Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8227
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: KD zawiesza pociągi międzynarodowe

Sobota, 26 grudnia 2020, 6:02
Autor: WAC
Region: KD zawiesza pociągi międzynarodowe
Fot. WAC
Od poniedziałku (28.12) Koleje Dolnośląskie wstrzymują ruch pociągów transgranicznych w regionie. Zmiany to efekt trwającego stanu zagrożenia epidemicznego.

Decyzja o czasowym wstrzymaniu kursowania pociągów to efekt porozumienia z organizatorami ruchu w regionach przygranicznych Czech i Niemiec oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie.

Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu połączeń międzynarodowych po konsultacji z władzami samorządowymi – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, która wymusza na nas konieczność wprowadzania zmian w rozkładzie. Zachęcamy pasażerów do sprawdzania rozkładów jazdy przed podróżą.

Pociągi nie będą kursować w sumie na trzech liniach transgranicznych. Wprowadzone zmiany obejmą połączenia ze Zgorzelca do Goerlitz oraz z Międzylesia do Lichkova. Utrzymane zostaje zawieszenie kursowania pociągów na linii ze Szklarskiej Poręby do Harrachova, które zostało wprowadzone wraz z nowym rozkładem jazdy. Wyjątkiem są dwa odcinki, które będą obsługiwane zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Z przyczyn technicznych, ruch pociągów zostanie utrzymany na odcinkach Zasieki – Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec.

Twoja reakcja na artykuł?

8
22%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
12
32%
Smuci
6
16%
Złości
7
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
831
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group