Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7316
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Kiliński" z gospodarzem

Piątek, 17 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 19 listopada 2006, 19:04
Autor: TEJO
Jelenia Góra: "Kiliński" z gospodarzem
Fot. Inwestor, Arkadiusz Piekarz
Nowe centrum handlowe w stolicy Karkonoszy.

Wiele sklepów i galerii rozrywkowo-handlowych na powierzchni 35 tysięcy metrów kw. powstanie przy ulicy 1 Maja, najpewniej na terenie dawnego targowiska „Kiliński”.
Jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury, żadne plany nie zostały tam jeszcze przedstawione. – Możliwe, że inwestor prowadzi rozmowy z właścicielem tych gruntów – wyjaśnia Mirosław Jaskólski, architekt miejski.

Focus Park zbuduje angielska firma Parkridge CE Retail. Będzie to szóste takie centrum handlowe w Polsce. Inne – najbliżej Jeleniej Góry – powstają w Świdnicy oraz w Zielonej Górze.

Focus Parki powstają w ścisłym centrum miast do 400 tys. mieszkańców, często na bazie rewitalizowanych obiektów: dawnych fabryk, czy zrujnowanych kamienic. W stolicy Karkonoszy park zostanie zbudowany od podstaw.
Inwestorzy zapewniają, że wycieczki do centrum dadzą nie tylko możliwość zakupów, ale i pozwolą mieszkańcom atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Według doniesień inwestora prace budowlane rozpoczną się za dwa lata, a Focus Park zostanie oddany do użytku w 2009 roku.
Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge CE przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wynosi ok. 2 mld PLN.

Jeśli te zamierzenia się powiodą, plac po dawnym targowisku, który od sześciu lat straszy pustką, w końcu zostanie zagospodarowany. Firma Atlant, która go kupiła po zlikwidowaniu targu, obiecała budowę centrum handlowego z hotelem, hipermarketem, kinem, biurowcem oraz parkingiem. Skończyło się jedynie na planach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group