Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9074
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz drugi w rankingu

Czwartek, 18 października 2018, 6:32
Aktualizacja: Sobota, 20 października 2018, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: Karpacz drugi w rankingu
Fot. UM Karpacz
Karpacz po raz kolejny został laureatem Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W tym roku, w kategorii "Gminy Miejskie" miasto pod Śnieżką zdobyło II miejsce.

Ranking został przeprowadzony przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i objął wszystkie jednostki samorządowe w Polsce w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Zestawienie jest opracowywane na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1 tys. mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Nagrodę odebrał burmistrz Karpacza Radosław Jęcek podczas ogólnopolskiej konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”,  która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group