Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7743
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy wymienią latarnie?

Czwartek, 23 lipca 2020, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 25 lipca 2020, 9:19
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kiedy wymienią latarnie?
Fot. WAC
Kiedy zostaną zamontowane nowe latarnie uliczne przy ulicy Romera w Jeleniej Górze-Sobieszowie? - pyta nasz Czytelnik, pan Andrzej (dane do wiadomości redakcji).
Mieszkam w pobliżu i zauważyłem, że mimo iż prace przy wymianie trwają już od jakiegoś czasu, to nadal nie zostały one zamontowane. Co więcej, od kilkunastu dni przy tej inwestycji nic się nie dzieje - alarmuje jeleniogórzanin.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik jeleniogórskiego Urzędu Miasta - prace przy wymianie latarni przy ul. Romera przebiegają zgodnie z planem.

Harmonogramy robót przy wymianie oświetlenia ulicznego są tak układane, żeby nawet w okresie wymiany nie pozostawiać ulic całkowicie bez oświetlenia - wyjaśnia Cezary Wiklik. - W niektórych przypadkach dochodzi także czas na dostawę części sprzętu. Wykonawcy bowiem dokonują (co oczywiste) zamówień urządzeń po wygraniu przetargów.
W przypadku ulicy Romera gwarancja dostawy określona jest na okres 5 – 8 tygodni. Wykonawca robót chcąc przyspieszyć cykl. Wykonał prace ziemne, które nie wymagają posiadania latarń . Zdemontował ok. 2/3 punktów świetlnych chcąc utrzymać oświetlenie chociaż częściowo na czas remontu. Po dostawie latarń zainstaluje owe 2/3, potem wymieni pozostałe. Nowe lampy powinny być dostarczone w pierwszych dniach sierpnia wg oświadczenia producenta - informuje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
5
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
371
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group