Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3720
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kierowcy "ukarani" przez komórkę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 lutego 2008, 7:59
Aktualizacja: 18:10
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Telefon komórkowy będzie służył nie tylko do rozmów, lecz także przy da się jako źródło informacji o stanie konta z punktami karnymi dla kierowców. Nowy system ma odciążyć policję i ułatwić życie prowadzącym.

Donosi o tym piątkowe Życie Warszawy. Wyślesz SMS z numerem prawa jazdy, a otrzymasz odpowiedź z aktualnym stanem punktów karnych zgromadzonych za wykroczenia drogowe - informuje dziennik.

To pomysł Andrzeja Kozery, zawodowego kierowcy z Dąbrowy Górniczej. Zainteresowali się nim posłowie. Generalny inspektor danych osobowych nie wnosi sprzeciwu, a wręcz zadeklarował pomoc przy opracowaniu serwisu. Za są także policjanci.

System zlikwiduje kolejki w policyjnych wydziałach ruchu drogowego, które wydają kierowcom zaświadczenia z liczbą punktów karnych, a także zaoszczędzi ich czas i pieniądze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~CIEKWSKI II 8-02-2008 13:18
A jak obejść ustawę o ochronie danych osobowych? Czy kazdy będzie mół ustalić stan dowolnego konta - bo tak nalezy przy istniejącej technice rozumnieć tą " dobrą nowinę". Chyba, ze wprowadzi się niowy PIN, PESEL. czy jak sie bedzxie nazywało kolejne źródło informacji ( śledzenia ) zwykłego obywatela, tak jak sie to becznie dzieje np. w sprawach meldunkowych.
~koleszka 8-02-2008 16:25
"z punkami karnymi" ?? :P chyba z punktami droga redakcjo :) pozdrawiam... a swoją drogą dobry pomysł :P
~mru 8-02-2008 16:40
haha, dobre... z punkami :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group