzie Boże.
~Hava Nagila 8-09-2007 11:37
Nawet Czesi sie z was smieja .
~jjs 8-09-2007 11:47
nie wiem na kogo oddam głos w następnych wyborach ale Wspólne Miasto już nigdy nie może na to liczyć. Po prostu hańba. Prystrom i Sajnog pokazali swoje prawdziwe oblicze – nie wiem jak mozna tak postępować. Wstyd.
~Robert Prystrom 8-09-2007 11:58
Szanowni Państwo, nie ma mowy o żadnym donosie! Wspólne Miasto skorzystało z prawa, które przewiduje odwołanie do organu kontrolnego, czyli Wojewody, kiedy prezydent i rada łamią PRAWO. Obrebalski, Łużniak, Papaj i koalicjaa radnych PO–SLD złamali ustawę. Ponieważ wiedzieli o obowiązujących przepisach to zrobili to celowo!!! Atakowanie mnie lub Wspólnego Miasta jest śmieszne, ponieważ dzięki nam miasto nie zapłaci gigantyczznych odszkodowań za niezgodny z prawem Plan. Zatem w sprawie strzeżenia prawa musieeliśmy zastąpić Obrębaalskiego i jego partyjną ekipę. Jedyną droga do pozytywnego i właściwego z przepisami załatwienia sprawy jest: 1. odebranie gruntu nieuczciwej firmie Atlant, która miała termin zakończenia budowy 30.04.2002r! 2. wyegzekwowanie należnej kary od Atlanta, zapisanej w akcie notarialnym w kwocie 2 mln zł + należne odsetki za 5 lat, 3. dokonanie właściwych zapisów w Studium i Planie miejscowym, 4. rozpisanie otwartego przetargu na sprzedaż gruntu, który jest wart min. 6 mln zł. I wszystko na ten temat. Oskarżanie mnie lub Wspólnego Miasta w tej sprawie jest żałosną formą obrony stosowaną przez skompromitowanych prezydentów, którzy zamiast wyjaśnić swoje krętactwa w tej sprawie i łamanie prawa próbują wykręcić kota ogonem. Wściekłość ludzi Obrębalskiego jest bardzo podejrzana. A co do moich działań w poprzednich kadencjach, to powiem tylko tyle, zawsze stałem po stronie mieszkańców i broniłem ich praw. Zawsze tępiłem arogancję władzy ekipy Kusiaka. Teraz niestety koalicja PO–SLD jest taka sama! Wspólne Miasto pod moim przewodnictwem zawsze będzie stało po stronie krzywdzonych obywateli. Będziemy korzystać z prawa i bronić prawa. Anonimowe wynurzenia ludzi, którzy jak widzę nie znają procedur odwoławczych w postepowaaniu administracyjnym i należne prawem odwołanie od decyzji samorządu nazywają donosem nie zniechęcą nas w pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Opluwanie mnie lub moich współpracowników jest prymitywne i zdecydowanie poniżej standardów mojego działania. Do wszystkich mieszkańców mam apel – Szanowni Państwo jesteśmy do Waszej dyspozycji, walczmy o swoje prawa! Pogońmy z Jeleniej Góry nieudaczników, ludzi indolentnych i niekompetentnych. Z wyrazami szzacunku Robert Prystrom
~Robert Prystrom 8-09-2007 12:02
A co się tyczy tytułu artykułu, to na Kilińskiego nie ma żadnej klątwy! Z tą działką wiążą się nieudolne działania ekip doktorów Kusiaka i Obrębalskiego. Gdyby było odrobinę myślenia, chęci i zaaangażowania sprawa daawno byłaby załatwiona. RP
~TaGo 8-09-2007 12:27
Co by Pan Prystrom teraz nie napisal – WM strzelilo sobie samoboja! W tej akurat sprawie nalezalo po prostu siedziec cicho. Wladzom proponuje rozwiazanie z Zielonej Gory gdzie przy budowie Focus Parku zaistnial identyczny problem! Tam galeria juz powstaje. W Rybniku natomiast pierwszy FP otworzono 3 dni temu. Dociekliwi moga poszukac zdjec obiektu, ktory wyglada bardzo przyzwoicie na zewnatrz jak i w srodku. Szkoda, ze sabotaz moze nas pozbawic takiej inwestycji za 38 milinow euro!
~DP Prystroma 8-09-2007 12:32
Chłopie nie okłamuj jeleniogórzan. Nie ma koalicji PO –LiD/Lewica i Demokraci/ Pierwszym zastępcom Papaja jest pani od Prystroma /zmieniająca często barwy / żona słabego kierownika "schronisko dla małych zwierząt" pani RAGIEL. Świat jest kolorowy,lecz daltonistów przybywa.
~DO JELENIOGORZAN 8-09-2007 12:43
APEL.Trzeba skończyć z pomawianiem ludzi.Trzeba pogonić PRYSTROMA bo to jest człowiek b. toksyczny i psuje wizerunek Jeleniej Góry.Pan Prxstrom jak dżokiej jeleniogórzan robi, "w konia"
~:) 8-09-2007 12:53
moze juz nie pisac o robercie wcale? sluch o nim juz prawie zaginal a tu znowu robicie pieniaczom reklame... tak milo bylo i spokojnie a tu nagle najwiekszy przekreciaz kotliny znowu wraca do formy "Pogońmy z Jeleniej Góry nieudaczników, ludzi indolentnych i niekompetentnych" – brzmi troche jak samokrytyka – dodal bym jeszcze: pieniaczy. kretaczy, skompromitowanych prawie–prezydentow – rp jak znalazl :)
~ten, co tu już pisał 8-09-2007 13:31
Panie Robercie bzdury Pan piszesz. Idąc tokiem Pańskiego rozumowania, na prostą z Kilińskim wyjdziemy (tak jak to obliczył wczoraj Tusk z autostradami) najwcześniej w 4087 roku. Nie bądź Pan taki pedantyczny – znają tu ludzie Pański wstręt do przestrzegania prawa. Znają też wstręt do pomagania i rozwiązywania konkretnych, jednostkowych, indywidualnych spraw. Nie ma sensu przytaczać konkretów. Nie o to chodzi, nikt nie jest święty. Chodzi o to, że to nie jest państwo liberalne (nasza PO też nie kieruje się polityką liberalną) tylko biurokratyczne i mądrzy ludzie najpierw budują, najpierw popełniają samowole budowlane, a potem legalizują to wszystko. Oszczędzą w ten sposób czas, zdrowie i pieniądze. Żaedne kary (lub śmieszne) nikomu nie grożą z tego tytułu. W takim ustroju trzeba wyrywać z cwancikiem (Pan to wie) co się da, bo inaczej się nie da wzbogacić. Duzi (zarówno w sensie miast jak i "najlepszych płóatników") to wiedzą i się rozwijają. Pańskie działania w tym konkretnym przypadku są zwykłym donosicielstwem, bo nie broni Pan u Wojewody pokrzywdzonego mieszkańca przed reżimową włądzą, nie skarży uchwały krzywdzącej potencjalnych inwestorów, eksmitowanych mieszkańców, tylko bije Pan w Miasto, w ogół obywateli, w rozwój, w dobrobyt, w przyszłość. Pańskie intencje są nieszczere – liczy się tylko punktowanie i strzelanie do przeciwników. Szkoda, że ślepymi nabojami...
~MEFI 8-09-2007 14:17
PANIE NIEUDACZNIKU PRYSTROM. NIECH PAN SKOŃCZY SWOJE POSTKOMUNISTYCZNE WYWODY. JEST PAN JEDNĄ WIELKĄ KULĄ NIEPOWODZEŃ Z URAŻONĄ DUMĄ NIEDOSZŁEGO PREZYDENTA. TO PAN NIE UMIE NIC STWORZYĆ, ZBUDOWAĆ ANI ŚCIĄGNĄĆ INWESTORÓW DO TEGO MIASTA. PANA POWINNO SIĘ ROZLICZYĆ Z BEZPRAWNEGO DZIAŁANIA. TO PAN MA WYROKI!!!! GDZIE SIĘ PAN RÓWNA DO PANA OBRĘBALSKIEGO!!!!!!! KULTURĄ , INTELIGENCJĄ!!! JAK DOBRZE POWYŻEJ ZAUWAŻONO TO PAN POWINIEN BYĆ JEDNĄ Z MAŁP W KLATCE NA KILIŃSKIEGO JAKO ATRAKCJA DLA 86 TYŚ MIESZKAŃCÓW TEGO MIASTA. MAM NADZIEJE ŻE SZYBKO PANEM SIE ZAJMIE PROKURATURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~J27 8-09-2007 14:31
Panie Prystrom gdybyś odrobinę myślał to razem z poprzednim samorządem byście dawno załatwili.
