• Niedziela, 21 lipca 2019
  • Godz. 13:33
  • Imieniny: Dalidy, Daniela, Andrzeja, Wawrzyńca
  • Czytających: 7665
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kilometrowa plama oleju na jeleniogórskich ulicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2012, 8:59
Aktualizacja: 9:04
Autor: mea
Ulicami: Mickiewicza, Głowackiego, Orzeszkowej i Morcinka ciągnęła się plama płynu eksploatacyjnego, który wczoraj (8 października) po południu wyciekł z autobusu komunikacji miejskiej. Na szczęście, strażakom szybko udało się oczyścić drogi z niebezpiecznej dla ruchu samochodowego substancji.

- Nastąpiły częściowe utrudnienia w ruchu na tych ulicach. W akcji brało udział pięciu strażaków z jednej jednostki, którzy po godzinie całkowicie zebrali olej z drogi – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 9-10-2012 9:28
3...
~Franz 9-10-2012 10:12
I kto w takiej sytuacji pokryje koszta?
~Ty 9-10-2012 10:23
Koszta? Ty, ja, podatnicy :)
~ 9-10-2012 10:25
MZK powinna mieć już własna ekipę który to raz!!!
~oooo 9-10-2012 10:25
oj Franz - masz straszny dylemat. Tu akurat wszystko "miejskie" - ulica, autobus, straż więc koszty też ale nawet gdyby wyciekło z prywatnego to wolałbyś wylecieć na drzewo, byleby ktoś (bo przecież nie Ty osobiście, może pośrednio) nie poniósł kosztów? Tak byłoby lepiej? zostawić, poczekać?, bo przecież Pan Franz może się nie zgodzić na to by odpowiednie służby zrobiły to co do nich należy? Najpierw zapytać wszystkich Franzów kto zapłaci i dopiero usuwać awarie? Tak ? O ludzka naiwności...
~jaguar 9-10-2012 10:34
I takimi autobusami nas wozicie panie prezesie......
~pasażer 9-10-2012 11:34
pipi pewnie pusciły zawory
~ehhh 9-10-2012 12:42
te autobusy to w ogóle masakra.. mnie zastanawia tylko jedno Dlaczego ITD nie kontroluje autobusów MZK?
~ 9-10-2012 13:00
nie kontroluje bo by żaden nie wyjechał za bramę wiem bo mam tam znajomego
~*chipo 9-10-2012 14:21
oj przesadziles kolego, z kilka autobusow jednak chyba by moglo wyjechac na ulice po kontroli ITD... ;)
~ 9-10-2012 14:25
lol
~ 9-10-2012 15:00
Ciekawe , Kierowca nic nie zalapal ze cos nie tak ze skrzynia biegow (bo automat), czy temperatura silnika ?. To typowe dla KIEROWCY KASKADERA PO SZYBKIM KURSIE na autobusy PKS i MZK, bo zadnym innym takiemu nie wolno jezdzic z ta kategoria.
~Jel... 9-10-2012 15:07
sprawdzają prywatnych przewoźników niech sprawdzą MZK....
~ 9-10-2012 15:21
do 09-10-2012 15:00 | ~ : Ty wielki polski wszystkowiedzący najlepszy kierowco europy. Jesteś mistrzem i sam naprawiasz swoje auto od 15 lat z kupowanych na allegro używanych części. Nie wyzywaj tu nikogo od kaskaderów, tylko pokumaj trochę . Silnik autobusu to około 30 litrów oleju. Jk pęknie przewód to będzie sobie ciekła długi czas zanim zapali się u kierowcy kontrolka ostrzegawcza lub komunikat na wyświetlaczu komputera. Silnik jest z tyłu i jak zauważyć wyciek wcześniej? Czarny olej, czarny asfalt, czarna noc i do tego deszcz. Jak zauważyć batmanie szos?
~obi 9-10-2012 16:40
No straż akurat nie jest " miejska" tylko państwowa, po części miejskimi można by nazwać OSP (z terenu miasta oczywiście ), bo dostają pieniążki z budżetu miasta - może nie na wszystko, ale dostają. Sprawa czyszczenia dróg przez służbę ratowniczą to wg mnie skandal, należy to po pierwsze do sprawcy zanieczyszczenia, po drugie do zarządcy drogi - to chyba logiczne: ONI BIORĄ PIENIĄDZE NA UTRZYMANIE DROGI W ODPOWIEDNIM STANIE ! Tłumaczenie, że straż pożarna jest od usuwania zagrożeń jest nadużyciem i wykorzystywaniem służby ratowniczej do czynności porządkowych, może zaczniemy dzwonić do strażaków bo komuś niebezpiecznie zwisa karnisz lub żyrandol w domu i zagraża bezpieczeństwu mieszkańców ?! Nadużyciem jest też twierdzenie, że straż pożarna potrafi rozpoznać substancję, a pracownik zarządu
~obi 9-10-2012 16:45
cd dróg może poparzyć się kwasem. Strażakom proponuję zamknąć drogę (mają takie uprawnienia) do momentu do póki zarząd dróg nie zleci odpowiedniej ekspertyzy w odpowiednim laboratorium czy aby to co wyciekło z auta nie "ubrudzi" drogowców jeśli nie potrafią stwierdzić czy to olej czy benzyna czy płyn chłodniczy albo inny! Strażacy laboratorium z sobą nie wożą i robią to na czuja. Ciekawe kto odpowie za to, że strażaka nie było w bardziej potrzebnym miejscu bo SPRZĄTAŁ drogę!!
~obi 9-10-2012 16:46
BTW oczywiście zamknięcie drogi też jest usunięciem zagrożenia - nikt po niej nie jeździ - nikt w poślizg nie wpadnie.
~HaHa 9-10-2012 17:47
Co się hajcuje w okolicach Piechowic, że przez Sobieszów śmignęły dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1, a z Piechowic pojechała miejscowa OSP?
~Gal Anonim 9-10-2012 19:27
...gdyby bilety były droższe, a ich poziom cenowy szedł w parze z drożejącym olejem napędowym i innymi kosztami eksploatacyjnymi, seniorzy nie jeździli za friko, a pijani "studenci" wracający z knajpy płacili więcej za swój ulgowy niż muszą płacić za niego małe dzieci jeżdżące do szkół to może by MZK było stać na nowszy tabor.. !!! MYŚLEĆ , NIE TYLKO WYMAGAĆ !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group