Środa, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6378
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kawałki dachu spadły blisko przechodniów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 1 grudnia 2008, 15:50
Aktualizacja: 15:51
Autor: Angela
Fot. Angela
Z budynku numer 11 przy ulicy Klonowica wiatr zerwał kawałki blachy i papy z elementami belek i kilkucentymetrowych gwoździ. Wszytko to runęło na chodnik przed budynkiem.

Chwile grozy przeżyli dzisiaj piesi, którzy rano przechodzili ulicą Klonowica w okolicach budynku numer 11, którego zarządcą jest ZGL „Północ”. Silny podmuch wiatru wyrwał ze spróchniałego dachu kawałki drewnianych belek i duże kawałki blachy z gwoździami. Druga część blachy zwisała nad głowami przechodniów. Na miejsce wezwano straż miejską, która zabezpieczyła chodnik. Strażacy natomiast usunęli wiszące w powietrzu zagrożenie.

W sumie uszkodzone zostało około pięć metrów kwadratowych dachu – powiedział nam jeden ze strażaków. Gdyby te kawałki blachy spadły na przechodniów z pewnością skończyłoby się to tragedią.

Podobny stan dachu i elewacji ma około siedemdziesiąt procent budynków zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. Na ich remonty od lat nie ma pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~J.G. 1-12-2008 18:03
To za co ludzie płacą tak koszmarny czynsz ? Może na pracowników ZGL ?
~Tee 1-12-2008 18:44
Strażnicy miejscy powinni ukarać dyrektora ZGL Północ mandatem,( a jak nie przyjmie mandatu, to skierować sprawę do sądu) za spowodowanie zagrożenia dla społeczeństwa poprzez zaniedbanie. I tu nie jest żadna znikoma szkodliwość, bo jest zagrożenie życia. Ciekawe czy się odważą. Ale sam komendant może by się odważył, bo ma tu czarno na białym. A świadkowie na pewno się znajdą. Choćby strażacy, którzy usuwali te blachy, co spadły z dachu. Moim zdaniem powinni to zrobić. Bo jak tego nie zrobią, to ... niech każdy sobie dopisze co uważa w tym miejscu.
~jelonekM 1-12-2008 19:43
Cegła na 1 Maja , płot przy wykopaliskach ,dach na Klonowica . Mości dobrodzieje miasto nam się sypie a wy śpicie?
~ciepliczanin 1-12-2008 21:00
ciekawe kiedy w Cieplicach zawali sie rudera przy Placu Zdrojowym, przeciez to juz dach "fruwa" po ulicy jak lepiej wieje , ciekawe co i komu spadnie na głowę................Moze zapobiegnie temu ZGL Południe????
~ 1-12-2008 21:33
Ostatnio dumy i przepełniony lokalnym szowinizmem oprowadzałem moich gości z Gdańska po Jeleniej Górze.Kiedy jechaliśmy ulicą Wojska Polskiego od moich gości usłyszałem : Boże jak tu kiedyś musiało być pięknie , a jak jest brudno i brzydko.Zrobiło mi się smutno, ale niestety oni mieli rację....Czy naprawdę w naszym mieście na nic nie ma pieniędzy?Domy-zabytki się walą,ulicę dziurawe,hale sportowe,baseny,kina ...szkoda słów ...można tak bez końca...Co robią Panowie Obrębalski, Łużniak i cała wataszka z Ratusza?
~widać 1-12-2008 22:17
W tych ciężkich czasach tylko na Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej można Jeszce liczyć reszta to jacyś nieudacznicy lub lenie
~Sabath 1-12-2008 22:27
myślałem że jak spadnie na kogoś ważnego to będziecie pisać :) tak dalej trzymać każdy jest takim samym człowiekiem czy radny czy nie radny
~~Emeryt 2-12-2008 1:15
No a co z tym "Planem rewitalizacji ul. Wojska Polskiego" ? Nawet biuro funkcjonowało przez jakiś rok - ktoś brał pensję z kieszeni podatników, coś może ktoś wie? Jakby już po wyborach długo a tu blachy lecą na łeb rzeszy turystów odwiedzających Jelonkę. Po co było pieprzyć dyrdymały bez poparcia.
~Trzy grosze... 2-12-2008 1:19
...jak to co robia panowie z Ratusza? kroluja na wysokich pozycjach rankingowych... gdyby zle wywiazywali sie ze swoich obowiazkow, to nigdy by sie tam nie dostali!!!
~ 2-12-2008 7:24
co robi ulubiony i podziwiany starosta....
~MieszkankaWojskaPolskiego 2-12-2008 9:17
do Emeryta - nie będzie rewitalizacji Prezydent odsunął Aleję Wojska Polskiego z projektu rewitalizacji Jeleniej Góry, za to tereny Młynówki będą odnawiane - być może Pekin też, bo ul. Lwówecka jest na liście rezerwoweych obiektów. To była decyzja Prezydenta i Rady Miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group