~lilka 8-09-2007 15:35
no pięknie. wszystkie miasta nawet najmniejsze mają galerie z prawdziwego zdarzenia, tylko nie Jelenia. Komuś wyrażnie zależy żeby zrobić z naszego miasta pepidówę.Dziękujemy. Na zakupy nadal będziemy jeżdzić do Wrocławia
~Czlowiek Uwazny 8-09-2007 15:54
Z tego co przeczytalem z powyzszych wypowiedzi zastanaiwajce jest ze malo kto tak naparwde zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji w jakiej znalezli sie Pan Obrebalski i Pan Luzniak. Jezeli zlamali prawo ktore jasno mowi jaka powinna zostac zachowana procedura uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego to nie rozumiem oburzenia internautow, w koncu nie jestesmy republika bananowa gdzie wladza wybiorczo traktuje przepisy prawa i nadzor Wojewody jest od tego by naruszenia przepisow wskazywac i anulowac bledne uchwaly. Pan Luzniak mowi o donosie (co wszystkim kojarzy sie negatywnie) i krytykuje decyzje Wojewody, a powinno byc odwrotnie, gdyz jesli sa bledy i uchwalenie planu nastapilo niezgodnie z prawem to kazdy obywatel ma prawo a nawet obowiazek zareagowac a Pan Prezydent pochwalic postawe obywatelska, przyznac sie do popelnionych bledow i zaczac cala procedure od poczatku. Jesli jednak sie niezgadza to powinien odwolac sie do Naczelengo Sadu Administracyjnego i poczekac na jego decyzje zachowujac wstzremiezliwosc w komenntarzach. Bo co bedzie jesli Sad wyda decyzje wktorej podtrzyma uzasadnienie Wojewody? Czy wtedy ktorys z Panow w Ratuszu uderzy sie w piers i powie ze popelnili blad? Jakos nie zabardzo chce mi sie wierzyc w to. Najlatwiej mowi sie o tym ze sprawa jest polityczna bo Oni nam nie pozwlaja (Wojewoda jest z PiS a jak wiemy radni PiS w Jeleniej Gorze glosowali przeciw uchwaleniu tego planu), a mysmy tak bardzo chcieli. Panowie jesli sie ktos decyduje by wziasc wladze w rece to nie tylko po to by zbierac co miesiac pensyjke. Jasnym jest ze rola opozycji jest wykazywac bledy i to jest normalna wlaka polityczna. Jesli jednak w ten sposob chcemy usprawiedliwic nieudolnosc to jest to oburzajace. W kazdej prywatnej firmie dyrektor ktory doprowadzi do bledu w wyniku ktorego firma straci kontrakt lub bedzie musiala wyplacac jeszce odszkodowanie wylatuje z fotela szybciej nic pocisk z rewolweru, niestety w polityce to nie obowiazuje. Dlatego cienizny dalej zadza tym krajem. Pozatym panie Robercie powinien Pan dla uczciwosci i pelniejszej informacji mieszkancow przyznac ze to nie tylko pan wystosowal wniosek do Wojewody o kontrole podjetej uchwaly ale rowniez inne osoby ktore nie maja nic wspolnego z polityka a jedynie oburzone sa tym ze nasi radni miejscy PO (z wyjatkiem Pana Tomery – na przyszlosc wiecej asertywnosci zycze Panie Wieslawie) i Pan Luzniak faworyzuja firme Parkridge kosztem innych inwestorow ( co zreszta nasuwa pytanie dlaczego i czy ktos nie czerpie z tego korzysci, chociaz podkreslic che ze nie chce nikogo oczerniac gdyz dowodow nie posiadam)
~klara 8-09-2007 16:00
Gdyby nie Prystrom, Jelenia Góra byłaby kwitnącym miastem, on wszystko torpeduje, każde posunięcia tej czy byłej władzy. Przeprowadż się Pan do innego miasta
~jeleniogórzanka 8-09-2007 16:17
Jelenia Gora faktycznie powoli i systematycznie zaczyna zamieniać sie w prowincjonalna miescinę. Wszedzie wokól w innych gminach coś się buduje , rozwija – a u nas marazm.Ratusz nie ma pomyslu na wizję –rozwój Miasta.Jest w myśl zasady: chciałabym a boje się . Jeszcze nie zdażyło się ,że by Pan Pystrom Coś pochwalił.Wszystko mu sie nie podoba, wszystko torpeduje, ale ani jednego konstruktywnego pomysłu,do realizacji ktorego uparcie by dążył. Żygać sie chce – jak na to wszystko się patrzy. A z Kilińskiego należaloby rozliczyć tych– ktorzy tak uparcie szybko likidowali targowisko. Ludzie mogli sobie spokojnie handlować do czasu, aż nie rozpoczęłyby sie prace. Wszystko można dokonac stosownymi zapisami w umowie a wczesniej w przteragu. Ale po co sobie utrudniac zycie. Efekt–plac straszacy ludzi odwiedzajacych Jelenią, bo mieszkańcy przyzwyczaili sie do widoku. LUDZIE– A ZWŁASZCZA CI KTORZY MIENIĄ SIĘ NAZWĄ WŁADZA MIASTA– SKOŃCZCIE WAŚNIE, PODZIAŁY POLITYCZNE I WEŚCIE SIĘ DO WSPOLNEJ ROBOTY – PÓKI JELENIA NIE ZAROSŁA DO KOŃCA CHWASTAMI !!!! Na miejscu mlodzieży spieprzałabym jak najszybciej stąd.
~Robert Prystrom 8-09-2007 16:20
No cóż, ręce i nogi opadają jak się czyta wywody Anonimów. Brakuje wiedzy? Że nikt z Państwa nie polemizuje ze mną na gruncie merytorycznym? Nikt nie odnosi sę do treści złamanej przez Obrębalskiego ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (art.10, 15 i 20). Brakuje cywilnej odwagi? Bo piramidalne głupstwa wypisywane przez szanownych internautów jak Pan/Pani MEFI i pozostali, którzy oceniacie moją osobę kompromitują tylko i wyłącznie Was – wielkich obrońców działań szkodliwych dla miasta. Mogę się domyślać, że ten prawie jeden głos dyskutantów związany jest z sympatykami panów Obrębalskiego, Papaja i Łużniaka. To smutne, ale ja już przywykłem, że dawniej stronnicy Kusiaka i spółki, a teraz Obrębalskiego i spółki, zamiast argumentów, zamiast mądrych działań, zamiast słowa "przepraszam" potrafią wyłącznie ludzi opluwać i to wyłącznie anonimowo. Jakoś tak to jest, że kiedy wywalczyliśmy zwrot pieniędzy oszukanym mieszkańcom za ryczałty w opłatach za wodę też słyszałem stek obrzydlistwa od ekipy Kusiaka w guście Pani/Pana MEFI i jeszcze gorsze. No cóż, ja składam taką postawę na karb leczenia przez niektórych ludzi własnych kompleksów. Przypisywanie mi roli osoby tak wielce wpływowej, że aż szkodzącej miastu, to w jakimś sensie komplement ze strony kibiców Obrębalskiego i jego ekipy. To wielki komplement ze strony koalicji PO–SLD. Z Państwa wściekłej i dość infantylnej agresji (passus o małpach i tak dalej) wynika, że chyba jestem bardzo silny, skoro aż tak się boicie dyskusji merytorycznej. Dlaczego zamiast zajmować się moją osobą nie podejmiecie polemiki merytorycznej? Odebranie terenu Atlantowi jest dziecinnie proste, Gmina ma do niego prawo zgodnie z przepisami prawa. Gdyby Obrębalski chciał, gdyby się znał i potrafił to już w grudniu mógł rozpocząć te procedurę, którą teraz byśmy kończyli. W IV kw. 2007r. można dokonać korekt zapisów w Studium i Planie. W I kw. 2008r. przeprowadzić sprzedaż terenu uczciwej i rzetelnej firmie, która legalnie z pełnym poparciem mieszkańców zbudowałaby Galerię Handlową do roku 2010. Wszystko na ten temat! A Wy Szanowni Państwo, bronicie indolencję, kombinowanie pod stołem, obchodzenie ustaw i w efekcie możliwe straty dla budżetu miasta rzędu ok. 10 mln zł. Ba, ktoś nawet chwali samowole i załatwianie po czasie, jako oszczędność czasu, zdrowia i pieniędzy! I to według Państwa jest w porządku?! Moja rada, czasem warto pomyśleć zanim z oczami zasnutymi wściekłością, z brakiem elementarnej wiedzy na dany temat ktoś spłodzi niemądry email. Nawet jak jest anonimowy pozostaje wyłącznie spamem! Acha i juz na koniec, mnie nie zastraszycie, nie zniechęcicie i nie zniszczycie tymi infantylnymi atakami! Ludzi rozsądnych, znających prawo i popierających nasze działania jest bardzo wielu, po wielkroć więcej, niż kilku rozgoryczonych kibiców skompromitowanej drużyny z ratusza.
