Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4880
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karuzela z imprezami. Jak planować, jak informować?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 marca 2011, 14:39
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
Wbrew przekonaniom wielu, życie kulturalne naszego miasta obfituje w wydarzenia.

Bywa jednak, że brakuje spójnego systemu powiadamiania o nich i nie pomagają w tym nawet nowoczesne środki komunikacji. Dlaczego tak się dzieje i czy są sposoby, by temu zaradzić? O tym rozmawiają w kolejnym programie „Uwagi na marginesie” Piotr Iwaniec i Konrad Przezdzięk

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Czarownica 4-03-2011 19:41
Drogi oserwatoorze, tu nie tyle chodziło o brak informacji, ile o brak koordynacji. Już kto jak kto, ale Tejo zawsze stara się rzetelnie informować czytelników portalu! Robi co może i nawet jeszcze więcej.
~Kubicusss 4-03-2011 22:07
Zawiła wszystko zlikwiduje jak Kononowicz
~wyborca 5-03-2011 8:43
robi sie jedno wielkie miasto policyjne panie ZAWIŁA czasy komuny minęły bezpowrotnie!!!!!!!
~kiko 6-03-2011 12:17
już nie długo :)
~piko 8-03-2011 7:51
Zamontować dwa 4 ekrany informacyjne 1/ W centrum miasta, 2/ w Cieplicach i 3/ Sobieszów 4/ Zabobrze Połączyć je z promocją wydarzeń w całym mieście i nawet w pobliżu aby ludzie wiedzieli co się dzieje. Bo nie każdy też ślęczy przed komputerem, albo przegląda gazety.
~Orkan 8-03-2011 19:07
Piko popieram Twój pomysł. Pico bello.
~ja 10-03-2011 15:26
A gdzie w tym wszystkimWydział Kultury Urzedu Miejskiego ? To tam powinny być koordynowane imprezy. To wina urzedników, jak zwykle. Jakie państwo policyjne ?! O co chodzi, Panie Wyborco?
kazimierzp 10-03-2011 19:48
Wszystkie redakcje, osoby uczestniczące w życiu kulturalnym, instytucje zajmujące się imprezami dostają na maila pod koniec poprzedzającego miesiąca dokładny grafik imprez. Co z tymi informacjami robią? A to trzeba się ich zapytać! Narzekania o braku ogólnej informacji? Jak się ma internet, jeżeli czyta się drukowaną prasę, jeżeli słucha się lokalnego radia, ogląda się lokalne programy telewizyjne to na brak informacji nie można narzekać! Jeżeli?!? Chyba że czekamy na informację o koncercie gwiazdy z najwyższej półki, to się nie doczekamy bo na to podatników kotliny nie stać! Bo to my dofinansowujemy koncerty, ale na nie nie chodzimy, a potem często narzekamy.
~mariobros 12-03-2011 13:51
tak bardzo Pan TEJO narzeka na to, że nikt nikogo nie informuje, a tymczasem o powstaniu stowarzyszenia młodych ludzi JAK i wieczorze inaugurującym działalność stowarzyszenia JAK pod kierunkiem Pawła Krzaczkowskiego zdaje się nie chciał Pan informować z powodów znanych tylko Panu. Proszę więc nie mówić, że nikt Pana i redakcji nie informuje o ciekawych imprezach i błagam, nie mówmy już, że młodym się nie chce nic robić i stoją pod bramą plując na chodniki bo gdy chcą coś robić i zainteresować wszystkich swoimi pomysłami to niestety Pan z ideologicznych powodów nie informuje o tym odwiedzających portal jelonka.com mieszkańców miasta i okolic. Ma Pan do tego prawo i nie mam tutaj do Pana pretensji ani żalu, nawet podziwiam za pracowitość, ale niech Pan będzie krytyczny także wobec siebie i powie, że o pewnych imprezach Pan nie informuje bo zwyczajnie nie chce, bo zwyczajnie czyjeś poglądy Panu mogą nie pasować. Jeśli się mylę to proszę o odpowiedź na forum. Pozdr
TEJO 12-03-2011 14:27
do Mariobros - Tak, ma Pan rację - nie informowaliśmy o pretezentacji JAK, bo JAK wybrała sobie innego patrona medialnego, więc nie był (a przynajmniej nie jest) to powód znany tylko mnie. Poza tym z tego, co mi mówiono, nie uskarżano się na brak frekwencji, a co za tym idzie - na brak informacji, a Pana głos jest pierwszym na ten temat choć od tamtej imprezy minął rok i około trzech miesięcy. Dodam, że była to bodaj pierwsza i ostatnia prezentacja JAK (nie licząc programu artystycznego podczas Toastu Noworocznego w 2010 roku w Hotelu Mercure). Poza tym, ja wcale nie mówię, że młodym się nic nie chce robić, wręcz przeciwnie - mówię i piszę, że chce im się robić. Jeśli wspominam o marazmie to nie jako o regule, ale smutnym wyjątku. pozdrawiam! Konrad P.
~mariobros 12-03-2011 14:58
jasne jasne.....:)
~Anna K. 13-03-2011 15:43
Panie Red. TEJO, ale chyba czym innym jest patronat medialny a czym innym informacja w mediach? Tak mi się przynajmniej wydaje. Argument z frekwencją też wydaje mi się cokolwiek dziwny. Czy na tej samej zasadzie nie informujecie o wszystkich wydarzeniach w regionie, które cieszą się dużą frekwencją, a więc także - idąc tokiem pańskiego rozumowania - mając dobrą informację w innych miejscach? Pozdrawiam
TEJO 13-03-2011 16:06
Pani Anno, informacja o wydarzeniach to nie tylko media! Mamy słupy ogłoszeniowe, witryny sklepów, rozmowę i wreszcie tak ostatnio modnego facebooka. Tych źródeł jest bardzo dużo, tyle że niektóre z nich wymagają dostrzeżenia. Tę uwagę odnoszę także do siebie, bo wiele rzeczy i mnie ulatuje. W dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego kwestia JAK okazuje się istotna po prawie 14 miesiącach zupełnej ciszy o stowarzyszeniu. Ale nie wnikam już w to. Życzę owocnego tygodnia! Konrad P.
~Anna K. 13-03-2011 16:42
Panie Redaktorze, ale w czym problem? Z wypowiedzi Mariobrosa wynika, że JAK dostrzegł "Jelonkę". Jeśli zaś "Jelonka" nie chciała dostrzec JAK, argumentując (tak jak Pan teraz), że jest wiele innych miejsc informowania, to skąd teraz te narzekania na brak informacji od organizatorów?
~Chyczy 13-03-2011 16:48
Iwan zmien partnera
TEJO 13-03-2011 16:58
Pani Anno - kończąc wątek dyskusji o JAK przyznaję Pani rację: Jelonka nie napisała o tym stowarzyszeniu. Z perspektywy widzę, że nie było to słuszne, choćby dlatego, że ten wątek wyszedł teraz. Z drugiej strony nie sądzę, aby brak informacji u nas JAK-owi i jego sympatykom zaszkodził, bo na wydarzenie dotarli bez naszej "pomocy". Dobrego tygodnia!
~lkinox 16-03-2011 8:22
o iprezach klubowych nie ma mowy, bo klubów w Jeleniej poprostu nie ma. Koncertów jest coraz więcej co można oceniać na plus. W końcu nie każdy jest fanem muzyki orgnowej bądź filharmoni. Miasto najlepiej obejrzeć o godzinie 20-22. Pustki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group