Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8413
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kładka zamiast mostu na Kwisie

Poniedziałek, 14 września 2009, 9:51
Aktualizacja: 9:51
Autor: Angela
REGION: Kładka zamiast mostu na Kwisie
Fot. Angela
Dziś rozpocznie się budowa stalowej tymczasowej przeprawy, która na czas remontu i całkowitego wyłączenia z użytkowania mostu nad Kwisą w Gryfowie Śląskim na drodze nr 360, będzie służyła mieszkańcom Wieży, Złotego Potoku i Złotnik za drogę dojazdową do Gryfowa Śląskiego.

Tymczasową stalową kładkę o wytrzymałości do 20 ton z chodnikami dla pieszych nieodpłatnie zbudują żołnierze z Głogowa. Takie rozwiązanie udało się znaleźć burmistrzowi Gryfowa Śląskiego Olgierdowi Poniźnikowi, który uzyskał zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej na wypożyczenie i montaż mostu tymczasowego.

– Żołnierze z Głogowa zmontują i pozostawią na taki czas, na jaki będzie to konieczne – mówi Marek Makowski z zarządu dróg powiatowych Lwówek Śląski i radny Gryfowa Śląskiego. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei z Wrocławia podejmując decyzję o rozpoczęciu remontu mostu nad Kwisą i całkowitym jego wyłączeniu z użytkowania nie rozwiązała problemu dojazdu okolicznych mieszkańców do Gryfowa Śląskiego.

W minionym tygodniu na zlecenie urzędu gminy wykonano wykopy, na których zostaną osadzone przyczółki mostu tymczasowego. Dzisiaj żołnierze zaczną składać jedno przęsło mostu z około ośmiu segmentów stalowych, które po skręceniu zostaną postawione 50 tonowym dźwigiem, który dojedzie z Żagania.

Tymczasowy most zacznie funkcjonować od chwili zamknięcia mostu nad Kwisą czyli od około 25 września br. – Tym mostem będziemy kierować przede wszystkim ruch lokalny, samochody osobowe, szkolny autobus czy służby ratownicze i komunalne – mówi Marek Makowski.

W tym czasie będzie remontowany łukowy most nad Kwisą, który zostanie całkowicie rozebrany i odbudowany. Zakończenie prac na nim planowane jest na listopad, choć jak zapowiada radny Gryfowa Śląskiego, niewykluczone, że te plany pokrzyżują warunki pogodowe, które przesuną ten termin do wiosny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group