~Do Prystroma 8-09-2007 17:23
Widzę ,że cztasz pan posty i dalej kłamiesz.Nie ma koalicji PO–SLD.Pierwszym zastępcą pana Papaja jest pani Ragiel /LUBI SIĘ PRZEBARWIAĆ/ z kanapy Prystroma.Niech pan napisze czy to prawda!!!!!! i kto tą "osóbkę" rekomendował.Czy pana towarzysze i towarzyszki to poparli.
~do PRYSTROMA 8-09-2007 17:31
Panie Robercie niech pan uważa, aby z powodu braku brzytwy pan nie utonął.
~mądra i piękna 8-09-2007 17:37
Nic nie zmieni faktu że Jelonka to dziura i dziurą pozostanie...dopóki takie żałosne walki będą prowadzone przez tych którzy żyją na nasz koszt (podatki)i posiadają chore ambicje w dostaniu się na jeszcze wyższy szczebel będziemy wiochą bez perspektyw.
~DO P. prystroma 8-09-2007 17:54
Widząc kto przychodzi i "przechodzi" do waszego Wspólnego Miasta , proponuję hasło dla pańskiego stowarzyszenia.WSPÓLNE MIASTO I JEGO WŁADZE UMACNIAMY BETONEM.
~Małgorzata 8-09-2007 18:12
Pan Łużniak swoją nieudolność zasłania polityką.Otóż tu nie ma zadnej polityki, jeśli coś jest niezgodne z prawem a tak stwierdził Wojewoda to trzeba się uderzyć w pierś i przyznać do błędu , tylko że do tego trzeba mieć klasę. Rację miał pan Jacek Kurski mówiąc " ciemny lud to kupi" , świetnie to pasuje do tego co się teraz dzieje w Jeleniej...
~MEFI 8-09-2007 18:30
SZANOWNY PANIE ROBERCIE. POLECAM PANU LECZENIE KOMPLEKSÓW I WŁASNEJ SAMOOCENY.NIE NALEŻE DO ŻADNEJ OPCJI O KTÓREJ PAN WYPISUJE. JESTEM OBIEKTYWNY I PISZE PRAWDE O PANU. TAK JEST PAN JUŻ SKOŃCZONY.RĘKA TEMIDY WISI JUŻ NAD PANA GŁOWĄ!!!!!!!!!!!!!!!!! ZASTANAWIA MNIE JEDNO PANA ROZDWOJENIE JAZNI. RAZ PAN PODNOSI ŻE NIC SIĘ NIE DZIEJE Z DRUGIEJ STRONY WOLI PAN BRUD W NASZYM MIESCIE (PATRZ KILIŃSKIEGO).POLECAM PANU WIZYTĘ U DOBREGO ...........!!!!!!!!!!!!! TO CO PAN ZROBIŁ Z INWESTYCJAMI W NASZYM MIEŚCIE KOMPROMITUJE PANA JAKO POLITYKA NA CAŁEJ LINI. JEST PAN WRAKIEM POLITYCZNYM OKAZUJĄCYM SWE OBLICZE W OCZACH MIESZKAŃCÓW TEGO MIASTA. NADTO SUGEROWANIE WĄTKÓW KORUPCYJNYCH W STOSUNKU DO PREZYDENTA MIASTA I INNYCH (POD STOŁEM)NIE POPARTE ŻADNYMI DOWODAMI POWINNO BYĆ SKIEROWANE PRZECIWKO PANU DO PROKURATURY!!!!!!! JESTEŚ PAN NIEUDACZNIK I ROBISZ PAN WSZYSTKO ŻEBY SZKODZIĆ MIESZKAŃCOM TEGO MIASTA. WYJEDZ PAN STĄD NA ANTARKTYDĘ POLEMIZOWAĆ Z MISIAMI!!! POZDRAWIAM PANIE ZEROOO
~J27 8-09-2007 18:37
Panie Prystrom nie przeceniaj swojej osoby.Nikt w postach nie pisze jaki to pan jesteś wpływowy.Boimy się zebyś nie zniszczył miasta , jak kropla ........ która zanieczyściła całą studnię zródlanej wody.I zapamiętaj sobie ,że mądry jeleniogórzanin nie szkodzi.
~cyklista 8-09-2007 18:55
Przyznaję się, to ja jestem autorem tych wszystkich paszkwili na Prystroma. To ja jestem tym zielonym ufoludkiem zrzuconym z kosmosu, aby kontestować anonimowo szczytne działania Pana Roberta. To ja byłem wiernym kibicem Kusiaka, poklepywałem się z nim po plecach, a teraz liżę łapę Obrębalskiego. To ja się wściekam i stawiam wykrzykniki po każdym niemal zdaniu, które piszę. To ja się ślizgam po temacie i nie odpowiadam merytorycznie na stawiane mi zarzuty. To ja pełnię rolę strażnika, tfu... psa ogrodnika.
