Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 7530
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy wymienią latarnie?

Czwartek, 23 lipca 2020, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 25 lipca 2020, 9:19
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kiedy wymienią latarnie?
Fot. WAC
Kiedy zostaną zamontowane nowe latarnie uliczne przy ulicy Romera w Jeleniej Górze-Sobieszowie? - pyta nasz Czytelnik, pan Andrzej (dane do wiadomości redakcji).
Mieszkam w pobliżu i zauważyłem, że mimo iż prace przy wymianie trwają już od jakiegoś czasu, to nadal nie zostały one zamontowane. Co więcej, od kilkunastu dni przy tej inwestycji nic się nie dzieje - alarmuje jeleniogórzanin.

Jak informuje Cezary Wiklik, rzecznik jeleniogórskiego Urzędu Miasta - prace przy wymianie latarni przy ul. Romera przebiegają zgodnie z planem.

Harmonogramy robót przy wymianie oświetlenia ulicznego są tak układane, żeby nawet w okresie wymiany nie pozostawiać ulic całkowicie bez oświetlenia - wyjaśnia Cezary Wiklik. - W niektórych przypadkach dochodzi także czas na dostawę części sprzętu. Wykonawcy bowiem dokonują (co oczywiste) zamówień urządzeń po wygraniu przetargów.
W przypadku ulicy Romera gwarancja dostawy określona jest na okres 5 – 8 tygodni. Wykonawca robót chcąc przyspieszyć cykl. Wykonał prace ziemne, które nie wymagają posiadania latarń . Zdemontował ok. 2/3 punktów świetlnych chcąc utrzymać oświetlenie chociaż częściowo na czas remontu. Po dostawie latarń zainstaluje owe 2/3, potem wymieni pozostałe. Nowe lampy powinny być dostarczone w pierwszych dniach sierpnia wg oświadczenia producenta - informuje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
5
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group