Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9972
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Klasyki zjechały do Kowar

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 6:02
Aktualizacja: Niedziela, 16 sierpnia 2020, 9:30
Autor: WAC
Kowary: Klasyki zjechały do Kowar
Fot. WAC
Tłumy mieszkańców oraz przyjezdnych, korzystając z przepięknej pogody, oglądały wczoraj (9.08) dawne samochody oraz motocykle, które zjechały na kowarską starówkę na II Zlot Klasyków.

Frekwencja pojazdów, jak i je oglądających dopisała. Na kowarskim deptaku można było zobaczyć wiele cacek motoryzacji, które mimo słusznego wieku imponowały dobrym stanem technicznym. Dominowały auta i jednoślady wyprodukowane w krajach dawnego bloku wschodniego. Nie zabrakło jednak także pojazdów amerykańskich. Wielu z sentymentem wspominało czasy, gdy popularne maluchy i duże fiaty królowały na naszych drogach.

Przyprowadziłem tu moje wnuki, aby pokazać im te dawne samochody i motorowery - mówi pan Stefan z Kowar. - Wiele z nich widziały po raz pierwszy. Najbardziej podobał im się stary strażacki jelcz oraz motory wojskowe z przyczepkami. Ja cieszę się, że mogłem zobaczyć poczciwe żuki, fiaty oraz inne produkty naszej motoryzacji. Szkoda, że obecnie nie produkuje się u nas rodzimych aut, a tylko montuje zagraniczne.
W tegorocznym zlocie brało udział około 100 samochodów i 40 jednośladów - podsumowuje organizator imprezy Andrzej Olszewski. - Przyjechały głównie z Dolnego Śląska, ale nie tylko. Mamy na przykład fiata 125 p z Mazur. Wszystkie pojazdy są „na chodzie” - był to warunek, aby mogły wziąć udział w zlocie. Wśród aut znajduje się między innymi replika forda T, oryginalny jelcz strażacki, autobus autosan H9, amerykańskie cadillaki, w tym radiowóz policyjny, około 30 fiatów 126 p i kilkanaście fiatów 125 p.

Twoja reakcja na artykuł?

48
89%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
14
Nigdy
29%
Rzadko
21%
Czasami
21%
Często
29%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group