~Musti 8-09-2007 19:18
Po przeczytaniu większości "spamów" jak to określa "nieomylny" miałem zamiar nie zabierać w tej sprawie głosu. Wszak leżącego się nie bije.Zresztą i tak, zgodnie z przyjętą argumentacją Robcia będzie to głos "niemerytoryczny". I ta "niemerytoryczność" zaważyła. Poza tym "kopią" inni dajcie "dokopać" i mnie, zasłużył. Mam prawo do zabierania głosu Panie Prystrom. Mam prawo do zachowania anonimowośći. Mam prawo do korzystania z atrybutów. elektronicznych mediów tj:wolność, równość i swobodę wypowiedzi. Nie mam prawa Pana obrażać, Pańska działalność w tym mieście nie przebije inwektyw na które Pan w pełni zasługuje. Wiedzą to Ci wszyscy których wypowiedzi dotykają Pańską próżność. Po pierwsze: Prawo nie jest wartością absolutną, normatywy warunkujące ludzkie postępowania i czyny zostały ustanowione przez ludzi i dla ludzi. Ludzie mogą je zmieniać i powinni to robić dla polepszenia swojej egzystencji i współistnienia z innymi ludzmi w grupie zwanej społeczeństwem. Pan Panie Prystrom, traktuje przepisy prawa instrumentalnie, NIE PO TO BY WYPRACOWYWAĆ WSPÓLNE WARTOŚCI LECZ BY WALCZYĆ ZE SWOIMI POLITYCZNYMI PRZECIWNIKAMI. Swoim donosem nic Pan nie osiągnie, napisał Pan go tylko po to by Galeria Karkonoska nie powstała, by obecna ekipa nie odniosła sukcesu i ZA NIC PAN MA DOBRO MIESZKAŃCÓW JELENIEJ GÓRY, ONI SĄ DLA PANA TAK NA PRAWDĘ NIEWIELE WARCI. Po drugie: Pisząc donos wykazał Pan złą wolę w powstanie inwestycji na ul. Kilińskiego. Wspólne Miasto nie ma innych niż polityczne interesy w tym by utrącić tą inwestycję. Dał Pan sygnał dla mieszkańców naszego miasta "skoro nie my–to nikt inny nie zrealizuje tej inwestycji". "O takiego ..., zawsze znajdziemy lukę w prawie by wam dokopać". Po trzecie: Pokazał Pan,że najwyższą wartością Waszej Wspólnoty jest reprezentowanie interesów Waszej Wspólnoty. Dla tych którzy nie pojmują tego co zrobił Prystrom opiszę pewną historyjkę. Na chodniku obok mojego domu stoi znak zakaz zatrzymywania z dopiskiem "dotyczy samochodów ciężarowych". Znaczy to tyle,że osobowym wolno, natomiast ciężarowym nie wolno na nim stawać. Pewnego dnia widzę, że oprócz fiata, forda, mercedesa i passata zaparkował cinquecento mojego znienawidzonego sąsiada. Samochód ten miał tzw. kratkę czyli był zarejestrowany jako ciężarowy. Co robię? Dzwonię na Policję i denoncjuję "straszny" czyn sąsiada a na dodatek chwalę się wszystkim swoją obywatelską postawą, wykazuję szkody jakie poczynił sąsiad i piętnuję jego indolencję wobec prawa. Tak Panie Prystrom wygląda ten chaniebny czyn którego się Pan dopuścił. Miasto nie będzie miało inwestycji by znienawidzony przez Pana Przeciwnik polityczny nie odniósł sukcesu. Kruczki prawne skąplikowanego i nieżyciowego prawa zawsze Panu to umożliwią a że przy okazji ucierpi miasto? No cóż, to jest dla Pana nieważne, nigdy się Pan z tym nie liczył i znając Pana liczył się nie będzie. Wiernie Pana obserwujący Musti Ps. Posiada Pan w Swoim Mieście na prawdę wybitne osobistości, niektórzy są wartościowymi ludzmi. Dlaczego Pan im z mózgu wodę robi? Pan ich krzywdzi.
~Do MEFI 8-09-2007 19:35
Pisanie DUŻYMI LITERAMI moze świadczyć o zaawansowanej nerwicy
~do tego co tu już pisał 8-09-2007 19:39
dużo prawdy jest w stwierdzeniu, że popłaca łamanie prawa i najlepiej jest zrobić "samowolkę" a potem wziąść dobrego prawnika; klasyczny przykład to nasz Kaufland; plan w tym miejscu nie pozwala na sklep wielkopowierzchniowy; dlatego działkę sprzedało miasto "za grosze"; przed uchwaleniem planu właściciel chciał darować miastu 3 mln pln; zakładając, że jest to należne z ustawy 30% różnicy wartości gruntu, sprzedaż działki z takim przyzwoleniem przyniosłaby budżetowi ok. 10 mln pln więcej; Kaufland wybudował sklep z dużymi magazynami a jak wszyscy zapomnieli o sprawie włączył je do sali sprzedaży; o tym wszystkim nie wie nikt w Ratuszu (nikt nie złożył oficjalnego pisma); recepta dla Focus Parku: WYBUDUJCIE BARDZO DUUUUUUUUUUUUUUŻE MAGAZYNY
~edek 8-09-2007 19:53
Co zrobiły obecne władze? czy coś się zmieniło? Czy Pan Prystrom coś by zmienił? Uważam, że nic się nie zmieniło i Pan Prystrom też by za wiele nie zmienił ... . Nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce potrzeba rewolucji gospodarczej (niższe podatki, mniej interwencjonizmu państwowego itd.)albo swego rodzaju zmiany mentalności dojrzałości społecznej (dbanie o własność prywatną oraz społeczną ..., patriotyzm). Pieniactwo i krytykowanie i nic nie zmienia, ale prawdę trzeba mówić i o nią walczyć. Pan Obrębalski był słabym dziekanem i wykładowcą i z pewnością nie jest dobrym managerem, ale gratuluję mu stołka, a Pana Roberta pozdrawiam i życzę wytrwałości.
~do do tego co tu już pisał 8-09-2007 19:59
miasto chyba zostało orżnięte na 2,5 mln bo to chyba było użytkowanie wieczyste (nabywca płaci 25%)
~Do Robertino 8-09-2007 20:01
Ręce i nogi niech opadają , ale co innego ma...... stać , oczywiście mam na myśli mądrą głowę na twardyn karku. Ale to Pana nie dotyczy – wszystko opadłe.
~miss małpka 8-09-2007 20:13
Kto często farbuje włosy, to zapewne FARBOWANY LIS a właściwie LISICA – ogólna opinia o tych zwierzątkach brzmi: WREDNE, PRZEBIEGŁE. ROBERT PRYSTROM JEST TYLKO WART TAKICH kobiet . Wspólne Miasto ma takich członków jakie stowarzyszenie.
~adam 8-09-2007 20:20
Ludzie opamiętajcie się. To co wypisujecie, to istne bzdury, skoro sugerujecie, że krytyka tych co nie przestrzegają samorządowego prawa – to rozrabictwo ! Jest to niestety kolejna sprawa pokazująca, iż pomimo wyborów, nadal mamy nieudolne i nieduczone władze i tyle ! To bardzo dobrze, że są tacy którzy mają publiczną odwagę to pokazywać i z tym walczyć . Panie Prystrom – brawo i proszę dalej ! Proszę też nie przejmować sie inwektywami, bo piszą to być może ci, mający albo powiązania kadrowe lub polityczne, lub zupełnie nie znający się na rzeczy, albo po prostu ślepi na rzeczywistość. Swoja drogą my mieszkańcy chyba nie mamy szczęścia, skoro nasza Jelenie Góra – ciągle czeka na mądrego i ofiarnego gospodarza ... któremu zależałoby na jej wyglądzie i kondycji ! Nowe chodniki znowu rozkopują, kolejne tynki odpadają z dziesiątków elewacji, a u znajomych blisko centrum (na Osiedlu Robotniczym) – dalej śmierdzą szamba ... Więc co tu i kogo chwalić, lub usprawiedliwiać ? Forumowiczów jednak pozdrawiam, bo nam chyba jednak trochę zależy ...
~miss małpka do mefi 8-09-2007 20:45
Jak możesz zatruwać Antarktydę , napus...ć na piękne białe misie Robertino Prystroma. Mogłyby nie przeżyć takiego stresu! Proponuję dla Niego CZARNY LĄD . Tam Małpy dały mu popalić !
~miss małpka 8-09-2007 20:54
NIE ZGADZAM SIĘ ABY SKAZANY ROBERT PRYSTROM ZASIADAŁ WE WŁADZACH MOJEGO MIASTA I BRAŁ COMIESIĘCZNE PROFRITY ZA d...lNE ZŁOTE MYŚLI. OSWIADCZAM, ŻE PISZĘ DUŻYMI LITERAMI , CELEM LEPSZEGO UWIDOCZNIENIA . OŚWIADCZAM, ŻE MAM PSYCHIKĘ FLEGMATYKA.
~do tych co piszą że miasto zostało orżnięte 8-09-2007 21:13
Niech się tym zajmie prokuratura , a jak to będzie nie prawda co piszecie , to Was trzeba postawić przed Sądem,i upublicznić dane personalne.Jesteście szkodnikami!
~DO MĄDREJ I PIĘKNEJ 8-09-2007 21:20
dziurę to Ty masz największą w .......?
~krzych do prystroma 8-09-2007 21:37
szanowny panie robercie!pan juz dosyc namieszal wiec pana czas sie skonczyl!widac pana dzialania na zabobrzu na targowisku gdzie rosnie wielka biedrona a pan nic nie zrobil w tej sprawie!no ale co pan moze zrobic skoro sam ma pan sumienie brudne i grabi pan kase od fiskusa!a skutki wszyscy znamy!
