Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7231
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Katastrofa przy Orlenie

Środa, 29 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 29 sierpnia 2007, 6:57
Autor: Angela
Dolny Śląsk: Katastrofa przy Orlenie
Fot. Archiwum
Wraki aut, zabici i ranni, ratowani przez pogotowie i helikopter.

To na szczęście nie poważny wypadek, ale pozorowana akcja, którą będzie można zobaczyć w sobotę, 1 września na parkingu stacji Orlen w Boguszynie na trasie między Bardem Śląskim a Kłodzkiem.

Celem heppeningu jest uświadomienie kierowcom skutków niebezpiecznej jazdy, nauka pierwszej pomocy medycznej oraz informowanie o celach i założeniach programu w ramach programu bezpieczna ósemka.
Organizatorzy zapraszają wszystkich Dolnoślązaków.

– Z dwóch stron dojazdowych do parkingu stacji paliw Orlen zainscenizowane zostaną wypadki samochodowe – mówi Marcin Hołota, organizator przedsięwzięcia.
Będą wraki aut i upozorowani ranni. Autentyczności wydarzeniu dodadzą służby ratunkowe, które w tym czasie zaplanowały realizację ćwiczeń. Będzie też helikopter.

Prędkość na całym odcinku drogi krajowej numer 8 między Kłodzkiem a Bardem zostanie w tym dniu ograniczona, a ruchem kierować będą policjanci. O tym, że wypadki to symulacja kierowcy dowiedzą się z billboardów rozstawionych po obu stronach jezdni.

Na poboczach pojawią się też tablice informujące o skutkach niebezpiecznej jazdy: liczbie kolizji, wypadków i potrąceń, osobach rannych i zabitych na polskich drogach.

– Kierowcy mijający miejsce akcji będą zachęcani przez organizatorów do zjechania na pobliski parking, gdzie w namiotach realizowane będą działania edukacyjne – zachęca Marcin Hołota. Ratownicy medyczni będą tu uczyć zasad przeprowadzania pierwszej pomocy. Na specjalnym wraku samochodowym pokażą również jak postępować z kierowcą lub pasażerem uwięzionym wewnątrz rozbitego auta.

W jednym z namiotów prezentowane będą najnowocześniejsze urządzenia poprawiające bezpieczeństwo na drogach. Za pomocą laserowych fotoradarów będzie tu można samodzielnie zmierzyć prędkość jadących drogą samochodów. Na parkingu będzie też rozstawiony tor gokartowy, z którego bezpłatnie będzie mógł skorzystać każdy, kto przejdzie cały cykl szkoleń dostępnych na parkingu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group