Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 5746
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kibice Olimpii na sesji Rady Miasta: co ze stadionem?

Piątek, 7 czerwca 2013, 11:05
Aktualizacja: 0:28
Autor: Przemo
Kowary: Kibice Olimpii na sesji Rady Miasta: co ze stadionem?
Fot. Tomasz Raczyński
Beniaminek z Kowar szturmuje IV–ligę i jest coraz bliżej bram do wyższej klasy rozgrywkowej. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta kibice postanowili zapytać władze czy dotrzymają obietnic związanych z remontem stadionu.

W porządku obrad 52. sesji RM nie było spraw związanych z sekcją piłkarską Olimpii Kowary, ale kibice postanowili wziąć udział w zebraniu, by na dwa dni przed arcyważnym meczem z Piastem Żmigród uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Sprawę poruszono w ostatnim punkcie obrad - w sprawach różnych.

Obecnie stadion przy ul. Karkonoskiej nie spełnia wymogów licencyjnych na grę w III-lidze, ale władze miasta złożyły do Ministerstwa Sportu projekt obejmujący budowę trybuny, ogrodzenia, sektoru gości z osobnym wejściem oraz bieżni. Budowa miałaby się odbyć przy 50% udziale finansowym Miasta, drugą połowę ma sfinansować Ministerstwo. Wniosek złożono na początku maja, a na odpowiedź trzeba czekać do 3 miesięcy.

Awans drużyny będącej obecnie najlepszą wizytówką promocyjną Kowar jest na wyciągnięcie "ręki", kibice chcieli usłyszeć zapewnienia burmistrza Mirosława Góreckiego czy, w razie braku dofinansowania z Warszawy, Miasto zdecyduje się na niezbędną dla zespołu inwestycję. W odpowiedzi burmistrz rozwijał się o swoim zamiłowaniu do siatkówki, mówił również, że piłka nożna/ sport nie jest jedyną dziedziną, w którą miasto musi inwestować i nie jest w stanie sfinansować remontu samodzielnie, ale wierzy, że otrzymają pomoc od ministry Muchy.

- Będzie nam wstyd jak w sobotę przyjadą kibice gości i będą musieli stać w błocie. Są zwierzęta, które lubią taplać się w błocie - mówił jeden z kibiców.

- Są to odpowiedzi wystarczające na ten czas. Czekamy na decyzję Ministerstwa Sportu, ale zaraz te pytania były po to, żeby uzyskać deklarację od pana burmistrza, że w momencie kiedy nie dostaniemy tych 50% dotacji z ministerstwa, to stadion będzie wybudowany za mniejsze pieniądze i będzie spełniać wymogi licencyjne - podsumował radny, Artur Wrona.

Już w sobotę, 8.czerwca o godz. 17:00 liderująca w tabeli Olimpia podejmie wicelidera Piasta Żmigród. Już teraz zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Karkonoskiej oraz na nasz portal, gdzie przeprowadzimy relację tekstową "na żywo".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
907
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group