Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4050
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karta czipowa zamiast indeksu

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 23 lutego 2009, 8:46
Aktualizacja: 12:26
Autor: TEJO
Czy w przyszłości podczas immatrykulacji studentom będą uroczyście wręczane karty czipowe? Na zdjęciu jeszcze tradycyjne przyjęcie w grono żaków młodzieży z pierwszego roku Kolegium Karkonoskiego.
Fot. TEJO
Najważniejsza książeczka dla studentów powoli odchodzi w niebyt. Niebawem zostanie zastąpiona plastykową kartą przypominającą dowód osobisty.

O kresie indeksów, z którymi styka się każdy student i które stanowią symbol jego statusu, szeroko pisze Polska Gazeta Wrocławska. Niebawem kandydaci na słuchaczy wyższych uczelni będą walczyć nie o indeksy, ale o karty czipowe z zakodowanymi w nich danymi.

Mają łączyć w sobie funkcje indeksu, legitymacji studenckiej, karty bibliotecznej a w niektórych miastach także biletu komunikacji miejskiej. – Jedną z pierwszych takich szkół może być Politechnika Wrocławska, której władze już zadeklarowały, że po spełnieniu kilku warunków uczelnia może nie wydawać indeksów już od października tego roku – czytamy w dzienniku.

Tak oto dokument, który nie zmieniał się przez dziesięciolecia, powoli odchodzi do lamusa. Zastąpienie indeksu czipem na pewno rozwiąże wiele problemów natury administracyjnej. Utrudni też życie nieuczciwym żakom, którzy fałszowali wpisy. Ale – jak podkreślają rozmówcy PGWr – z kartą magnetyczną pryśnie czar studiowania, a do archiwów domowych nie będą trafiały już książeczki z wypisanymi ocenami i zaliczeniami. Karta czipowa bez specjalnego czytnika będzie bowiem zupełnie bezużyteczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ziooooooooooom 23-02-2009 9:03
Z jednej strony wygoda, ale co to za studiowanie bez indeksu, zero magii wpisów, zero historii
mesjah 23-02-2009 10:07
...ale ile mozliwosci dla hakerów niesie taki czytnik magnetyczny czy tam elektroniczny:D
~student 23-02-2009 11:25
może obędzie się przynajmniej bez stania w kolejkach po wpisy do prowadzących... co jest największą zmorą PWr!!a pole do popisu dla hakerów... dobre dobre :) na PWr już jest wprowadzony system elektronicznego "dziekanatu", indeksu etc. Oczywiście jest kulawy, ma masę błędów i utrudnia wszystko póki co, ale kierunek dobry. Kilka lat i dopracują :D ale pole do popisu hakerzy już mają :)
~Żołnierz NSZ 23-02-2009 11:42
Karta z czipem RFID - puzzle się układają , następny będzie dowodzik osobisty w rączce albo na czole (pod skórą oczywiście) ...
~yyyyy 23-02-2009 12:21
...immatrykulacji chyba.....
mesjah 23-02-2009 12:23
ale studencie czy ja pisalem ze odrazu w odwrotna strone to bedzie? hakerzy znajda pole do popisu i tu i tu:D jedni beda pomagac obejsc wpisy i pomoc sobie:D a inni pomoga ich zlapac albo beda wprowadzac zabezpieczenia:D albo jedna osoba bedzie robic obie rzeczy na raz:D jak to najczesciej bywa w roznych branzach,znajdzie dziure,wykorzysta ja z premedytacja,pozniej specjalnie niby to wylapie i bedzie dobrze zarabiac:D jestem jaknajbardziej za:D kolejki,fakt ale to tez sprawa organizacji ktora w sumie na tego typu uczelniach i podobnych placowkach powinna byc na najwzyszym poziomie...
~Gap'a 23-02-2009 16:32
A co ma immatrykulacja (zdjęcie) do legitymacji czy indeksu z czipem? Czy także inauguracja roku akademickiego będzie prowadzona wirtualnie? Otóż nie, bo najpierw należy studenta przyjąć "w poczet" a później się mu wręczy to nowoczesne urządzenie. I całe szczęście, że choć trochę człowieczeństwa nam zostanie.
~Siwy 23-02-2009 20:08
Już wszystkim co to wymyslaja od tej calej elektroniki sie w d..., tzn głowach sie poprzeracało!!! Jak moze byc indeks elektroniczny, to nie ma sensu ani takiego uroku jak tradycyjny indeks! Paranoja!!! Juz sa elekroniczne legitymacje tak jakby tamate były wadliwe!!!
diablica 24-02-2009 22:38
to straci urok studiów...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group