Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12087
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz potrzebuje wody – musi inwestować

Wtorek, 13 stycznia 2015, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: Mea
Karpacz: Karpacz potrzebuje wody – musi inwestować
Fot. Archiwum
Miasto ma ok 5 tys. mieszkańców, a w sezonie turystycznym musi zapewnić wodę dla ok. 25 tys. osób. Tymczasem istniejące ujęcia nie są w stanie zapewnić jej pod dostatkiem. Potrzebne są pilnie inwestycje.

Konieczna jest gruntowna przebudowa istniejącego systemu ujmowania i uzdatniania wody na terenie Karpacza. Znaczna jej część pobierana jest ze źródeł powierzchniowych, w związku z czym istnieje potrzeba budowy stacji uzdatniania systemu retencji.

W perspektywie najbliższych lat planowana jest budowa nowej stacji uzdatniania wody wraz ze zbiornikiem retencyjnym. Dla tej inwestycji została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w grudniu 2013 r.

Szacowany koszt rozbudowy systemu ujęcia oraz SUW to ok. 6 mln zł. Gmina będzie składać wnioski w celu uzyskania środków pomocowych między innymi z Unii Europejskiej na realizację zadania.

W budżecie miasta na chwilę obecną jest zarezerwowana kwota 400 tys. zł na realizację zadań związanych z usprawnieniem gospodarki wodnej na terenie Karpacza wraz z przeprowadzeniem pełnej oceny oddziaływania na środowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
798
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group