Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4970
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kasa za symbol

Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 8:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kasa za symbol
Fot. Archiwum
Wymyśl logo miasta – możesz wygrać pieniądze.

Ponad sto projektów nowego logo miasta nadesłali uczestnicy konkursu ogłoszonego przez magistrat. Pula nagród to dziesięć tysięcy złotych do podziału dla pomysłowych, których prace zyskają uznanie w oczach kapituły.

Skład jury powołał Marek Obrębalski. W gronie sędziów zasiedli w większości urzędnicy i przedstawiciele mediów jeleniogórskich.

Z opublikowanej przez magistrat listy jedynie dwie osoby spośród członków kapituły zajmują się sztuką profesjonalnie. To Janina Hobgarska, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych oraz Edyta Kulla, plastyczka związana z Jeleniogórskim Centrum Kultury

Zwycięska praca ma zostać wyłoniona 6 września. Logo ma nawiązywać do 900-lecia Jeleniej Góry. Jubileusz miasto obchodzi w przyszłym roku, ale do dziś nie ma nawet ramowego programu tego święta, a budżet zostanie określony w październiku, kiedy większość potencjalnych sponsorów zamknie już finansowe plany na przyszły rok.

<b> Ratusz wybiórczy </b>
Nie ma przedstawicieli Jelonki.com w kapitule oceniającej propozycje na logo miasta z okazji 900-lecia przypadającego w przyszłym roku. Naszego portalu i tygodnika zabrakło na plakacie informującym o 49. Wrześniu Jeleniogórskim.

Nie chodzi tu o nas, jako redaktorów i pracowników portalu i tygodnika, ale o rzesze Internautów, którzy codziennie odwiedzają naszą stronę, aby poznać wieści z miasta i okolic. Nie są one zawsze lukrowane. Może dlatego niezbyt podobają się urzędnikom?
Czy o wybiórczości zdecydowała złośliwość ratusza, czy brak wiedzy na temat mediów, które piszą o mieście? Tego nie wiemy. Pozostanie to sekretem prezydenckich gabinetów.

My zapewniamy zarówno jeleniogórskich samorządowców, jak i Czytelników oraz Internautów, że postaramy się jak najlepiej przekazywać informacje związane z wrześniowym świętem miasta oraz nadchodzącym jubileuszem.
Konrad Przezdzięk

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group