~Musti 8-09-2007 21:53
Zgadnijcie co powinien zrobić Prystrom dla naszego miasta by pomóc mieszkańcom? Odp. Nic, absolutnie nic!!! A co zrobił? Zadenuncjował dobrą inwestycję i powstrzymał jej rozwój. Dla dobra miasta wystarczy, że Pana Panie Prystrom w tym mieście nie będzie. Wyjedż Pan stąd. Zrób Pan coś dobrego dla naszych mieszkańców "SPADAJ Z JELENIEJ JÓRY"
~I co panie Prystrom, mysli pan może, 8-09-2007 22:06
że te posty piszą urzędnicy ratusza w ramach obowiązków służbowych? Bo mnie się wydaje, że wreszcie do większości ludzi dociera, że pan i Wspólne miasto to jazgotliwa grupka, której głównym programem dla miasta jest: im gorzej w Jeleniej Górze tym lepiej dla nas, Wspólnego miasta – bo większe szanse, że za 3, 8, 12 lat w końcu na nas zagłosują. Nie zagłosują. Przypomnę parę faktów z bujnej historii pana idiotycznych protestów: – jak sprzedawano plac na Bacewicz–Moniuszki w II albo III przetargu dla oferenta, który dał najlepszą cenę – pan był naturalnie przeciw. Teraz stawia się tam budynek mieszkalny, jest stacja, dwa sklepy. Gdyby ktoś się wówczas przestraszył pana – do dzisiaj byłyby tam wsiowe parkingi i krzaczory, gdzie menele chleją wina. Ale rozumiem, że dla miłośnika targowisk lepsze krzaczory niż kaufland, jet i budynek mieszkalny. – droga przez Maciejową – w końcu po remoncie nie przypomina drogi dla czołgów, są chodniki i pas dla rowerów, wrocławska nie zastąpi obwodnicy, która kiedyś powstanie, ale przynajmniej nie urywa się na tej ulicy zawieszenia, a piesi i rowerzyści nie muszą tam idąc czy jadąc walczyć o życie z ciężarówkami. A ile piany nabił Prystrom, że bez sensu, że krawężniki za wysokie, za wąska i należałoby zrobić dwupasmową przez środek osiedla, itd. Itp. – remont placu piastowskiego – bywam dosyć często z ludźmi spoza Jeleniej, i wszystkie komentarze są podobne – że świetny i elegancki. A pan co, przypomina pan te swoje jadowite teksty? Krzywy asfalcik naprawdę był tam lepszy? Wszystko wg Prystroma jest nie takie, nie we właściwym czasie, za duże, za małe, za wąskie, za szerokie, nie w tym miejscu, za drogo zrobione, za tanio sprzedane, za brzydkie, robione nie przez tych, co powinni&#8230; to czysty populizm obliczony chyba na idiotów... ma pan gębę pełną frazesów o działaniu na rzecz miasta, ale tak naprawdę pana działania, protesty i donosy oznaczajątylko tyle: ma pan głęboko w du..e ludzi, którzy chcą robić zakupy w cywilizowanych warunkach, którzy dzięki nowym stacjom kupują w jeleniej jedno z najtańszych paliw w Polsce, którzy pracują i są klientami banków (nowe oddziały banków to przecież kolejny chłopiec do bicia), itd, itp. I na koniec – nie przeceniam pana znaczenia – jest pan tylko małym krzykaczem i jeśli uda się panu utrącić Focus park to będzie dzieło Pana życia. Ale populistyczny ferment, który pan od lat sieje w jeleniej i robi ludziom wodę z mózgu jest sam w sobie najzwyczajniej obrzydliwy.
~jelgór 8-09-2007 22:31
Przynudzacie z tym Kilińskim. Gdyby to był interes otwierać coś w tej pipidówce naszej, to dawno by działało. Prywaciarze sami czują, co się opłaca, a jak nie budują, to mają swoje powody. Dot. to Aquaparku również.
~z oczami zasnutymi...... 8-09-2007 23:19
i z brakiem elementarnej wiedzy pytam się panie Prystrom co pan robił przez ostatnie 5 lat, tak mniej więcej od 30.04 2002 roku?może był pan na księżycu? a może był pan w śpiączce , bo nie rozumiem dlaczego dopiero teraz zajął się pan tą sprawą?
~z oczami zasnutymi...... 8-09-2007 23:43
trzeba przywrócić karę wygnania.......specjalnie dla Robcia kto za?
~Andriu20 do MEFI i MUSTI 9-09-2007 0:47
Ja bym panu przyznał "złote usta" za słowa: "Jestem obiektywny" Lektura słownika języka polskiego zalecana i kurs dobrych manier...pilne Panie Musti: ma pan te wszystkie prawa ależ jak by było przyjemniej gdyby dla dobra wspólnego pan choć z kilku zrezygnował...proszę,błagam A moje zdanie jest bardzo zbliżone do uważnego człowieka: Jeśli ratusz to przegapił, to powinniśmy pozwolić aby któryś z organów państwa nałoży na nas kare ??
~Stefan112 9-09-2007 1:17
Jeśli Focus Park nie powstanie to Jelenia Góra na tym straci i o tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Prystrom to nie jest bohater mojej bajki, ale jego "obywatelski donos" nie miałby znaczenia gdyby nie AMATORZY, którzy sprawują obecnie władzę . Panie Obrębalski i Panie Łużniak do roboty !! Pod Waszymi rządami to miasto spada na psy, co chwilę jakieś gafy, błędne i kontrowersyjne decyzje. W przypadku Kilińskiego, sprawa była prosta – inwestor sam się znalazł, nie jest to "Wasz" sukces, ale Wasza może być kompromitacja...
~do z oczami zasnutymi ... 9-09-2007 1:30
przez ostatnie osiem lat jatrzył i oczerniał pana Prezydenta Kusiaka i setki pracowników Urzędu oraz innych instytucji miejskich.Myślę ,że dla władzy może zadeptać najbliższych .
~sulewska 9-09-2007 8:36
GDZIE DWÓCH SIE BIJE TAM TRZECI KORZYSTA CZYLI JA.WŁAŚNIE SZYBKO I ZGODNIE Z kpa PROKURATURA KRAJOWA PROWADZI MOJĄ SPRAWĘ CZYLI NAPRAWĘ POMYŁEK URZĘDNICZYCH OD 1996.NIE NAPRAWIŁ KUSIAK ŁUŻNIAK, OBRĘBALSKI CZY PAPAJ IGNORANT/ PISMA DO RADY MIASTA BEZ ODPOWIEDZI/ ALE PRAWDY DOWIEDZIE PANI PROKURATOR PROKURATURY OKRĘGOWEJ. CZYTAJCIE "GAZETĘ POWIATOWĄ" W NIEJ WIĘCEJ ŻYCIOWEJ INFORMACJI.
~do oczami zasnutymi 9-09-2007 8:46
JA, JA ,JA za opcją wygnania Robcia Prystroma i Wspolnego Miasta razem z nim. Po budowie domu mam jeszcze taczkę, zakonserwuję sprzęt niech czeka .
~MEFI 9-09-2007 11:18
SZANOWNY PANIE ROBERCIE PRYSTROM. JESTEŚ PAN KOMPROMITACJĄ TEGO MIASTA I W JAKIM ŚWIETLE POSTAWIŁEŚ WYBORCÓW KTÓRZY NA CIEBIE GŁOSOWALI!!!!!!!!!!! NIE UMIESZ SCHYLIC CZOŁO I POGODZIĆ SIĘ Z PRZEGRANĄ. ZAMIAST TWORZYC TO RUJNUJESZ.UMIESZ JEDNO UŻALAĆ SIĘ NAD SOBĄ!!!!!!!!!!! JEDYNY CZŁOWIEK KTÓRY CHCIAŁ COŚ ZROBIC TO PREZYDENT OBRĘBALSKI DLA MIESZKAŃCÓW. MIEJSCA PRACY, PODATKI DLA MIASTA I ZMIANE WIZERUNKU NIE TYLKO KILIŃSKIEGO ALE I PLACU MILLERA I CAŁEGO ŚRÓDMIEŚCIA. CIEKAWE MOŻE LICZYŁEŚ NA COŚ................................
