Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6318
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kierowcy blokują ulicę Jasną parkując wbrew prawu

Niedziela, 3 lutego 2013, 7:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lutego 2013, 7:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kierowcy blokują ulicę Jasną parkując wbrew prawu
Fot. Angela
– Codziennie ulica Jasna w Jeleniej Górze przy placówce City Banku zablokowana jest przez parkujące samochody – mówi Wojciech Drajewicz z Jeleniej Góry. – Kierowcy wyjeżdżający z Placu Ratuszowego i wjeżdżający tam nie mogą się minąć. Kłócą się i wygrażają sobie wzajemnie, manewrują po kilka minut, by przejechać. Prawie dochodzi tam do rękoczynów. W tym miejscu powinien być znak zakazu postoju – dodaje nasz Czytelnik. Służby drogowe tłumaczą, że znak już tam stoi, ale niewielu zna jego znaczenie.

Chodzi o fragment ulicy Jasnej w Jeleniej Górze na wprost wejścia do galerii handlowej, gdzie kierowcy notorycznie parkują przy krawężniku jezdni, mimo że nie jest to miejsce wyznaczone do parkowania. Według jeleniogórzanina, który zgłosił się do nas z tą sprawą powinien tam zostać postawiony znak zakazu parkowania. Służby drogowe wyjaśniają jednak, że taki znak jest tam zbędny.

- Nie ma potrzeby mnożenia znaków w tym miejscu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Na ulicy Jasnej jest znak „strefa zamieszkania”, ale jak widać niewielu kierowców zna jego znaczenie – dodaje.

Warto więc przypomnieć, że na terenie, gdzie taki znak stoi, obowiązuje m.in.: zakaz parkowania i postoju poza miejscami do tego wyznaczonymi, pierwszeństwo pieszego przed pojazdami i jego prawo do korzystania z całej szerokości drogi, dopuszczalna prędkość do 20 km/h czy możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat bez opieki osoby dorosłej.

- Potrzebny jest w tej sprawie ukłon w stronę straży miejskiej, by przez kilka dni z rzędu legitymowała osoby, które nie stosują się do znaku. W innym przypadku nie pomoże tam nawet kilka dodatkowych znaków – dodaje Jerzy Bigus.

Jak poinformował nas Czytelnik osobiście zgłosi sprawę strażnikom. Teraz pozostaje już więc czekać na efekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group