Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5803
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Katolickie gimnazjum rozpoczęło rok szkolny

Wtorek, 17 września 2013, 5:11
Aktualizacja: Środa, 18 września 2013, 7:35
Autor: Org
Jelenia Góra: Katolickie gimnazjum rozpoczęło rok szkolny
Fot. Organiatorzy
W niedzielę (15.09), odbyła się uroczysta inauguracja drugiego już roku szkolnego w pierwszej i jak dotąd jedynej katolickiej szkole, działającej w Jeleniej Górze – Publicznym Katolickim Gimnazjum u św. Pankracego.

Spotkanie prowadził nowy dyrektor szkoły ks. dr Mariusz Majewski, który przywitał obecnych na tej uroczystości. Wśród zaproszonych gości witano m.in.: biskupa legnickiego Stefana Cichego, dziekana jeleniogórskiego i proboszcza Bazyliki Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze ks. Bogdana Żygadłę, posłankę Marzenę Machałek, władze miasta.

Szczególnie serdecznie przywitani zostali pedagodzy, pracownicy szkoły oraz główni bohaterowie uroczystości – uczniowie. Wśród nich główna rola przypadła pierwszoklasistom, którzy powiększyli społeczność szkolną o kolejne dwie klasy. Tym samym, szkoła liczy obecnie 60 uczniów.

Podobnie jak w roku ubiegłym, inauguracja w gimnazjum katolickim wiązała się z rozpoczęciem III Tygodnia Wychowania, który w tym roku przeżywany jest w Polsce pod hasłem: „Wychowujemy do wartości. Aby budowali życie na Skale”. Uroczystość uświetnili swoimi występami sami uczniowie, wykonujący wspólnie piosenki i recytujący wezwania, adresowane do siebie, do rodziców i pedagogów. Aby tworząc społeczność szkolną przyświecała im wiara, nadzieja i miłość – wartości, na których zbudowane jest szkolnictwo katolickie.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Biskup Legnicki Stefan Cichy życzył uczniom radości w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków i nadziei, bez której jakiekolwiek wychowanie traci swój sens, w szczególności wychowanie do świętości. Posłanka Marzena Machałek gratulowała funkcjonowania i rozpoczęcia kolejnego roku nauki w szkole, która na tle zmian, jakie dotykają polską oświatę, gwarantuje nauczanie prawdziwych wartości. Na zakończenie wszystkim pierwszoklasistom wręczone zostały torby szkolne z wyhaftowaną tarczą i nazwą ich placówki.

Zwieńczeniem inauguracji roku szkolnego 2013/2014 w Publicznym Katolickim Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze była msza św. w bazylice jeleniogórskiej, pod przewodnictwem biskupa legnickiego, podczas której okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Jarosław Kowalczyk – dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (132) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group