Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9647
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy w końcu podjazd dla niepełnosprawnych?

Środa, 13 listopada 2013, 7:04
Aktualizacja: Czwartek, 14 listopada 2013, 7:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy w końcu podjazd dla niepełnosprawnych?
Fot. Angela
– Podjazd do siedziby Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze miał być gotowy do… maja 2011 roku, a tymczasem jak go nie było, tak nie ma – skarżą się osoby, które mają problem z poruszaniem się. Władze miasta zapewniają, że ten problem zostanie rozwiązany jeszcze przed zimą.

Wykonawca ma czas do końca listopada i odpowiada zainteresowanym: spokojnie, mamy czas, zdążymy!
Budowa podjazdu do obecnej siedziby KSON-u przy ul. Osiedle Robotnicze w Jeleniej Górze była jednym z warunków porozumienia przy zamianie poprzedniej siedziby przy ul. Grabowskiego na budynek po przychodni Vita. Dla „wózkowiczów” i osób poruszających się o kulach tych kilka schodków prowadzących do drzwi KSON-u jest barierą nie do pokonania. Często na rękach znoszą ich inni niepełnosprawni.

- Podczas zmiany naszej siedziby obiecano nam, że podjazd zostanie wykonany do maja 2011 roku, podobnie jak remont toalet z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, zejście do drogi ewakuacyjnej przy budynku czy wymiana zgniłych podłóg – mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. – Do dzisiaj nic nie zrobiono. Cieszy nas zapewnienie, że podjazd powstanie do końca listopada br., ale prace nawet nie ruszyły, a za moment będzie zima, przed którą musimy wymienić jeszcze drzwi wejściowe, by otwierały się zgodnie z kierunkiem narzuconym przez podjazd.

- Dzwoniliśmy wczoraj (12.11) do Kółka Rolniczego Siedlęcin, które wygrało przetarg na to zadanie i usłyszeliśmy, że mamy spokojnie czekać, bo firma ma czas do końca listopada i wyrobi się w czasie. Nasi wolontariusze wykonują nieodpłatnie prace wewnątrz budynku z materiałów przekazywanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, ale podjazdu czy zejścia do drogi ewakuacyjnej nie zrobimy – dodaje prezes S. Schubert.

Niepełnosprawni czekali już jednak tak długo, że trudno nie rozumieć ich zniecierpliwienia. Władze miasta tłumaczą natomiast, że szybciej nie można było tego zrobić.

- Realizacja tego zadania przeciągała się w czasie ze względu na przesunięcie terminu zakończenia przebudowy Osiedla Robotniczego, bo zwyczajnie nie było do czego doprowadzić tego podjazdu – tłumaczy Mirosława Dzika, wiceprezydent Jeleniej Góry, która zapewnia, że będzie on gotowy do zimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1038
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group