Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7864
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kierowcy piją dla kurażu

Czwartek, 18 czerwca 2009, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: TEJO
Jechała całą szerokością ulicy i o mało nie potrąciła pieszego. Mowa o pijanej prowadzącej samochód, która w organizmie miała dwa promile alkoholu. „Lepszy” był inny kierowca zatrzymany w Jeleniej Górze miał: 3 promile i zakaz kierowania pojazdami. Mimo akcji profilaktycznych, kontroli i przestrogi w postaci wypadków – wielu zmotoryzowanych wciąż sięga po wyskokowe napitki i trunki.

W miniony wtorek wieczorem ulicą Konstytucji 3 Maja w Karpaczu kobieta kierująca czerwonym oplem combo jechała po całej ulicy oraz o mały włos nie potrąciła pieszego – takiej treści zgłoszenie dostał oficer dyżurny policji.

– Funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Kolejowej w Karpaczu wskazany pojazd do kontroli drogowej. Kierującą okazała się 20-letnia mieszkanka Karpacza. Policjanci wyczuli od kobiety wyraźny zapach alkoholu. Miała również problemy z wysłowieniem się. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 2 promile – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

W trakcie kontroli okazało się, że 20-latka nie ma przy sobie żadnych dokumentów: ani prawa jazdy, ani dowodu osobistego , jak również ubezpieczenia. Pojazd został odholowany na parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kobiecie kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Dzień wcześniej około godziny 23.20 na ulicy Wrocławskiej w Jeleniej Górze policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego kierującego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca jechał wbrew zakazowi sądowemu.

Mężczyzna w styczniu był zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów również za jazdę po pijanemu. Podczas poprzedniej kontroli badanie na zwartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,44 promila i już wówczas 35-latek nie stosował się do wyroku zakazującego mu jazdę pojazdami. Mężczyzna poddał się wówczas dobrowolnie karze , którą uzgodniono na 8 miesięcy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata , 1500 zł grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami na 5 lat.

Tym razem również odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group