~Maxi 9-09-2007 12:26
Zdumiony jestem w jakim kierunku poszła dyskusja na forum. Zamiast wskazywać nieudolność władzy i konsekwencje nie przestrzegania prawa, większość internautów opluwa Prystroma. Nie jestem Jego fanem, ale nie chcę aby Jelenią Górą rządzili amatorzy i ignoranci.
~Musti 9-09-2007 13:07
Wspólne Miasto jest wielką porażką mieszkańców Jeleniej Góry. Nic się tutaj nie da zrobić bo liderzy tej organizacji wyspecjalizowali się w udupianiu inwestycji. Są prawdziwymi szkodnikami w Jeleniej Górze.
~uh–ha ciąg dalszy 9-09-2007 13:10
Wiele informacji pozyskuje się czytając Wasze oświadczenia majątkowe składane corocznie jako radni. Jelenia Góra to mała aglomeracja, więc dochodzi korekta wewnetrzna.Mama po sąsiedzku radnego , moja wiedza jest wieksza niż innych internautów.
~z oczami zasnutymi...... 9-09-2007 13:22
idąc tokiem rozumowania pana Roberta Prystroma, że było jakieś "kombinowanie pod stołem"to nasuwa mi się kolejne pytanie : czy przypadkiem przez te 5 lat pan Prystrom nie brał udziału w tym "kombinowaniu"? może teraz po prostu nic nie poszło "pod stołem" i stąd ta afera???
~do MAXI – MISS MAŁPKA 9-09-2007 13:38
To nie jest opluwanie Prystroma TYLKO wyrazanie swojego niezadowolenia z ISTNIENIA w Radzie Miasta Roberta Prystroma i Wspólnego Miasta, które nic nie wnosi dobrego tylko ciągnie kasę i przyjmuje postawę rozrabiacza.Proszę sobie przeliczyć ile kosztuje nas podatników utrzymywanie tych wałkoni. Jestem odpowiedzialna prawnie za ten post.
~TaGo 9-09-2007 13:46
Mieszkancy Jeleniej Gory maja juz serdecznie dosc kolejnych markecikow i 'stylizujacych' kamieniczek! Kiedy pojawila sie szansa na powazna, prawdziwa i pierwsza od nie pamietam nawet ilu lat inwestycje, WM musialo ja wstrzymac, bo przeciez w studium istnieje zapis o tym, ze galeria ma powstac DO 2010 r ? Czyli nie moze powstac wczesniej ? Pan Prystrom jest w bledzie myslac, ze wiekszosc mieszkancow tak badzo przejmuje sie zapisami prawnymi. Jest raczej odwrotnie – nikogo to juz nie obchodzi, NIECH TYLKO KTOS COS WYBUDUJE! Jak juz ktos wspomnial, tak sie to robi w innych miastach i dlatego wszedzie cos sie buduje, tylko nie tu. Swoja droga nieudolnosc wladz widac na kazdym kroku, jezeli problemem jest wybudowanie zwyczajnej galerii to o czym my tu mowimy ? O aquaparku ? hotelu ***** na 1000 miejsc ? Fantazja ponosi nasze wladze ... smutne, ale prawdziwe.
~z innej beczki 9-09-2007 14:26
O ile spadła sprzedaż Nowin Jeleniogórskich , jak przyzwolono umies...ć w nich płatne teksty p.Pryxstroma.
~Taka jest prawda 9-09-2007 15:04
Jest 500 członków Wspólnego Miasta. Jest 10 tysięcy dorosłych jeleniogórzan, krórzy liczyli na Sajnoga i na niego głosowali. Jak by chcieli, mogliby Was czapkami nakryć. Komentarzy za panem Robertem mogłyby być setki, ale Wspólne Miasto to organizacja skromna i niechętna jałowemu użeraniu się na anonimowych forach. Wydaje się więc, że nie ma tu nikogo, kto by o WM dobrze myślał. Ale jak zacznie Wam cieknąć z dachu, w opiece odmówią Wam zasiłku, będziecie potrzebować wyjaśnienia bierności urzędników w tej czy innej sprawie, bronić się przed masztem telefonii, szukać sponsoringu dla Waszych działań społecznych, natychmiast przypomnicie sobie adres: Konopnickiej 1.
~miss małpka do TAKA LEST PRAWDA 9-09-2007 15:26
MOZLIWE. Dowod tego,że Wspolne Miasto powinno się rozdzielić na ADMINISTRATOROW BUDYNKOW MIESZKALNYCH oraz na DZIALACZY MIEJSKICH OSRODKOW POMOCY SPOŁECZNEJ. Od POLITYKI powinni trzymać się z daleka. We wskazanych organizacjach niepowinni mieć doczynienia z obrotem funduszami tych organizacji, NIECH SIEDZĄ NA stolkach i wysluch...ją kłopotów petentów i doradzają za wynagrodzenie w/g sredniej krajowej. Z Rady Miasta MUSZĄ ZNIKNĄĆ z dniem 21 pazdziernika 2007 r. A co do jakości "członków" WM to nie ilość a jakośc członka się liczy w życiu.
~OBSERWATOR 9-09-2007 15:47
Trzeba było długo czekać, aby poznać osobowość p.Prystroma.Coraz więcej ludzi ma tego pana dość.Popieram te wpisy mówiące o wyjezdzie tego gościa z Jeleniej Góry.Jego wyjazd może się przyczynić , do stworzenia dobrej koalicji dla Jeleniej Góry.
~świdniczanka 9-09-2007 17:39
W Świdnicy nie większej i nie mniejszej od Jeleniej Góry przestali rządzić partyjniacy.Zobaczcie co osiągnęli gdzie bezrobocie było pierwsze w kraju.Wybierajcie sobie osoby nie umoczone w partiach i kolesiostwie a będziecie krainą miodem płynącą.Pozdrawiam smutnych i nieszczęśliwych jeleniogórzan i jeleniogórzanki.
~do wszystkich 9-09-2007 18:04
W dniu 21 pazdziernika 2007 r.wspolnie i w porozumieniu odsuwamy przysłowiowe "koryto" Wspólnemu Miastu.
~Do taka jest prawda 9-09-2007 18:10
Niech nakryją ten artykuł czapkami, niech poprą swojego pupila, niech go obronią. Nie czynią tego bo większość ze wspólniochów powoli zaczyna się wstydzić tego w co wdepnęli. Powoli dociera do świadomośći ludzi i wyborców to komu zawierzyli, na kogo głosowali i, że stracili głos.
