Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4868
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kino Lot zaprasza

Piątek, 5 czerwca 2020, 13:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 14:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kino Lot zaprasza
Fot. Przemek Kaczałko
Od soboty (6.06) Kino Lot zaprasza w swoje progi po przerwie spowodowanej rządowymi zakazami. Tym bardziej warto, bowiem wnętrze obiektu przy ul. Pocztowej zmieniło się!
Za nami pierwszy etap remontu, który był zaplanowany w większym zakresie, ale w związku z pandemią i trudną sytuacją finansową musimy poczekać z kolejnymi etapami - powiedział Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego, które jest właścicielem Kina Lot w Jeleniej Górze. - Jesienią będziemy wiedzieć jaka jest nasza sytuacja finansowa i remont fasady to raczej kwestia przyszłego roku. W tamtym roku udało nam się sprzedać budynek po dawnym Kinie Lwów we Wrocławiu i dzięki tym środkom zdołaliśmy przetrwać trzy miesiące pandemii.

Przedstawiciel DCF zachęca do odwiedzin kina już od najbliższej soboty (6 czerwca).

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort - jesteśmy przygotowani na otwarcie. Kwestie programowe to było również wyzwanie, bo cała branża była wstrzymana na 3 miesiące, więc czekamy na nowe tytuły. Pierwsze dwa tygodnie będą bardzo atrakcyjne - pokazy przedpremierowe "Zdrajcy" oraz "Tu i teraz". Wracamy też do tytułów, które nie zostały wyeksploatowane, a warto je obejrzeć: "Hejter" J. Komasy czy islandzki dramat "Biały, biały dzień". Będziemy też szukać powrotów do klasyki - specjalne pokazy filmów Davida Lyncha - dodał J. Perduta.

W dalszych planach DCF-u jest również wymiana projektora, ekranu, a może i foteli. Dolnośląskie Centrum Filmowe zarządza kinami w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu, Lubaniu, w Żarach oraz czterosalowym we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

24
92%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group