Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7204
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kierowca pijak wpadł dwa razy tego samego dnia

Wtorek, 23 grudnia 2008, 8:34
Aktualizacja: Środa, 24 grudnia 2008, 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kierowca pijak wpadł dwa razy tego samego dnia
Fot. ...
Mało było pijanemu 33–letniemu kierowcy nauczki, kiedy policjanci zatrzymali go i zabrali mu samochód oraz prawo jazdy. Poszedł do baru, aby się „dopić” i powtórnie usiadł za kierownicą innego auta. Miał pecha, bo spowodował kolizję i znów zajęła się nim policja.

Pierwszy raz wpadł na Osiedlu Robotniczym. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.
Policjanci zabezpieczyli od kierującego prawo jazdy, a auto, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę odholowano na najbliższy parking. Wszczęto również wobec 33-latka postępowanie karne za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia około godziny 19.45 kierujący samochodem marki Ford Mondeo na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu kierowcy i spowodował kolizję drogową. Jak się później okazało, sprawcą zdarzenia był wcześniej zatrzymany przez policjantów 33-letni jeleniogórzanin.

– Tym razem kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, po wcześniejszej kontroli drogowej mężczyzna topił smutki w jednym z jeleniogórskich barów, a następnie ponownie wsiadł po pijanemu do samochodu – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Tym razem kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postawiono mu zarzut dwukrotnej jazdy w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za te przestępstwa sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group