Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7040
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karp to nie jest rzecz!

Środa, 18 grudnia 2019, 7:11
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2019, 6:24
Autor: WAC
Jelenia Góra: Karp to nie jest rzecz!
Fot. WAC
W ostatnich dniach odebraliśmy wiele sygnałów od naszych Czytelników oburzonych warunkami sprzedaży żywych karpi w markecie sieci Kaufland.
Te ryby są traktowane jak rzeczy - mówi pan Henryk. - Po wyłowieniu ze zbiornika są pakowane do plastikowych worków bez wody, umożliwiającej oddychanie. To musi być ogromny stres i cierpienie, bo karpie przecież czują - podkreśla.
Handlu żywymi karpiami już dawno powinno się zabronić - dodaje pani Joanna. - Gdy moja córka zobaczyła te rzucające się w workach ryby, z trudem łapiące powietrze, leżące w koszu jednego z klientów stojących w kolejce do kasy, rozpłakała się. Długo musiałam ją uspokajać - opowiada.

Temat sprzedaży żywego karpia obecnie dzieli Polaków. Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu ryba pływająca w wannie przed wigilią była przedstawiania niczym jeden z symboli zbliżających się świat, to coraz więcej jest przeciwników handlu żywymi rybami. Wielką w tym zasługę mają organizacje broniące praw zwierząt.

Część wielkich sieci handlowych, w trosce o swój wizerunek zrezygnowało ze sprzedawania żywego, rybnego towaru. Kaufland jest jedną z tych, które w dalszym ciągu dają swoim klientom możliwość nabycia żywych karpi. Jak informuje Łukasz Pawlicki z Biura Prasowego Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k. - w odniesieniu do warunków sprzedaży żywych karpi, reprezentowana przez niego sieć restrykcyjnie przestrzega wytycznych Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie postępowania z żywymi rybami będącymi przedmiotem sprzedaży detalicznej opublikowanych w dniu 16 listopada 2019 r.

Nasza sieć dokłada wszelkich starań, aby stoiska do sprzedaży karpi były odpowiednio przygotowane i doglądane oraz aby zapewnić właściwe warunki transportu ryb - mówi Ł. Pawlicki. - Wszystkie stoiska podlegają stałej wewnętrznej kontroli, a stan ryb jest na bieżąco monitorowany. Ponadto pracownicy obsługujący stoisko posiadają właściwe przeszkolenie i spełniają wszelkie wymagania niezbędne do właściwego obchodzenia się z żywymi rybami. Pracownicy oddelegowani do sprzedaży żywych ryb są przeszkoleni z zasad humanitarnego postępowania w oparciu o program szkoleniowy opracowany przez przedstawicieli Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że w bieżącym roku ograniczyliśmy sprzedaż żywego karpia do mniej niż połowy naszych sklepów, zaś w 2020 roku nasza sieć całkowicie wycofuje się ze sprzedaży żywego karpia - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

15
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
13
20%
Nudzi
11
17%
Smuci
5
8%
Złości
22
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (108) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group