~:) do taka jest prawda i znanego kryminalisty 9-09-2007 19:08
moim skromnym zdaniem znaczna czesc wyborcow glosowala w drugiej turze na Obrebalskiego w celu nie osmieszania jelonki reprezentacja sajnog & prystrom – wyniki wyborow raczej nie pozostawiaja watpliwosci – nasze czapki gora ! :) i gdyby wm rzeczywiscie w jakikolwiek sposob zechcialo wspierac rozwoj miasta zajeli by sie tym problemem wczesniej a tak mamy kolejny przyklad ich "szlachetnej" postawy – zaraz pewnie jakis nieanonimowy kryminalista mi wytknie ze wyborcy zostali zmanipulowani i jakby wm mialo wiekszosc w radzie, prezydenta i wiceprezydenta oraz swoich (porzadnych i spoza ukladu) ludzi w ratuszu to ten caly swiat wielkiego biznesu co pcha sie do jg drzwiami i oknami zrobilby u nas i dla nas stolice dobrobytu zupelnie w trybie ponaddzwiekowym i bezinteresownym prawda jest taka – jelonka podupadla,czasy sie zmieniaja, stolica wojewodztwa jest gdzie indziej i kto inny dzieli kase wiec zamiast egoizmu i awantur proponuje wspolne dzialania a nie przeszkadzanie sobie wzajemnie. wiedzieliscie o bledach? – trzeba bylo je naprawic – czasu bylo wystarczajaco a teraz to mozecie podniesc lament "lojezu jaka nieudolna wladza" – zablokowac cos dla miasta dobrego, zwalic wine na przeciwnika politycznego (przeciwnika chociaz normalny polityk traktowal by go jako konkurenta a nie wroga), udupic inwestycje i placic gazetom za drukowanie tekstow jaki to kolejny "sukces" odniosl jasnie nam szanowny pieniacz prystrom i niech mi prystrom wytyka ze moje teksty sa infantylne, ze jestem klamca, ze jestem obraca skompromitowanych bylych prezydentow a ja spokojnie poczekam do nastepnych wyborow i popatrze ile to ciezkiej i niepotrzebnej pracy idzie na kampanie stowarzyszenia najbardziej znanego klamcy naszego miasta. popatrze ile pieniedzy, sily i czasu zmarnuje kolejny raz wm, chcac–nie–chcac bede sluchal k...nskich "przebojow" i moze nawet znowu trafie jajkiem w przejezdzajaca 5 razy na godzine pod moim balkonem szczekaczke (polecam – dziala – przez kilka dni sie nie pojawialy), moze znowu mi bedzie dane przez kilka tygodni ogladac na plakatach parke usmiechajacych sie do mnie facetow wywolujacych skojarzenia z reklama parady rownosci... a wyborcy kolejny raz, zgodnie z sumieniem wlasnym i przekonaniem ocenia uczestnikow wszystkich tych awantur a na zakonczenie chcialbym pozdrowic nas, czyli "kilku rozgoryczonych kibiców skompromitowanej drużyny z ratusza" oraz roberta p. prawie nieklamiacego prawie prezydenta drugiej kadencji prawie dobrego felietoniste i prawie polityka zyczac mu powrotu do zdrowia i rzeczywistosci z tego mentalnego tripa na jaki odjechal wiele lat temu (przepraszam czytajacych za dlugasnego posta ale tak dawno nie mialem okazji na zlosliwosci ze po prostu nie moglem sie powstrzymac) :P
~myśliciel 9-09-2007 19:32
do wszystkiego.Chyba 21 pażdziernika 2007 r. wybieramy do sejmu a nie do rady miasta.Jak nie wiesz na kogo i na co głosować to oddaj głos nieważny czyli krzyżyk na całej kartce
~od wszystkiego 9-09-2007 20:12
Jesli wybory 21–X pójdą pomyślnie to "korytko" odsunie się od WM. Nie użyto zwrotu: będą oderwani od koryta, powoli a wytrwale zwalczymy glupotę WM i zastąpimy pozytywnymi Radnymi jak w Swidnicy się stało.
~Andriu 20 9-09-2007 20:25
A pan panie MEFI znowu dużymi literami...prosze skończyć z tym bo zawołamy Super Nianie....
~MISS MAŁPKA 9-09-2007 22:01
Kiedy nasze miasto pozbedzie się Robertino Prystroma to złożę mu ofertę pracy z zakresem czynnosci: OBIERANIE BANANÓW PANI MISS MAŁPCE z rzetelnym wynagrodzeniem : 936 zl brutto/ oczywiscie ZUS zapłacę/ a może bez składki ZUS bo potraktujemy to jako umowa o DZIEŁO. Po miesiacu zobaczycie jaki GIBKI będzie. Brak wolnych wakatów dla reszty WM. U mnie kanapki niema tylko PRYCZA.
~do Świdniczanki 9-09-2007 22:03
Droga Pani–być może w rzece Bystrzycy miód i mleko płyną, zaś odpartyjniona rada miejska Świdnicy sprawi niebawem że ta stanie się "krzemową doliną", jednak porównanie tych dwóch miast jako podobnych jest co najmniej niestosowne i krzywdzące. Krzywdzące Jelenią. W obu bywam prawie każdego dnia, mieszkam w Legnicy. Pozdrawiam.
~DO aNDRIU 20 9-09-2007 22:05
PROSZĘ SIĘ NIE DZIWIĆ, TO DLA INTERNAUTÓW , KTÓRZY CZEKAJĄ w KOLEJCE do OKULISTY na KASĘ CHORYCH PÓŁ ROKU.
~Willy Wonka 10-09-2007 6:34
Warto to zbudować jak najszybciej,choćby dla samego multipleksu.
~Kęsim 10-09-2007 7:33
http://www.rybnik.com.pl/pliki/fotogaleria/2007–09–05_focusotwarcie/33.jpg Focus park Focus Parkiem ale jakie hostessy , mniam mniam:D
~obserwator 10-09-2007 7:40
Przeczytałem posty z dużym niesmakiem.Obserwujęprace Rady i jedno czego nie potrafię zrozumieć.Przy głosowaniu nad tą zaskarżoną uchwałą Wspólne miasto głosowało wstrzymując się od głosu a przeciw byli radni PiS z drobnym wyjątkiem pana Zabrzańskiego oraz Sarzyński i Malczuk z LiD.Może wtedy należało Panie Prystrom protestować.A prawo jest prawem procedury zostały złamane co świadczy o nieudolności urzędującej władzy należy naprawić błędy mocno bijąc się w piersi a nie szukać drogi na skróty.
~świdniczanka 10-09-2007 8:12
Zastanówcie się, idą wybory może tych nieudaczników wysłać do sejmu dla Jeleniej Góry nic nie wywalczą ale dla Dolnego Śląska może?. Zaśpiewajcie "Jarzębinę czerwoną" pod jarzębiną i jarzębina pomoże wam wybrać.Czerwoni zawsze nieudaczników wysyłali wyżej więc wybór macie prosty jeleniogórzanie i jeleniogórzanki.
~do świdniczanki 10-09-2007 11:40
Mam miejsce dla Ciebie w Bolesławcu. Szpital Psychitryczny zaprasza.
~Elstrzelec 10-09-2007 12:22
Szanowny Panie Prystrom. Jeśli Prezydent złamał prawo, to pewnie za to odpowie. Mam jednak gorącą prośbę – przestańcie ciągle się spierać i walczyć międzysobą. Zróbie coś w końcu dla mieszkańców i miasta, nie myslcie ciągle o własnych tyłkach( stołkach). Przedtem wszystko Pan torpedował bo byli z SLD,teraz bo PO to w końcu kiedy zaczniecie robić coś dla nas– mieszkańców. Czy naprwadę polityka ugupowania jest ważniejsza niż dobro tego miasta. Nie mamy boisk dla dzieci, nie mamy hal sportowych, nie mamy pożądnego basenu– ani otwartego ani krytego. Nie mamy ani jednej pożądnej drogi– a Wy się ciągle kłócicie zamiast coś robić. Nie dobrze mi się robi jak wracam z kraju i widzę te zaniedbania. Te ciągłe przepychanki. I nie chodzi mi o konkretne ugrupowanie, ale o całość. Tej Rady. Radni bieżecie od nas pieniądze–więc weźcie się za pracę. Pozdrawiam wszystkich
~świdniczanka 10-09-2007 16:01
bardzo mi sie podoba ten psy chit ryczny.to napewno pozostałości po celwiskozowe i obecny smrodek w dołku/dolinie/
~MEFI 10-09-2007 16:08
Prystrom to człowiek krótko wzroczny widzący tylko swój portfel. Przeciwnik marketów i jakichkolwiek inwestycjom służącym mieszkańcom. Człowiek który zamiast wynegocjować od inwestora opiekę i pieniądze na dofinansowanie domu dziecka woli nic. Dlaczego to proste nic nie dostał więc nie napchał portfelika. PRYSTROM JESTEŚ ŁAPÓWKARZ I SKORUMPOWANY CZŁOWIEK. JAKI JESTEŚ SAM WIESZ. JAK CI NIE DADZA TO NIE POWSTANĄ. WOLISZ DLA SIEBIE NIŻ NA SIEROTY. OSZUKAŁEŚ WSZYSTKICH. PAZEROTO SKORUMPOWANA. CBA POWINNO SIE TOBĄ ZAJĄĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Nik o ortografii Elstrzelec... 10-09-2007 16:27
pożądnego, bieżecie... Niestety w Jeleniej Górze też mamy kiepskie szkoły....
