Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5748
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz znów liderem

Niedziela, 1 maja 2022, 5:57
Autor: WAC
Karpacz: Karpacz znów liderem
Fot. UM Karpacz
Karpacz po raz kolejny znalazł się na podium dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Nagrodę dla Karpacza odebrała skarbnik gminy - Marta Mielczarek podczas ogólnopolskiej konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Gmina spod Śnieżki była najlepsza w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2021 w kategorii gmina miejska. Zestawienie zostało przeprowadzone przez Komisję Samorządu Terytorialnego Sejmu RP, Politechnikę Warszawską oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” na podstawie niezależnych danych Głównego Urzędu Statystycznego i objął wszystkie jednostki samorządowe w Polsce w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu. Analizowano szesnaście wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska.

Nasze miasto już wiele razy znajdowało się na podium tego rankingu, kilkukrotnie stając na jego najwyższym stopniu - mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - To cieszy bo wskazuje, że kierunek rozwoju Karpacza jest właściwy. Co warte podkreślenia ranking ten jest bardzo obiektywny. Dzieje się tak bo jest tworzony na podstawie obiektywnych danych statystycznych, a nie jest wynikiem wskazań jakiejś kapituły kierującej się swoim subiektywnym zdaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

33
61%
Cieszy
11
20%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
7
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group