Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5769
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kierowca z Niemiec łamał przepis za przepisem

Czwartek, 30 września 2010, 12:42
Aktualizacja: 13:30
Autor: KMP
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, przekroczył dozwoloną prędkość, jechał pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu oraz bez włączonych świateł. „Dojechał” do policyjnego aresztu.

Mowa o 57-letnim obywatelu Niemiec, który wczoraj około godziny 20.40 mknął ulicą Wolności swoją hondą civic. Przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h.

Policjanci, którzy akurat stali przy ulicy Wolności z radarem, postanowili zatrzymać Niemca do kontroli drogowej. Kierujący jednak nie zareagował tylko przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. W trakcie jazdy kierowca, aby zgubić policjantów wyłączył światła, przez co dodatkowo stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po kilku minutach policjanci zatrzymali sprawcę. – W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna porusza się pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci za popełnione wykroczenia zaproponowali kierowcy mandat karny.
Kierujący odmówił przyjęcia mandatu wobec tego został zatrzymany w policyjnym areszcie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Niemiec odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie prędkości, kierowanie pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu oraz jazdę bez włączonych świateł. Grozi mu kara aresztu lub grzywna oraz utrata prawa jazdy i zakaz kierowania pojazdami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group