Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6748
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: KD z dofinansowaniem na budowę hali serwisowej

Czwartek, 19 listopada 2020, 7:00
Autor: WAC
Region: KD z dofinansowaniem na budowę hali serwisowej
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie otrzymają dofinansowanie w wysokości 30,5 miliona złotych, ze środków unijnych, na rozbudowę swojego zaplecza technicznego. Fundusze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.
Przygotowaliśmy bardzo merytoryczny projekt, dobrze wpisujący się w założenia RPO – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. - Cieszymy się, że został on wysoko oceniony i udało nam się te środki pozyskać. Rozbudowa naszej bazy serwisowej jest drugą kluczową dla przyszłości Kolei Dolnośląskich inwestycją, która razem z realizowanym właśnie zakupem nowego taboru jeszcze bardziej zdynamizuje rozwój spółki – dodaje prezes KD.

Inwestycja ma zapewnić dolnośląskiemu przewoźnikowi samodzielność w zakresie realizowania przeglądów technicznych. Nowa hala główna w Legnicy będzie posiadać cztery tory serwisowe o długości 120 metrów, z których jeden będzie dedykowany na całoroczną, nowoczesną myjnię automatyczną. Koleje Dolnośląskie chcą wyposażyć się także w m.in. tokarkę podtorową, instalację do opróżniania nieczystości oraz nową stację paliw.

W sierpniu spółka rozstrzygnęła postępowanie na wybór pracowni architektonicznej, która zaprojektuje halę serwisową. Prace nad projektem już trwają, a pełna dokumentacja ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku. Przystąpienie do prac budowlanych spółka zaplanowała na trzeci kwartał 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group