Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6720
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kiermasz Ozdób Wielkanocnych w Kowarach

Wtorek, 17 marca 2015, 7:56
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mea
Kowary: Kiermasz Ozdób Wielkanocnych w Kowarach
Fot. WTZ Kowary
Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, przy oddziale terenowym Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze, zorganizowali Kiermasz Ozdób Wielkanocnych, który odbył się w siedzibie WTZ. Do końca tygodnia można jeszcze kupić tam (budynek B przy ul. 1 Maja) piękne ozdoby.

- 30 uczestników naszych Warsztatów wykonało oryginalne i pracochłonne ozdoby podczas zajęć w pięciu pracowniach: plastycznej, rękodzielniczo-florystycznej, krawieckiej, tkacko-dziewiarskiej i komputerowej. Wykonali oni pisanki w różnorodnych technikach np. decoupage, na bazie filcu, czy zdobione ścinkami wełny, lnu i materiałami ekologicznymi. Były też zające i sowy z filcu, które można wykorzystać jako etui na telefon komórkowy, zające i baranki z siana i słomy, kartki świąteczne, obrazy z kamieniami i muszlami, kompozycje kwiatowe oraz wiosenne obrazy i ramki – wylicza Witold Musiałowski, kierownik WTZ w Kowarach.

Kiermasz odwiedziło wielu mieszkańców nie tylko Kowar, ale również mieszkańców regionu. Byli pracownicy Urzędu Miasta Kowary na czele z panią burmistrz Bożeną Wiśniewską, która z wielką sympatią wspiera działania WTZ.

Sami niepełnosprawni cieszyli się z kiermaszu i ciekawiło ich, jak podobają się ozdoby świąteczne przez nich wykonane, dlatego też zaglądali na kiermasz, by podejrzeć reakcję osób zwiedzających. - Sami mieli bowiem w czasie kiermaszu zajęcia, na których powstawały kolejne, interesujące prace. Widok zadowolonych osób, opuszczających kiermasz z kupionymi ozdobami, zachęciły uczestników Warsztatów do dalszej pracy – mówi Witold Musiałowski.

Pieniądze ze sprzedaży tych przedmiotów będą przeznaczone na organizację imprez integracyjnych oraz wycieczki dla uczestników WTZ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group