Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9901
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Kino pod Szrenicą

Sobota, 23 kwietnia 2022, 7:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Kino pod Szrenicą
Fot. WAC
Z udziałem lokalnych samorządowców oraz przedstawicieli placówek kultury i oświaty w Szklarskiej Porębie otwarto wczoraj (22.04) „Kino za Rogiem”.

Kino w Szklarskiej Porębie jest szóstym na Dolnym Śląsku wchodzącym w skład liczącej 60 kin w Polsce sieci „Kino za Rogiem”. Jest też jednym z dwóch tego typu kin, których siedziba znajduje się na dworcu kolejowym. Sala, która od wczoraj jest świątynią X Muzy przed remontem dworca Szklarska Poręba Górna była stolarnią.

Nowe kino jest bardzo ważnym miejscem dla Szklarskiej Poręby i bardzo oczekiwanym – mówi burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf. - Ostatni seans filmowy w naszym mieście odbył się blisko 30 lat temu. Otwarcie kina wpisuje się w szereg inwestycji na samym dworcu kolejowym jak i w jego otoczeniu. Jesteśmy w innej rzeczywistości niż jeszcze kilka lat temu. Pamiętam to miejsce jako dziecko, gdy tam gdzie jest kino było składowisko złomu. W sali widowiskowej na dworcu uczniowie, którzy uciekali na wagary, grali w piłkę nożną. Tam była obskurna poczekalnia i brzydkie toalety. Teraz jesteśmy w miejscu, z którego możemy być dumni.

Jednym z gości wczorajszej uroczystości był prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji Stefan Kamiński, który podkreślał że „Kina za Rogiem” nie są jedynie miejscem gdzie wyświetla się filmy.

„Kino za Rogiem” to jest pewna idea polegająca na tym, aby miejscowości które w latach 90. tych straciły dostęp do sztuki filmowej z przyczyn ekonomicznych, odzyskały go dzięki technice cyfrowej - mówi S. Kamiński. - To miejsce nie jest jedynie kinem, ale przestrzenią multimedialną, w której oprócz pokazywania filmów można realizować wiele innych pomysłów. To miejsce, w którym ludzie mogą się spotkać przedyskutować różne przeżycia związane z oglądanym obrazem. Szczególnie jest to ważne dla młodego pokolenia, które zamyka się w obrębie smartfona czy laptopa. Mieszkańcy takich miast jak Szklarska Poręba nie muszą już też jechać do multipleksu, bo to kino jest rzeczywiście tu za rogiem.

Twoja reakcja na artykuł?

34
65%
Cieszy
7
13%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
6%
Złości
5
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group