Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4083
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: KD zmodernizują szynobusy

Wtorek, 29 września 2020, 8:03
Autor: WAC
Region: KD zmodernizują szynobusy
Fot. KD
Spółka Koleje Dolnośląskie ogłosiła przetarg na wykonawcę kompleksowych przeglądów najwyższego rzędu P5, dwóch spalinowych autobusów szynowych, serii SA109, wyprodukowanych przez firmę Kolzam.

Przeglądy P5 należą do najwyższego poziomu przeglądów pojazdów kolejowych. Swoim zakresem obejmują pełny demontaż podzespołów i zespołów z pojazdów dla ich szczegółowego sprawdzenia oraz naprawy lub wymiany elementów zużytych bądź uszkodzonych na fabrycznie nowe. Koleje Dolnośląskie przewidują możliwość rozszerzenia zamówienia o wykonanie dodatkowych prac wykraczających poza zakres przeglądu, a które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa podróży oraz komfortu pasażerów.

Pojazdy, których serwisem zainteresowane są Koleje Dolnośląskie zostały wyprodukowane w 2004 roku, a od 2009 roku służyły pasażerom przewoźnika. Pociągi obsługiwały m.in. linie z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego i Lubawki. Jednorazowo na pokład mogą zabrać ponad 170 pasażerów, z czego miejsc siedzących jest 73. Spalinowe zespoły trakcyjne 212M serii SA109 były produkowane seryjnie w latach 2003 – 2005 w Raciborzu. W założeniu miały stać się najliczniejszą grupą autobusów szynowych. Zbudowano jednak tylko 10 pojazdów z uwagi na zawieszenie działalności zakładów Kolzamu, które je produkowały. 

Wielki projekt zakupu nowych pociągów, jaki obecnie realizujemy nie sprawia, że zapominamy o tym, czym dysponujemy obecnie – informuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. - Chcemy mieć możliwość eksploatacji każdego pojazdu z naszej floty, nawet jeżeli jego głównym przeznaczeniem będzie rola rezerwy taborowej. Dlatego podjęliśmy decyzję żeby przystąpić do P5 dwóch autobusów szynowych SA109, tzw. Kolzamów, które od kilku lat nie jeżdżą. Lista powracających usterek w tych pojazdach była długa ale dzięki planowanemu przeglądowi, obejmującemu wyeliminowanie problemów, z jakimi borykały się Kolzamy, damy im nowe życie.

Twoja reakcja na artykuł?

22
67%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
9%
Smuci
1
3%
Złości
4
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
498
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group