~uzasadnienie wojewody 10-09-2007 19:49
...stwierdza się naruszenie art 17 ust.12 ustawy o planowaniu prestrzennym wprowadzający wymóg rozpatrzenia uwag w terminie 21 dni ,odpowiedź prezydenta – " uwagi zostały potraktowane jako wniesione po terminie przeoczono na tym etapie fakt iż zostały nadane na poczcie w terminie przewidzianym na wnieienie uwag "– KOMPROMITACJA Dobra rada: zatrudnić osobę która zaliczyła pierwszy rok prawa i administracji.
~Beti 10-09-2007 21:16
Widać, że w Swidnicy mają Prystroma i Wspólniochów. Mogą się więc rozwijać bez przeszkód. Ciekaw jestem co by poczeli gdyby zalęgła się u nich plaga Wspólnego Miasta.
~do MEFI 10-09-2007 22:43
Podoba mi się Twoje ostatnie zdanie. I mogę zapewnić, że tak się stanie z Tą miernotą i jego towarzyszkami.
~świdniczanka 10-09-2007 22:56
Wybaczczcie mi Państwo poprzednie posty! W młodości mieszkałam blisko Renifera, potem lata w miejscowości Stronie Śląskie–dalej sami widzicie.Pozdrawiam Was z zapyziałej Swidnicy jeleniogórzanie i jeleniogórzanki.
~świdniczanka 10-09-2007 22:56
Wybaczczcie mi Państwo poprzednie posty! W młodości mieszkałam blisko Renifera, potem lata w miejscowości Stronie Śląskie–dalej sami widzicie.Pozdrawiam Was z zapyziałej Swidnicy jeleniogórzanie i jeleniogórzanki.
~do świdniczanki 10-09-2007 23:15
Jak najszybciej do tego Bolesławca jak już ktoś napisał, bo jeszcze z Ciebie mogą być ludzie ?
~do świdniczanki 10-09-2007 23:15
Jak najszybciej do tego Bolesławca jak już ktoś napisał, bo jeszcze z Ciebie mogą być ludzie ?
~Andriu 20 do MEFI 11-09-2007 1:10
Panie MEFI Niesłychanie cieszy mnie fakt że tym razem panował pan nad sobą prawie przez pół postu. Świadczy to o tym że trening czyni mistrza...proszę się starać dalej. Zgadzam się z tym że to chyba wina miasta że stworzyli bubel a teraz się robi z R.Prystroma kozła ofiarnego. p Łużniak mnie pocieszył mówiąc że miał miejsce donos że jego urząd łamie prawo...
~Andriu 20 do MEFI 11-09-2007 1:10
Panie MEFI Niesłychanie cieszy mnie fakt że tym razem panował pan nad sobą prawie przez pół postu. Świadczy to o tym że trening czyni mistrza...proszę się starać dalej. Zgadzam się z tym że to chyba wina miasta że stworzyli bubel a teraz się robi z R.Prystroma kozła ofiarnego. p Łużniak mnie pocieszył mówiąc że miał miejsce donos że jego urząd łamie prawo...
~świdniczanka pierwsza 11-09-2007 8:21
Tak podszywać się pod mój post i podawać się za świdniczankę to świadczy o..... dopiszcie sobie sami ,znakomicie to robicie,i topcie się we własnym światku.Świdnica i tak jest bliżej Wojewody i ma KOŚCIÓŁ POKOJU JEDEN Z TRZECH W EUROPIE.
~świdniczanka pierwsza 11-09-2007 8:21
Tak podszywać się pod mój post i podawać się za świdniczankę to świadczy o..... dopiszcie sobie sami ,znakomicie to robicie,i topcie się we własnym światku.Świdnica i tak jest bliżej Wojewody i ma KOŚCIÓŁ POKOJU JEDEN Z TRZECH W EUROPIE.
~świdniczanka pierwsza 11-09-2007 10:08
Aha zapomniałabym! Świdnica ma KOŚCIÓŁ POKOJU JEDEN Z TRZECH W EUROPIE, jest bliżej wojewody i MA MNIE – tego waloru jelenia nigdy posiadać nie będzie !!!Pozdrawiam smutnych i nieszczęśliwych jeleniogórzan i jeleniogórzanki. Zaśpiewajcie "Jarzębinę czerwoną" pod jarzębiną wdychając pozostałości po celwiskozowe i obecny smrodek w dołku i topcie się we własnym światku !!!
~świdniczanka pierwsza 11-09-2007 10:08
Aha zapomniałabym! Świdnica ma KOŚCIÓŁ POKOJU JEDEN Z TRZECH W EUROPIE, jest bliżej wojewody i MA MNIE – tego waloru jelenia nigdy posiadać nie będzie !!!Pozdrawiam smutnych i nieszczęśliwych jeleniogórzan i jeleniogórzanki. Zaśpiewajcie "Jarzębinę czerwoną" pod jarzębiną wdychając pozostałości po celwiskozowe i obecny smrodek w dołku i topcie się we własnym światku !!!
~swidniczanka pierwsza 11-09-2007 10:25
Stronę BIP macie porypaną szczególnie pt."Zarządzenia Prezydenta" nr 351.Popatrzcie na strony Swidnicy,Gdańska– jak jasno i szybko można znaleść co zarządzono i kto wygrał przetarg.Tu już czarna dziura informatyków niet?
~swidniczanka pierwsza 11-09-2007 10:25
Stronę BIP macie porypaną szczególnie pt."Zarządzenia Prezydenta" nr 351.Popatrzcie na strony Swidnicy,Gdańska– jak jasno i szybko można znaleść co zarządzono i kto wygrał przetarg.Tu już czarna dziura informatyków niet?
~tess 11-09-2007 10:50
p[anie konradzie dlaczego moj post zostal ocenzurowany? puscilem go i pokazuja sie inne a nie moj?
~tess 11-09-2007 10:50
p[anie konradzie dlaczego moj post zostal ocenzurowany? puscilem go i pokazuja sie inne a nie moj?
~Info... 11-09-2007 11:53
Nosił wilk razy kilka.... Znamy to powiedzonko. Sądzę, że poniesie i Prystroma... i to na bardzo, bardzo długo.. Wprost w niebyt, tam skąd przyszedł!
~Info... 11-09-2007 11:53
Nosił wilk razy kilka.... Znamy to powiedzonko. Sądzę, że poniesie i Prystroma... i to na bardzo, bardzo długo.. Wprost w niebyt, tam skąd przyszedł!
~"Nie będzie niczego" 11-09-2007 13:27
p. Prystrom chyba za dużo naoglądał się występów Kononowicza...
~"Nie będzie niczego" 11-09-2007 13:27
p. Prystrom chyba za dużo naoglądał się występów Kononowicza...
~Do Prystroma 11-09-2007 20:55
Czemu pan kłamiesz ciągle.W ostatnich Nowinwch Jeleniogórskich w swojm płatnym tekscie pisze pan koalicja PO–SLD. Informuję pana w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry nie ma takiej koalicji. W radzie działa klub radnych "Lewica i Demokraci", ale nie jest w żadnej koalicji. ZAPAMIĘTAJ TO I NIE KŁAM WIĘCEJ– PRZNAJMNIEJ W TEJ SPRAWIE. Zgadzam się z tekstem powyżej jest Prystrom "Nie będzie niczego"
~Do Prystroma 11-09-2007 20:55
Czemu pan kłamiesz ciągle.W ostatnich Nowinwch Jeleniogórskich w swojm płatnym tekscie pisze pan koalicja PO–SLD. Informuję pana w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry nie ma takiej koalicji. W radzie działa klub radnych "Lewica i Demokraci", ale nie jest w żadnej koalicji. ZAPAMIĘTAJ TO I NIE KŁAM WIĘCEJ– PRZNAJMNIEJ W TEJ SPRAWIE. Zgadzam się z tekstem powyżej jest Prystrom "Nie będzie niczego"
~ZASZCZUTY 12-09-2007 8:04
STARTUJ PAN DO SEJMU I NAPEWNO POKAZAŁBY PAN KUKU TYM SZYSTKIM ZAZDROSNIKOM I ZŁOŚLIWCOM Z CZERWONEJ KOMITYWY.MY BYSMY CZULI POPARCIE U GÓRY.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group