Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8153
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kibice Olimpii na sesji Rady Miasta: co ze stadionem?

Wiadomości: Kowary
Piątek, 7 czerwca 2013, 11:05
Aktualizacja: 0:28
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
Beniaminek z Kowar szturmuje IV–ligę i jest coraz bliżej bram do wyższej klasy rozgrywkowej. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta kibice postanowili zapytać władze czy dotrzymają obietnic związanych z remontem stadionu.

W porządku obrad 52. sesji RM nie było spraw związanych z sekcją piłkarską Olimpii Kowary, ale kibice postanowili wziąć udział w zebraniu, by na dwa dni przed arcyważnym meczem z Piastem Żmigród uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Sprawę poruszono w ostatnim punkcie obrad - w sprawach różnych.

Obecnie stadion przy ul. Karkonoskiej nie spełnia wymogów licencyjnych na grę w III-lidze, ale władze miasta złożyły do Ministerstwa Sportu projekt obejmujący budowę trybuny, ogrodzenia, sektoru gości z osobnym wejściem oraz bieżni. Budowa miałaby się odbyć przy 50% udziale finansowym Miasta, drugą połowę ma sfinansować Ministerstwo. Wniosek złożono na początku maja, a na odpowiedź trzeba czekać do 3 miesięcy.

Awans drużyny będącej obecnie najlepszą wizytówką promocyjną Kowar jest na wyciągnięcie "ręki", kibice chcieli usłyszeć zapewnienia burmistrza Mirosława Góreckiego czy, w razie braku dofinansowania z Warszawy, Miasto zdecyduje się na niezbędną dla zespołu inwestycję. W odpowiedzi burmistrz rozwijał się o swoim zamiłowaniu do siatkówki, mówił również, że piłka nożna/ sport nie jest jedyną dziedziną, w którą miasto musi inwestować i nie jest w stanie sfinansować remontu samodzielnie, ale wierzy, że otrzymają pomoc od ministry Muchy.

- Będzie nam wstyd jak w sobotę przyjadą kibice gości i będą musieli stać w błocie. Są zwierzęta, które lubią taplać się w błocie - mówił jeden z kibiców.

- Są to odpowiedzi wystarczające na ten czas. Czekamy na decyzję Ministerstwa Sportu, ale zaraz te pytania były po to, żeby uzyskać deklarację od pana burmistrza, że w momencie kiedy nie dostaniemy tych 50% dotacji z ministerstwa, to stadion będzie wybudowany za mniejsze pieniądze i będzie spełniać wymogi licencyjne - podsumował radny, Artur Wrona.

Już w sobotę, 8.czerwca o godz. 17:00 liderująca w tabeli Olimpia podejmie wicelidera Piasta Żmigród. Już teraz zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Karkonoskiej oraz na nasz portal, gdzie przeprowadzimy relację tekstową "na żywo".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~18 sqandal 7-06-2013 11:55
panie burmistrzu , staraj się pan , niedlugo wybory więc należy zadbac o glosy a budowa stadionu napewno panu da potrzebną ilośc glosów na następna kadencje
~eh 7-06-2013 12:27
on nie spełnia warunkó na IV ligę, a co dopiero na III...
~Oli 7-06-2013 12:29
Ja myślę że nas, kibiców, w mieście jest tylu że przy niespełnionej obietnicy wystarczy by obalić Góreckiego w następnych wyborach i wybrać na to stanowisko jakiegoś piłkarza a nie siatkarza. Jak pokazuje nasz sobotni rywal ze Żmigrodu człowiek z pasją na stanowisku potrafi zdziałać cuda przy wsparciu UE i jak na 6-cio tysięczne miasto stadion mają na prawdę rewelacyjny. Musimy to ruszyć!
~kibic 7-06-2013 13:41
następne wybory MY kibice wygramy i zamienimy się miejscami przy stole zostawimy tylko tego jednego z 20 zdjęcia! hej
hassassyn 7-06-2013 14:15
Dzięki, że przyszliście na sesję. Pozdrawiam. Widzimy się w sobotę.
~ 7-06-2013 14:25
CHYBA OLIMPIA JAK AWANSUJE BĘDZIE GRAĆ W JELENIEJ GÓRZE NA ZŁOTNICZEJ
~fret 7-06-2013 23:03
tyle mamy kibiców w Kowarach , widać to na meczach , a na to spotkanie przyszło parę osób . Czyżby nie byli zainteresowani tym że by ten stadion był taki jak powinien , sam Arczi wszystkiego nie załatwi .......... SIARA !!! a tak ładnie krzyczycie na meczach , a w Urzędzie Miasta nie było komu !!!!
~do freta 7-06-2013 23:57
a moze sie pracuje madralo i nie mozna podejsc!!
~Kowarzanka 8-06-2013 11:23
Całą tą klikę powinni zmienić,ja na załatwienie mojej sprawy czekam od 6 m-cy.Jedni odsyłają do drugich a rączka rączkę myje.Śmiechu warte i żenujące,brak słów na ich opieszałość
~ja 8-06-2013 13:50
on by dał,ale c...nom....w następnych wyborach niema szans bo teraz wygra ktoś z c...nów
~kocur 8-06-2013 16:08
przemalowac kazdego z naszych graczy czarna pasta do butow to zbuduje nam old trafort!!!
~kibic 8-06-2013 21:26
Sprawa jest oczywista dla mnie , ale nie dla urzędasów - Olimpia gra mecze w Jeleniej Górze na ul. Złotniczej na zmianę z Karkonoszami. Stadion spełnia wymogi i będzie żył a nie umierał. A może by tak pójść na bardziej odważną współpracę klubów i samorządów dla dobra regionalnej piłki !!! Polacy dogadajcie się !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group